logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0

Kultura dla Tolerancji 2009

Rozmowa z Sebastianem Liszką - rzecznikiem prasowym festiwalu

Dodano: 17.04.2009, Aktualizacja: 17.04.2009

Zacznijmy więc od najważniejszej informacji - zdecydowaliśmy oddzielić Marsz od Festiwalu. Zrobiliśmy to po długich dyskusjach, trochę ryzykując - nie wiemy przecież, czy Festiwal pozbawiony napięcia, jakie zawsze towarzyszy Marszowi Tolerancji i pozbawiony medialnego szumu spowodowanego Marszem, obroni się sam...

W tym roku w Krakowie odbędzie sie nie jeden, ale aż dwa gejowsko-lesbijskie festiwale... SL: Zacznijmy więc od najważniejszej informacji - zdecydowaliśmy oddzielić Marsz od Festiwalu. Zrobiliśmy to po długich dyskusjach, trochę ryzykując - nie wiemy przecież, czy Festiwal pozbawiony napięcia, jakie zawsze towarzyszy Marszowi Tolerancji i pozbawiony medialnego szumu spowodowanego Marszem, obroni się sam. Z drugiej strony formuła, która łączyła cykl wydarzeń kulturalno-naukowych z Marszem stała się dla wszystkich męcząca - przygotowania do Marszu to osobna logistyczna operacja, załatwianie zezwoleń, spotkania z urzędnikami, wiszenie na telefonach. Festiwal artystyczny z wyższej półki, a taki chcemy robić, sam również się nie zorganizuje i wymaga działań może nie tak spektakularnych, ale koniecznych - np. załatwianie zezwoleń na filmy, ustalanie szczegółów wystaw z galerią, rozmieszczenie gości. Na szczęście grupa osób, które organizowały Festiwal i Marsz w latach ubiegłych, bezproblemowo podzieliła się pracą. Dzięki temu Marsz Tolerancji, który odbędzie się 16 maja, otrzymał szereg wydarzeń towarzyszących, które trochę przypominają Festiwal sprzed 4 czy 5 lat. To wokół Marszu odbędą się dyskusje o tematyce najogólniej mówiąc społecznej, będą warsztaty antydyskryminacyjne, pokazy filmów. Na razie wszystko wskazuje na to, że oba wydarzenia skazane są na sukce...   ( Pozostało znaków: 5838 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186781   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kultura dla Tolerancji 2009 Plakat festiwalu
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku