logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.08.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
380
26
116

Queerowy rozkład jazdy

Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia LGBT

Dodano: 27.01.2015, Aktualizacja: 23.08.2017

SIERPIEŃ/WRZESIEŃ


Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji wydarzeń na najbliższe tygodnie!


IMPREZY


Circuit Warsaw Festival
Miejsce: ISKRA Pole Mokotowskie, Wawelska 5, Warszawa
Data: 26.08.2017, w godzinach 22.00-7.00
Circuit Festival dociera do Warszawy! [eng. below]

Po raz pierwszy w Warszawie i Polsce, Circuit Festival - biggest gay event by Matinee Group Barcelona!
W sierpniu tego roku w Barcelonie odbywa się 10 rocznica festiwalu. Jeżeli nie możecie się wybrać, nie martwcie się bo gwiazdy Circuit'u przyelcą do nas prosto z Barcelony: FLAVIO ZARZA i IVAN GOMEZ.

Dodatkowo zagrają: JORDAN RAG i ALEJANDRO ALVAREZ.

Kto jeszcze? MARTIN MAZZA, SERGIO MORENO i FLEX XTREMMO.

Wraz z partnerami przygotowaliśmy dla Was niesamowite pakiety biletów. Dla tych spoza Warszawy z mega tanią opcją hotelu w samym centrum stolicy i checkoutem do godz. 17:00 kolejnego dnia! Będziecie mogli się spokojnie wyspać , nawet jeżeli impreze skończycie kiedy słońce będzie już wysoko. 

Bilety: www.reparty.pl
UWAGA! Bilety w ilości limitowanej. 

26 sierpnia 2017 ♥ SaVe the DaTe!

Wydarzenie na Facebooku

In The SummerTime!
Miejsce: 
HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 24.08.2017, w godzinach 22.00-5.00
WAKACYJNE CZWARTKI!!! KONIEC ZE SZKOŁĄ, KONIEC ZE STUDIAMI CZAS NA WAKACJE, CZAS NA ZABAWĘ :) W ten Czwartek na parkiet zaprasza Was Slovik!

Wydarzenie na Facebooku

Czwartkowe Karaoke!
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 24.08.2017, w godzinach 21.00-06.00
Przed nami kolejny ŚPIEWAJĄCY CZWARTEK, a co za tym idzie kolejna edycja Waszego Karaoke!!!
Jak zwykle szukamy najlepszego Wokalisty lub Wokalistki 
na Śląsku :) 

Wydarzenie na Facebooku

Karaoke
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 24.08.2017, w godzinach 22.00-06.00
Zapraszamy na najlepsze karaoke w mieście. 
Do wyboru tysiące utworów (polskich i zagranicznych)
Co tydzień konkurs na najlepszy wokal w którym do wygrania butelka pysznej wódki z softem 

Prowadzi: Salomea
Śpiewamy w każdy Czwartek 

Wydarzenie na Facebooku

Czwartkowy Old School
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 24.08.2017, w godzinach 21.00-05.00
W KAŻDY CZWARTEK NA PARKIECIE NAJWIĘKSZE PRZEBOJE LAT 60' 70' 80'90 i tak przez cały sezon letni:) 
ZA STERAMI SPRAWDZONY I NIEZASTĄPIONY 
>>>>>> >>>>>>>>>DJ MIMO <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Wydarzenie na Facebooku

Eat, Sleep, HaH, Repeat
Miejsce: 
HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 25.08.2017, w godzinach 22.00-5.00
EAT SLEEP HAH REPEAT - piątkowe szaleństwo w HAH Wrocław
Zagrają:
HELL: DJ Masslow
PURGATORY: DJ PAT RIXX

Wydarzenie na Facebooku

WE Love '90
Miejsce: 
HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 25.08.2017, w godzinach 21.00-06.00
Któż z Nas nie Kocha lat '90 ♥ ♥ ♥ 
To będzie noc pełna hitów z tamtych lat.
BOOM BOOM BOOM BOOM I WANT YOU IN MY ROOM ♥

Zagrają:
PURGATORY: KARAOKE
HEAVEN: Dj Archi 


Wydarzenie na Facebooku

Frajdej Za Piątkę
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6

Data: 25.08.2017, w godzinach 22.00-06.00
To już prawie koniec wakacji :( 
Stanowczo mówimy NIE i oddajemy się hedonistycznej zabawie :)
A do tego PROMOCJA !!!!!!!!!!!!!!!
Piątek za piątkę, czyli do północy piwo lane 0,5l. za 5 zł na sali HELL (duży parkiet na samym dole) oraz barze Space (obok sali).
ZAGRAJĄ: 
HEAVEN: BaRT Dee
HELL: DJ Grand

KARAOKE : DJ Christoff


Wydarzenie na Facebooku

I Love Fridays & Old Disco / piątki za piątkę
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 25.08.2017, w godzinach 21.00-3.00
Zapraszamy na najlepsze karaoke w mieście. Do wyboru tysiące utworów (polskich i zagranicznych).

Wydarzenie na Facebooku

Hello Friday // DJ FILO & ERICK Silent //
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 25.08.2017, w godzinach 22.00-05.00
JAK PIĄTEK TO TYLKO W HAH SOPOT!!!! 
W TEN PIĄTEK PARKIETY DO CZEROWNOŚCI ROZGRZEWAĆ BĘDĄ: 
>>>> HELL: 
Filo
>>>> HEAVEN: Erick Silent

Wydarzenie na Facebooku

Divas Night / Rozpoczęcie sezonu Teatru Barakah
Miejsce: Teatr Barakah, Paulińska 28, Kraków
Data: 26.08.2017, w godzinach 20.00-22.00
Jedyna w Polsce Rewia Drag Queen – Brawurowe wykonania przebojów dobrze Wam znanych i tych, które dopiero odkryjecie – Roztańczone, kolorowe, pełne humoru i uśmiechu widowisko – Prestidigitator, magik, iluzjonista – Wyjątkowa atmosfera.

Wydarzenie na Facebooku

Żegnamy wakacje
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 26.08.2017, w godzinach 22.00-06.00
Żegnamy wakacje 

DJ's:

DAMIEN TAILOR /sala cocon/ 
Leeway. /sala coco/

Wydarzenie na Facebooku

Dj's Night Sobota W HAH Katowice
Miejsce: 
HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 26.08.2017, w godzinach 21.00-06.00
Zapraszmay na imprezę, której nie zapomnicie długo ♥
Gościmy znanego polskiego producenta i dj'a Giorgio Sainz.
A także import ze stolicy Dj Archi!
==================================================
Zagrają:
HEAVEN: Giorgio Sainz
Purgatory: KARAOKE
HELL: Dj Archi 


Wydarzenie na Facebooku

Cuba Libre Night - Maya On Vocal
Miejsce: 
HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 26.08.2017, w godzinach 22.00-5.00
Cuba libre Night !!!!
A naszej scenie piękna Pani i piękny wokal - MAYA, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, związana ze sceną elektroniczną. Nawiązując współpracę z topowymi producentami, z powodzeniem wydaje utwory, rozpowszechniane w największych światowych serwisach klubowych. Obdarzona ciepłym, „czarnym” głosem, napełnia housowe utwory soulowym brzmieniem, subtelne wokalizy przeplatając mocnym, zdecydowanym uderzeniem. 

Wydarzenie na Facebooku

Dq Show // Dq Żaklina
Miejsce:
 HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 26.08.2017, w godzinach 22.00-05.00
KOCHANI CUDOWNA GWIAZDA W HAH Sopot ♥ 
DQ ŻAKLINA
DQ SHOW ♥♥♥
===========================================
Muzycznie rządzić tej nocy będę Ci Panowie ♥
HELL: Paul Sweden
HEAVEN: Njoy the DJ

Wydarzenie na Facebooku

The Best of HAH <3
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6

Data: 26.08.2017, w godzinach 22.00-06.00
PORA NA KOLEJNY SZLAGIEROWY CYKL THE BEST OF HAH ♥
CZYLI NOC NASZYCH NAJLEPSZYCH REZYDENTÓW ♥
ZAGRAJĄ: 
HEAVEN: DJ Meehoo
PURGATORY: MDSC
HELL: Dj Grala
KARAOKE: KRYSIA

Wydarzenie na Facebooku

Wtorkowy Melanż & Karaoke / Wjazd Free / DJ Saayder
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6

Data: 26.08.2017, w godzinach 22.00-06.00
JAK CO WTOREK ♥
WTORKOWY MELANŻ & KARAOKE
Zapraszamy ♥
ZA STERAMI Saayder ♥

NOWA FORMA KARAOKE ♥ ♥ ♥
== ODDAJEMY GŁOS PUBLICZNOŚCI ==
TERAZ możesz jeszcze bardziej wpłynąć na wybór zwycięzcy KARAOKOE. Szczegóły w regulaminie na końcu wydarzenia.

Wydarzenie na Facebooku

Czwartkowy Old School
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 31.08.2017, w godzinach 22.00-05.00
W KAŻDY CZWARTEK NA PARKIECIE NAJWIĘKSZE PRZEBOJE LAT 60' 70' 80'90 i tak przez cały sezon letni:) 
ZA STERAMI SPRAWDZONY I NIEZASTĄPIONY 
>>>>>> >>>>>>>>>DJ MIMO <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Wydarzenie na Facebooku

In The SummerTime!
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 31.08.2017, w godzinach 22.00-5.00
WAKACYJNE CZWARTKI!!!
KONIEC ZE SZKOŁĄ, KONIEC ZE STUDIAMI CZAS NA WAKACJE, CZAS NA ZABAWĘ :) 
W ten Czwartek na parkiet zaprasza Was dj daso!

Wydarzenie na Facebooku

Czwartkowe Karaoke!
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 31.08.2017, w godzinach 21.00-06.00
Przed nami kolejny ŚPIEWAJĄCY CZWARTEK, a co za tym idzie kolejna edycja Waszego Karaoke!!!
Jak zwykle szukamy najlepszego Wokalisty lub Wokalistki 
na Śląsku :) 

Wydarzenie na Facebooku

Back To School Party
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 01.09.2017, w godzinach 22.00-5.00
BACK TO SCHOOL !!!
Koniec Wakacji, koniec lenistwa czas wracać do szkoły, do obowiązków :)
Na nasze parkiety zaproszą Was:
Profesor Radi Dj poprowadzi klasę pop, dance.
Profesor Aiden Lewis poprowadzi klasę House 

Wydarzenie na Facebooku

Back To School Party
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 01.09.2017, w godzinach 21.00-06.00
PORA DO SZKOŁY :( NIESTETY :(
NA PETARDZIE ZAKOŃCZMY WAKACJE ♥

Zagrają:
PURGATORY: KARAOKE
HEAVEN: RISTO 


Wydarzenie na Facebooku

Bye Bye Wakacje Party // Piątek W HAH Poznań
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6

Data: 01.09.2017, w godzinach 22.00-06.00
ZAKOŃCZMY TE WAKACJE Z PRZYTUPEM!!! ♥
ZAGRAJĄ: 
HEAVEN: BaRT Dee
HELL: Andy Mile
KARAOKE : DJ Christoff

Wydarzenie na Facebooku

Natalia Lubrano Live Act <3
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6

Data: 02.09.2017, w godzinach 22.00-06.00
PONOWNIE GOŚCIMY PIĘKNY GŁOS, PIĘKNE WNĘTRZE, PIĘKNĄ OSOBĘ. Natalia Lubrano Music MA TO "COŚ" - SPRAWDŹCIE KONIECZNIE!

GŁOS TEJ ARTYSTKI JEST TAK ELEKTRYZUJĄCY, HMM ♥ ♥ ♥

Wydarzenie na Facebooku

We Are House Friends Pres. Summer Ending / Muzyczne Podsumowanie
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 02.09.2017, w godzinach 22.00-5.00
KOLEJNA edycja WE ARE HOUSE Friends by Erick Silent ♥
Tym razem wraz z Saayder'em podsumują Wakacje 2017 ♥ ♥
Szybko minęły,co zrobić :( Wypatrujemy już kolejnych :)
Zatem noc upłynie nasączona sztosami housowymi, hitami radiowymi, które niosły się z głośników tego lata. Przybywajcie ♥

Czego możecie oczekiwać, jeśli jeszcze nie mieliście okazji być na takiej imprezie?

★ najświeższe klubowe brzmienia
★ 100 % House Music
★ Live acty seksowne wokale tudzież instrumenty LIVE!

Wydarzenie na Facebooku

Back To School Party
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 02.09.2017, w godzinach 21.00-06.00
WE LOVE DRAG QUEENS ♥ ♥ ♥
GWIAZDA NAD GWIAZDAMI ♥
JEDNA NA MILION ♥
DQ ŻAKLINA ♥

==================================================
Zagrają:
HEAVEN: Dj Gazir
Purgatory: KARAOKE
HELL: Radosław Pawelec RadiDj 


Wydarzenie na Facebooku

Queen's Touch: Beyonce
Miejsce: TOUCH Club, ul. Sienkiewicza 6, Warszawa
Data: 02.09.2017, w godzinach 22.00-06.00
Beyoncé. Yoncé . Queen B.
Królowa jest tylko jedna, jak mawiają. I na pewno Beyoncé może za nią uchodzić. Błyskawiczna kariera zawiodła ją na sam szczyt w bardzo krótkim czasie. Stała się ikoną, artystką przez wielkie A, stała się dziełem sztuki. Tej wyjątkowej nocy - na dwa dni przed jej urodzinami - chcemy świętować jej twórczość i bawić się do najlepszych hitów Królowej B.

Queen's Touch to impreza dedykowana gejowskiej divie, która na zawsze zapisała się w naszych sercach ale i w historii muzyki. Chcemy oddać im hołd i potwierdzić, że są jednymi z najważniejszych kobiet w naszym życiu.

◎◎◎ Noc z Beyonce przygotuje dla nas:

★ Monky - jego przygoda za didżejką zaczęła się w 2006. Od razu zaproszono go do gościnnych występów w klubach takich jak HotL, Zoo i 35 mm. Doświadczenie sprawiło, że rozpoczął współpracę z legendarną Utopią. Aktualnie jest stałym bywalcem klubów Bank i Opera. Był jednym z artystów projektów MTV SUMMER w 2008. Grał z takimi artystami jak: Nervo, Michael Canitrot, Antoine Clamaran, Shena, Tara McDonald, DJ Yass, DJ Jazzy M, Luis Paris, Chris Bekker oraz artyści z grupy Hed Kandi. Jego muzyka to pulsujący mix gatunków house'owych.

Wydarzenie na Facebooku

Brutaż x Muzyka Nieheteronormatywna na Szpitalnej
Miejsce: Szpitalna 1, Szpitalna 1, Kraków
Data: 02.09.2017, w godzinach 22.30-08.00
Muzyka Nieheteronormatywna spotyka się z Brutażem na Szpitalnej, by znów zagubić się razem w tej wyjątkowej chwili, w której małe aniołki nagle wpadają w szał i odbijają się od ścian, a najprawdziwsze diabełki stoją potulnie opierając się o ścianę, może lekko szurając nóżką.
To spotkanie romantyczne i owiane tajemnicą, w związku z czym zagra kto zagra

Wydarzenie na Facebooku

Wybory Mr. Bear Poland 2018
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6
Data: 20.10.2017, w godzinach 22.00-06.00
IX wybory Mr. Bear Poland!

W tym roku wybierzemy reprezentantów na 2018 rok. Czyli wyłonimy spośród naszych odważnych kandydatów Mr. Bear Poland 2018!

W ten jedyny w swoim rodzaju weekend zapraszamy wszystkich do Poznania na gorące, pełne futra i nie tylko wieczory i noce.

Więcej szczegółów podamy wkrótce

Wydarzenie na Facebooku


KONCERTY


Beth Ditto
Miejsce: Progresja, Warszawa
Data: 24.09.2017, 2 godz. 19.00-22.00
Agencja Go Ahead zaprasza na koncert Beth Ditto! Wokalistka The Gossip zaprezentuje się polskim fanom w solowym projekcie 24 września w warszawskiej Progresji!

Wydarzenie na Facebooku

QUEEN + Adam Lambert
Miejsce: Atlas Arena, Al. Bandurskiego 7, Łódź
Data: 06.11.2017, w godzinach 20.00-23.00
Legendarny zespół Queen z wokalistą Adamem Lambertem wystąpi w Atlas Arenie! Zespół przyjedzie do Łodzi 6 listopada w ramach tegorocznego touru. Przywiezie niezwykle widowiskowe show. Aranżacje sceniczne, oprawa koncertu, jak również efekty specjalne zostaną przygotowane przez najlepszych specjalistów na świecie. Wszystko to w połączeniu z wielkimi przebojami grupy, jak również z licznymi niespodziankami w ramach setlisty, stworzy niepowtarzalne widowisko. Na tym koncercie, po prostu trzeba będzie być! Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM. Otwarta sprzedaż biletów rozpocznie się 26 kwietnia.

Wydarzenie na Facebooku

Smolna: Hercules & Love Affair live
Miejsce: Smolna, Smolna 38, Warszawa
Data: 25.11.2017 w godzinach 22.00-8.00
Ogłaszamy pierwsze nazwisko z jesiennego programu Smolnej. Po fantastycznym występie na Tauron Nowa Muzyka Katowice przyszedł czas na specjalny i jedyny występ Hercules & Love Affair promujący najnowszy album „Omnion” już 25 listopada w klubie Smolna. 

Tytułowy utwór z albumu "Omnion" Hercules & Love Affair to "apel do absolutu o pomoc i uzdrowienie" jak wyjaśnia Andy Butler. Kompozycja "Omnion", na której śpiewa wyjątkowa Sharon Van Etten doskonale oddaje charatker i styl albumu. Jedenaście piosenek wypełnionych jest wiarą i tolerancją, czyli wartościami coraz rzadziej spotykanymi w dzisiejszych niespokojnych czasach.

Omnion jest drugim singlem z nadchodzącego albumu, wydanego przez mr.intl / Skint / BMG (premiera 1 września). Andy Butler i jego stali współpracownicy Rouge Mary i Gustaph połączyli siły ze światowej klasy wykonawcami, jak Faris Badwan z The Horrors, najbardziej wpływowy zespół indie arabskiego świata Mashrou 'Leila, Sharon Van Etten i islandzki sistrzany duet Sísý Ey.

James Adair z Crowns & Owls mówi: "Omnion to badanie nad niuansami płci i seksualności. Opowieść o odrodzeniu, film podąża za samotną postacią w czerwonej szacie wchodzącej po pozornie niekończących się schodach. Było przyjemnością współpracować tak blisko z Andy'm, czerpać z jego zamiłowania do scenografii teatralnej Roberta Wilsona i łączyć je z naszym zainteresowaniem minimalizmem i surrealizmem".


Wydarzenie na Facebooku

DEBATY - SPOTKANIA - AKCJE

Miłość Nie Wyklucza: Rozmowy. Odcinek 5 - Tęcza dla demokracji?
Miejsce: państwomiasto, Andersa 29, Warszawa
Data: 19.08.2017, w godzinach 19.00-20.30
Tęczowa flaga od prawie dwóch lat jest obecna na demonstracjach w obronie demokratycznych instytucji w Polsce. Zaczęło się w Poznaniu i Wrocławiu, gdzie tęcza raziła organizatorów protestów w obronie Trybunału Konstytucyjnego. 

Obecnie wychodzimy na ulice z tęczową coraz śmielej i częściej. Stała się ona niemal obowiązkowym elementem krajobrazu. Jednak nadal budzi wątpliwości i opór.

Zapraszamy na piąte spotkanie z cyklu Miłość nie wyklucza: Rozmowy. Odcinek 5: Tęcza dla demokracji?, w którym:
zapytamy o wątpliwości dotyczące obecności symboliki społeczności LGBT+ tam, gdzie trudno było jej się spodziewać jeszcze dwa lata temu,
przyjrzymy się roli jaką odgrywa tęczowa na demonstracjach,
posłuchamy o tym, jakie znaczenie dla społeczności LGBT+ ma dumnie powiewająca tęczowa obok flag Polski i Unii Europejskiej

Spróbujemy też odpowiedzieć na pytania: 
dlaczego tęczowa ma (lub nie) swoje miejsce w demokracji,
czym różni się symbolika tęczy od barw partyjnych,
dlaczego większości osób w Polsce tęczowa flaga wydaje się symbolem skrajnych, drażniących postulatów.

Będą z nami goście i gościnie specjalne, których przedstawimy Wam w ciągu najbliższych dni. Mikrofon w trakcie moderowanej dyskusji będzie, jak zwykle w trakcie naszych Rozmów, mógł/mogła przejąć każdy/każda z Was.

A po rozmowie oczywiście zapraszamy Was do poznawania się z ekipą MNW przy piwie i/lub herbacie :)

Wstęp na MNW: Rozmowy jest bezpłatny. Dla osób, które nie mogą z nami być przygotujemy transmisję i zapis on-line.


Wydarzenie na Facebooku

Tęcza nad Odrą - robimy ognisko! Vol. 2

Miejsce: Wały nad Odrą, ul. Spacerowa, Opole
Data: 26.08.2017, w godzinach 19.00-23.00
Hejo! Ostatnie ognisko wypadło super, więc robimy powtórkę! Yay! Zapraszamy wszystkich i wszystkie serdecznie do wspólnego spędzenia wieczoru - jest to ostatnia szansa w te wakacje! 
My zapewniamy drewno, a Wy zabierzcie ze sobą jedzenie i picie. Zależy nam, żeby tak jak ostatnio każdy/a zabrał/a ze sobą trochę więcej jedzenia, aby wszystkie osoby mogły popróbować różnych rzeczy. Poza tym przyprowadźcie ze sobą dobrą pogodę i wielu znajomych i znajome :)
Do zobaczenia!

Wydarzenie na Facebooku

Pawilon kina letniego
Miejsce: 
Pawilon Józefa Czapskiego, ul. Piłsudskiego 12, Kraków
Data: 1.07-30.09.2017
15.07 - 20.45 - Wielki Liberace
22.07 - 20.45 - Tancerka
29.07 - 20.45 - Aktorka
05.08 - 20.15 - Gimme Danger
12.08 - 20.15 - 20 000 dni na Ziemi
19.08 - 20.15 - Argentyna, Argentyna
26.08 - 20.15 - Frankofonia
16.09 - 19.45 - Frank
23.09 - 19.45 - Aquarius
30.09 - 19:45 - Dalida. Skazana na miłość

TEATR 

Gertruda Stein & Alicja B. Toklas & Wiele Wiele Kobiet
Miejsce: Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14a, Warszawa
Data 08.09.2017, w godzinach 20.00-22.00
"Niektórzy mówią: no, dobrze, ale kochać można tylko w ten sposób, inni mówią: zgoda, ale tylko taka miłość a nie inna. Lubię kochać. Podobają mi się wszelkie rodzaje miłosnych uczuć, jakie rodzą się w sercu człowieka. Stopniowo zaczęłam sobie uświadamiać, że interesują mnie wszelkie sposoby kochania i każdy z nich sprawia mi przyjemność". (Gertruda Stein)

Spektakl jest multimedialną wariacją na temat relacji Gertrudy Stein i jej wieloletniej partnerki Alicja B. Toklas – ikonicznej pary zapisanej w historii literatury i kultury nieheteronormatywnej. Ich zwykłe związkowe napięcia, codzienne emocje, proste słowa, dźwięki dochodzące zza okna tworzą skomplikowany system. Bohaterki w swym hermetycznym świecie poruszają się rutynowo, ale jednocześnie duszą się. W tym zmaganiu towarzyszy im wiele wiele kobiet z tzw. Paryskiego Lewego Brzegu. W takiej kobiecej rzeczywistości coś musi się zdarzyć…

Wydarzenie na Facebooku

ZARAZ WYJDĘ / reż. Sylwia Rosak
Miejsce: Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14a, Warszawa
Data: 20.05.2017, w godzinach 19.00-20.00
"Nie Valerie, nie rób tego." Strzał. Andy Warhol upada, a Valerie Solanas idzie dalej głosić swój manifest. Feministka? Prostytutka? Narkomanka? Artystka. Po próbie morderstwa trafia na terapię, gdzie musi się zmierzyć z trudnym przeciwnikiem - Panią Doktor.

Reżyseria i dramaturgia: Sylwia Rosak
Występują: Joanna Jucha, Aleksandra Kowalczyk, Tomasz Poniży
Scenografia: Ewa Mroczkowska
Muzyka: Michał Sarapata

Wydarzenie na Facebooku

WYSTAWY


Wernisaż "Prace na deskach" - Paweł Żukowski
Miejsce: Krakowska Wolnica, Pl. Wolnica 2, Kraków
Data: 14.07.2017, w godzinach 19.00-22.00
Paweł Żukowski (ur. 1979), z reguły artysta, czasami kurator. W 2013 roku ukończył wydział fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Oprócz fotografii porusza się swobodnie w wielu technikach obrazowania, takich jak malarstwo, performans czy wideo. Przygody jego rysunkowego alter ego możecie kojarzyć z Facebooka (Ponuro mi), a prace możecie obejrzeć na www.pawelzukowski.com.
Dwuznaczne, frywolne, trochę niegrzeczne – takie są ostatnie prace Pawła Żukowskiego. Artysta malując, złocąc, wypalając w drewnie, bawi się nowymi technikami czerpiąc z tego wyraźną przyjemność. Posługując się tylko kilkoma kolorami (sam mówi, że innymi nie potrafi), kreśli świat, w którym nie ma podziału na fantazje i rzeczywistość. W jego świecie fantazje są po to, żeby je urzeczywistniać. trzeba. com refform.pl

Wydarzenie na Facebooku

Norbert Delman | Body Over
Miejsce: Biuro Wystaw, Krakowskie Przedmieście 16/18, Warszawa
Data: 20.07.2017 w godzinach: 19.00-22.00 
Norbert Delman | Body Over

zapraszamy na otwarcie wystawy
w czwartek, 20.07.2017, w godz. 19:00–22:00
wystawa trwa do 16.09.2017

kuratorzy: Sarmen Beglarian, Sylwia Szymaniak
koordynacja: Anna Rowińska

Biuro Wystaw / 
Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej 
ul. Krakowskie Przedmieście 16/18, lokal 4, Warszawa

partnerzy wystawy: Random VC, 3DCity

Norbert Delman podejmuje tematy fizyczności, cielesności i nadpłciowości w oparciu o kulturę i estetykę bodybuildingu i fitnessu wykorzystując różne media, w tym wirtualną rzeczywistość.

Artysta poszukuje człowieka w rozumieniu posthumanistycznym, człowieka udoskonalonego o technologię. Delman zwraca uwagę na sposób kształtowania formy ciała zarówno w przestrzeni fizycznej, jak i w wirtualnej. W „Body Over” Delman eksploruje temat porzucenia ciała fizycznego na rzecz awatara, co zmienia dynamikę komunikacji, która dotychczas odbywała się między ciałami w przestrzeni. Podczas otwarcia kulturyści zaprezentują starannie wypracowane figury, demonstrując dążenie do doskonałości. Na wystawie, dzięki okularom do VR-u, publiczność przeniesie się do wykreowanej przez Delmana przestrzeni, aby na dwóch, połączonych płaszczyznach – rzeczywistej i wirtualnej – skonfrontować się z pytaniami o współczesne formy cielesności.

Artysta bada i kwestionuje dotychczasowe rozumienie rzeźby. Rzeźbę ciała zderza z instalacją przestrzenną i rzeźbą w wirtualnej
rzeczywistości.


Wydarzenie na Facebooku

Wiecie o ciekawym wydarzeniu w Waszym mieście? Sami coś organizujecie? Dajcie nam znać w komentarzu!
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (116)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
jestem za mam 45 (?) 15.08.2017 15:48
Do Lesbijek i organizatorów:
Na "rynku" brak imprez dla lesbijek 30+. Wszystkie imprezy wnioskując po repertuarze są adresowane dla kobiet 18-29 lat. Ale nie będę tu pisać o dyskryminacji. Chciałam tylko zaapelować do wszechmocnych organizatorów/organizatorek imprez, że lesbijką jest się całe życie, a nie do 29 rż i żeby pomyśleli także o zorganizowaniu imprez dla dojrzalszych kobiet, które nie lubią hałasu, zgiełku, muzyki techno, dymu tytoniowego i alkoholu. Takie imprezy są bardzo potrzebne.
A.A (100) Poznań/ obecnie Warszawa 27.07.2017 19:09
https://www.facebook.com/events/2012673082091969/
Zapraszam serdecznie! Warszawa/ 29.07, sobota, wstęp wolny
Projekt składa się m.in. z mojej poezji, czyli poezji miłosnej do kobiet.
Do Lesbijek i organizatorów (?) 27.07.2017 15:34
Na "rynku" brak imprez dla lesbijek 30+. Wszystkie imprezy wnioskując po repertuarze są adresowane dla kobiet 18-29 lat. Ale nie będę tu pisać o dyskryminacji. Chciałam tylko zaapelować do wszechmocnych organizatorów/organizatorek imprez, że lesbijką jest się całe życie, a nie do 29 rż i żeby pomyśleli także o zorganizowaniu imprez dla dojrzalszych kobiet, które nie lubią hałasu, zgiełku, muzyki techno, dymu tytoniowego i alkoholu. Takie imprezy są bardzo potrzebne.
Ludwik T. (31) Warszawa 14.07.2017 10:42
Widzę, że w rozkładzie zabrakło koncertu dwóch chórów LGBTQ (polskiego i australijskiego) który odbędzie się w 19 lipca w sali im. Agnieszki Osieckie w budynku Trójki. Tu są szczegóły: https://www.facebook.com/events/1889321264661225/
zmiananicka (?) 10.07.2017 11:18
Foto pod artykułem jest seksistowskie i sprowadza ciało kobiety do jednego. Zabawki dla facetów. Brawo redakcjo!
Supernova (17) Opole 05.07.2017 22:20
Jako grupa Tęczowe Opole organizujemy drugie otwarte spotkanie, tym razem w formie ogniska. Spotkanie odbędzie się 26 lipca o godzinie 19:30 na końcu bulwaru nad Odrą na wysokości Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Będziemy jeść, grzać się, bawić i poznawać nawzajem :D Oczywiście będzie też można z nami porozmawiać o planach i działaniach naszej grupy, ale poza tym zapraszamy do miłego spędzenia wspólnego wieczoru przy ogniu :)
Można się z nami skontaktować przez facebooka, lub maila: teczowe.opole_(at)_gmail.com

Link do wydarzenia na fb:
https://www.facebook.com/events/1468096613225796/?active_tab=about
L_VIBES (?) 29.06.2017 22:56
x Pierwsza impreza nowego projektu TYLKO DLA KOBIET by L Vibes 15 lipca x
x Zagrają: Hiena, Pliha, Pani Bum, Lucy oraz Meggz prosto z Tarnowskich Gór.
x Na vocalu: Katarzyna Brzostek!
x Do wygrania mnóstwo voucherów do restauracji i tatuaże! Śledź nasze wydarzenie na facebooku : https://www.facebook.com/events/1008011239301699/?__mref=
Mam nadzieję, że do zobaczenia 15 lipca w klubie Nova Maska
L_VIBES (?) 29.06.2017 22:56
Mka:
COŚ DLA LESBIJEK W WARSZAWIE?
x Pierwsza impreza nowego projektu TYLKO DLA KOBIET by L Vibes 15 lipca x
x Zagrają: Hiena, Pliha, Pani Bum, Lucy oraz Meggz prosto z Tarnowskich Gór.
x Na vocalu: Katarzyna Brzostek!
x Do wygrania mnóstwo voucherów do restauracji i tatuaże! Śledź nasze wydarzenie na facebooku : https://www.facebook.com/events/1008011239301699/?__mref=
Mam nadzieję, że do zobaczenia 15 lipca w klubie Nova Maska
L_VIBES (?) 29.06.2017 14:48
x Pierwsza impreza nowego projektu TYLKO DLA KOBIET by L Vibes 15 lipca x
x Zagrają: Hiena, Pliha, Pani Bum, Lucy oraz Meggz prosto z Tarnowskich Gór.
x Na vocalu: Katarzyna Brzostek!
x Do wygrania mnóstwo voucherów do restauracji i tatuaże! Śledź nasze wydarzenie na facebooku : https://www.facebook.com/events/1008011239301699/?__mref=
Mam nadzieję, że do zobaczenia 15 lipca w klubie Nova Maska
Mka z Wawy (?) 16.06.2017 12:48
Lesbijka:
WOMAN:
Xoxo:
Dlaczego Warszawa nie proponuje nic lesbijkom????????????????????????????????

DLACZEGO????

3.06 niebo-całonocne gromadne chlanie i kręcenie zadem na parkiecie w hałasie dymie i oparach - to "Warszawa" nam kobietom lesbijkom proponuje... wstyd

Tak, kobiety to istoty wrażliwe, a zarywanie nocy i wdychanie dymu psuje urodę, przydałby się nam jakiś pokaz filmowy, warsztaty, spotkania w klubie dyskusyjnym, koncert muzyki wysokich lotów, nie nocny danceszajs w dusznym klubie. Gdyby ktoś coś wiedział, to dać znać.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran