logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
121
127

Dyskryminujące plakaty w Warszawie i Poznaniu

Geje i lesbijki gwałcą dzieci?

Dodano: 17.07.2014, Aktualizacja: 17.07.2014

W Warszawie i Poznaniu pojawiły się plakaty reklamujące inicjatywę "Stop pedofilii". Hasło słuszne i szczytne, ale umieszczona w napisie przekreślona tęcza nie pozostawia złudzeń. "31 proc. lesbijek i 25 proc. pederastów gwałci swoje dzieci. Seksedukatorzy chcą promocji homozwiązków" – dowiadujemy się dodatkowo z dużych billboardów, które pojawiły się w Poznaniu.

O reklamowanej na plakatach stronie stoppedofilii.pl wspominaliśmy przy okazji informacji o zebraniu 250 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przeciwko edukacji seksualnej. Celem ustawy, która na początku lipca znalazła się w Sejmie jest dopisanie do Kodeksu Karnego zapisu o tym, że "kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletnich poniżej lat 15 zachowań seksualnych lub dostarcza im środków ułatwiających podejmowanie takich zachowań" powinien podlegać karze nawet do 2 lat więzienia. Akcja, której inicjatorami jest Komitet "Stop pedofilii" i organizacja Pro – Prawo do życia, krytykowała przede wszystkim dokument Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) "Standardy edukacji seksualnej w Europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem". W dokumencie znajdują się m.in. uzasadnienia potrzeby wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej, czy przykładowe zagadnienia dotyczące owej edukacji na różnych etapach rozwoju dzieci i młodzieży. Oberwało się też Ministerstwu Edukacji Narodowej za współpracę z Grupą Edukatorów Seksualnych Ponton.

Mariusz Dzierżawski, pełnomocnik Komitetu i założyciel organizacji Pro – Prawo do Życia, mówił na początku lipca w rozmowie z Katolickim Stowarzyszeniem Dziennikarzy, że "środowiska LGBTQ marzą o dostępie do dzieci w szkołach" i dodawał, że na Zachodzie "podczas lekcji promuje się związki homoseksualne".

Na plakatach w Warszawie i Poznaniu widzimy hasło akcji, odnośnik do strony, dwóch nagich mężczyzn z tęczową flagą i logo akcji – tęcza wpisana w znak zakazu. Na dużych billboardach w Poznaniu dodatkowo pojawiły się informacje o "seksedukatorach", którzy będą "nauczać masturbacji od przedszkola", "6-latki uczyć używania prezerwatyw i środków antykoncepcyjncyh" i "promować homozwiązki". Pod wspomnianym zdjęciem jest informacja z wielokrotnie krytykowanego za metody badawcze badania Marka Regnerusa, sugerującego, że dzieci w rodzinach jednopłciowych są bardziej narażone na molestowanie seksualne. Badanie to niestety do dziś jest wykorzystywane przez ruch anty-LGBT (a w USA przede wszystkim przez grupy sprzeciwiające się równości małżeńskiej i adopcji).

Zwróciliśmy się z zapytaniem do firmy City Poster w Warszawie, czy przestrzeń reklamowa, gdzie wiszą plakaty z ważnym hasłem, ale dyskryminującymi i krzywdzącymi społeczność LGBT symbolami jest ich własnością. W odpowiedzi otrzymaliśmy zapytanie: "Ale proszę wyjaśnić co na tym plakacie jest krzywdzącego i dyskryminującego?". Nie udało nam się jeszcze skontaktować z firmą Alliance Media Polska z Poznania, której zadaliśmy to samo pytanie.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (127)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Wrexia (?) 03.03.2016 10:05
Kto by pomyślał że człowiek może być tak ograniczony... Słuchają i czytają bez zrozumienia. Wymaga się tego już od przedszkola a tu się okazuje że dorośli nadal tej umiejętności nie mają bądź zdusili ją w sobie bo łatwiej opluć i zgwałcić prawo ludzi LGBT do najzwyklejszego funkcjonowania w społeczeństwie, niż spojrzeć dookoła siebie i zastanowić się czy faktycznie jest tak jak nam wszystkim się od lat wmawia. Jak widać niestety skuteczna propaganda.
maurice (26) Łódź 13.08.2014 10:01
Tak bardzo bym chciał, żeby inni na nas patrzy przez nas samych, nasze wykształcenie, charakter, zamiłowania i fobie, przez moją miłość do mad-bikera.. bo czymże my się różnimy? Niczym..
Niestety, wszystko się dzieje przez pryzmat parad, klubów i zachowań, więc w tak zatwardziale "konserwatywnym" środowisku nie ma co liczyć na cuda, bo to już naiwność level unlimited.
shingao (31) Szczecin 08.08.2014 11:08
torque:
(...) Przypomina to jak mówię propagandę przedwojenną w Niemczech gdzie tłumaczono że żydzi zatruwają wodę. Skandal!


Tak w zasadzie to Żydzi zatruwają wodę. Niemcy i Polacy także ;)
torque (27) Czestochowa 07.08.2014 15:32
Mówiąc odpowiedź mam na myśli jakikolwiek ruch do władz wskazujący na nasz negatywny odbiór tej propagandy. Takie procentowe "statystyki" wskazują, że co trzecia lesbijka i co czwarty gej jest pedofilem i gwałcicielem. To chyba oszczerstwo. A nieudokumentowane "badania" może sobie publikować każdy? Można sobie bezkarnie wieszać plakaty że każdy facet to gwałciciel bo wg statystyk 99% pedofilów do mężczyźni? Przypomina to jak mówię propagandę przedwojenną w Niemczech gdzie tłumaczono że żydzi zatruwają wodę. Skandal!
shingao (31) Szczecin 06.08.2014 21:39
torque:
W necie rozgorzała dyskusja w tym temacie. Nienawiść rodem z propagandy NSDAP z 38' - czy nie będzie naszej odpowiedzi?


Co rozumiesz przez odpowiedź?
torque (27) Czestochowa 30.07.2014 11:56
W necie rozgorzała dyskusja w tym temacie. Nienawiść rodem z propagandy NSDAP z 38' - czy nie będzie naszej odpowiedzi?
Onedine (18) Warsaw 27.07.2014 22:28
Widziałam plakat w Poznaniu, większość napisów jest już zamalowana. Chyba że powiesili nowy. Tak czy inaczej nie ma to sensu, od najmłodszych lat, nasze "cudowne" państwo chce uczyć nas tolerancji. "Nie wyzywaj/nie bij kolegi, on też ma uczucia." Polskie prawo również mówi, że prześladowanie i znęcanie się jest karalne. Więc niech teraz ktoś powie, że sami sobie nie zaprzeczają.
labryska89 (28) Poznań 23.07.2014 1:56
Masakra... O dziwo, nie widziałam żadnego w Poznaniu (na szczęście)...
Zakochany_Wilczek (28) Rzeszów/Bydgoszcz 22.07.2014 18:48
Ja mam jeden pomysł na to...Lecz nie wiem czy by wypalił....Mnie ten bilbord uraził obraził...A was????
m&m_91 (?) 22.07.2014 2:10
no dobra, to teraz pytanie za 100pkt. Ilu z Was FAKTYCZNIE widziało nagich facetów biegających i afiszujących się ze swoim homoseksualizmem w Polsce (na żywo)? Bo ja ani jednego... to tak jak Conchita. Jedna na milion, a wydaje się jakby było tego pełno ;)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dyskryminujące plakaty w Warszawie i Poznaniu Plakat w Warszawie i billboard w Poznaniu (Fot. za: Facebook)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku