logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
33

2008 - Rok walki o związki partnerskie dla gejów i lesbijek!

Ku pokrzepieniu serc

Dodano: 05.01.2008, Aktualizacja: 05.01.2008

Zaczął się nowy rok i coraz częściej zadajemy sobie pytanie, co nam on przyniesie. Nam, którzy należymy do środowiska LGBT i chcemy mieć prawo w demokratycznym społeczeństwie do korzystania ze wszystkich przywilejów i jednoczesnej identyfikacji jako geje i lesbijki. Uważam, że w 2008 roku najważniejszym zadaniem będzie skonsolidowanie się środowiska LGBT wokół celu nadrzędnego: legalizacji związków partnerskich...

- Tomasz Raczek - Zaczął się nowy rok i coraz częściej zadajemy sobie pytanie, co nam on przyniesie. Nam, którzy należymy do środowiska LGBT i chcemy mieć prawo w demokratycznym społeczeństwie do korzystania ze wszystkich przywilejów i jednoczesnej identyfikacji jako geje i lesbijki. Uważam, że w 2008 roku najważniejszym zadaniem będzie skonsolidowanie się środowiska LGBT wokół celu nadrzędnego: legalizacji związków partnerskich. Bo mimo że nie wszyscy geje (szczególnie młodzi) są nimi zainteresowani, to jednak właśnie ten akt prawny może najskuteczniej zmienić sposób postrzegania homoseksualizmu w polskich głowach. Czy w ogóle jest to możliwe? Mam wrażenie, że tak. I to szybko! Wszystko wskazuje na to, że nastroje społeczne po odsunięciu PIS-u od władzy są dużo bardziej postępowe niż wskazywałoby na to zachowawcze i unikowe postępowanie rządu PO w kwestii gejowskich związków partnerskich. Sam tego doświadczam, wraz z moim partnerem Marcinem Szczygielskim. Jesienią 2007 roku wyoutowani w mediach na dużą skalę (prasa, internet, radio, programy tv) jako para gejów niejako ZAWARLIŚMY PUBLICZNIE NASZ ZWIĄZEK PARTNERSKI! Choć jeszcze nie jes...   ( Pozostało znaków: 4888 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186686   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
2008 - Rok walki o związki partnerskie dla gejów i lesbijek! © lathspell - Fotolia.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku