logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
2

Wybory 2006 - Łukasz Pałucki

Rozmowa aktywistą społecznym i politycznym

Dodano: 06.11.2006, Aktualizacja: 06.11.2006

Łukasz Pałucki jest człowiekiem wielu idei i pomysłów, z których część udało mu się już zrealizować, a część czeka na gwarantowaną realizację. Działa w Lambdzie Warszawa oraz jest jednym z najaktywniejszych organizatorów Parady Równości i członkiem Fundacji Równości. Współtworzył partię Zieloni 2004, a obecnie jest aktywnym działaczem SdPL i członkiem Platformy Programowej SDPL "Prawa Człowieka i Podstawowe Wolności". Z ramienia tej partii ma szanse zostać radnym w najbliższych wyborach samorządowych.

Łukasz Pałucki jest człowiekiem wielu idei i pomysłów, z których część udało mu się już zrealizować, a część czeka na gwarantowaną realizację. Działa w Lambdzie Warszawa oraz jest jednym z najaktywniejszych organizatorów Parady Równości i członkiem Fundacji Równości. Współtworzył partię Zieloni 2004, a obecnie jest aktywnym działaczem SdPL i członkiem Platformy Programowej SDPL "Prawa Człowieka i Podstawowe Wolności". Z ramienia tej partii ma szanse zostać radnym w najbliższych wyborach samorządowych. - Czy podjąłeś już decyzję o kandydowaniu w wyborach samorządowych z listy zjednoczonej lewicy? - Kandyduję do rady warszawskiej dzielnicy Ursynów. Nie paliłem się do tego, ale przekonała mnie decyzja o budowie kościoła tuż obok mojego bloku, przeciwko której od ośmiu lat protestują mieszkańcy. Protesty te są związane przede wszystkim z koniecznością likwidacji (pod budowę) jednego z nielicznych parków w okolicy. Radni w porozumieniu z Kościołem wydali jednak zgodę na budowę. Tak więc moja decyzja o kandydowaniu ma niewiele wspólnego z gejostwem. - Przed Tobą spotkania wyborcze, na których z pewnością pojawią się pytania o Twoją orientację seksualną, tym bardziej, że jesteś dość znany. - Orientacja seksualna w wyborach samorządowych nie ma żadnego znaczenia, ale nie mam też zamiaru tego ukrywać. Niebawem uruchomię stronę internetową ze swoim programem i tam także będzie informacja o mojej seksualności. Oczywiście będę się starał skierować swoją kampanię do wielu środowisk, w tym także do gejów, którzy mieszkają na Ursynowie. W wielu miastach Europy homoseksualiści są radnymi bądź burmistrzami miast, ale nie ma to większego związku z ich homoseksualnością. Tak jest w Budapeszcie, Wiedniu, Berlinie, Paryżu. Klaus Wowereit został ponownie wybrany burmistrzem Berlina nie ze względu na to, że jest gejem, ale dlatego, że dobrze wypełnia swoje obowiązki. - Ale w Polsce fakt, że ktoś jest gejem, nie działa pozytywnie dla kandydata. - Bo do tej pory nie było dobrych kandydatów. Moim zdaniem, pierwszym gejowskim radnym, gdyby tylko zechciał, mógłby zostać Krystian Legierski. Oczywiście w wyborach parlamentarnych i ...   ( Pozostało znaków: 9084 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186568   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wybory 2006 - Łukasz Pałucki Łukasz Pałucki
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku