logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
27.05.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
36
3
21

Dyskryminujące plakaty znikną z ulic Warszawy?

Edukacja seksualna i homoseksualność jak pedofilia

Dodano: 18.07.2014, Aktualizacja: 18.07.2014

Karolina Malczyk z Centrum Komunikacji Społecznej przy Urzędzie M. St. Warszawy poinformowała nas, że sprawa plakatów zrównujących pedofilię z homoseksualnością trafi do Rzeczniczki Praw Obywatelskich i Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. O plakatach inicjatywy "Stop pedofilii" donosiliśmy w czwartek.

Na plakatach, które pojawiły się w Warszawie i Poznaniu widzimy hasło akcji, odnośnik do strony, dwóch nagich mężczyzn z tęczową flagą i logo akcji – tęcza wpisana w znak zakazu. Na dużych billboardach w Poznaniu dodatkowo pojawiły się informacje o "seksedukatorach", którzy będą "nauczać masturbacji od przedszkola", "6-latki uczyć używania prezerwatyw i środków antykoncepcyjncyh" i "promować homozwiązki". Pod wspomnianym zdjęciem jest informacja z wielokrotnie krytykowanego za metody badawcze badania Marka Regnerusa, sugerującego, że dzieci w rodzinach jednopłciowych są bardziej narażone na molestowanie seksualne.

Za akcją "Stop pedofilii" stoi organizacja Pro – Prawo do Życia, której założyciel, Mariusz Dzierżawski mówił na początku lipca w rozmowie z Katolickim Stowarzyszeniem Dziennikarzy, że "środowiska LGBTQ marzą o dostępie do dzieci w szkołach" i dodawał, że na Zachodzie "podczas lekcji promuje się związki homoseksualne". W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Dzierżawski podkreśla, że edukacja seksualna i homoseksualność są "powiązane z pedofilią", o czym można poczytać w internecie.

Oświadczenie wydała też Kampania Przeciw Homofobii. "Łączenie pedofilii z homoseksualnością jest zabiegiem mającym na celu wywołanie nienawistnych uczuć i zachowań wobec osób LGBTQ, poprzez świadome okłamywanie opinii publicznej. Chcemy również wyrazić obawę, że upowszechnianie tego typu treści w miejscach publicznych spowoduje zwiększenie skali przemocy wobec osób LGBTQ” - czytamy w oświadczeniu.

"Należy przypomnieć, że polski Kodeks karny nie chroni przed homofobiczną mową nienawiści. KPH od wielu lat rekomenduje uzupełnienie art. Kodeksu karnego dotyczących przestępstw i mowy nienawiści o przesłankę homofobii i transfobii. Wobec braku innych środków prawnych, KPH zgłosiło sprawę Rzeczniczce Praw Obywatelskich" – podkreśla Kampania Przeciw Homofobii.

Przypominamy, że zwróciliśmy się z zapytaniem do firmy City Poster w Warszawie, czy przestrzeń reklamowa, gdzie wiszą plakaty z ważnym hasłem, ale dyskryminującymi i krzywdzącymi społeczność LGBT symbolami jest ich własnością. W odpowiedzi otrzymaliśmy zapytanie: "Ale proszę wyjaśnić co na tym plakacie jest krzywdzącego i dyskryminującego?". Nie udało nam się jeszcze skontaktować z firmą Alliance Media Polska z Poznania, której zadaliśmy to samo pytanie.

Apelujemy też do naszych czytelników i czytelniczek, by zgłaszać w komentarzach miejsca, w których wiszą plakaty i billboardy.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (21)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
carmenlolxd (?) 11.08.2014 19:11
jak patrzę na to, co się tuttaj dzieje, to masakra. Kłocicie się bez większego sensu, wyjeżdżacie z Biblią, która tu akurat nie ma większego powiązania. Zamiast zastanawiać się, co zrobić pożytecznego, wykłocacie się bez sensu :(
deng zgao ping (?) 23.07.2014 17:44
Tak jest, jedna strona daje argumenty racjonalne a druga ad absurdo, więc taka dyskusja może prowadzić tylko do powstania napięcia a nie do wypracowania zrozumienia siebie i świata.

Ten plakat pokazuje brak właściwej ochrony ze strony prawa dla homoseksualistów. A wyobraźmy sobie taki plakat - papież franciszek i papież jan paweł 2 dający opłatek do ust młodym chłopcom i podpis - 31% księży i 25% biskupów gwałci ministrantów.....i co byłoby? burza!
A taki plakat - komorowski, putin i obama i podpis - 95% polityków to terroryści....
BARAKIEL (23) Warszawa 21.07.2014 22:35
Masz rację do Twojego nikt nie da rady się zniży. Dobrze że uświadomiłeś sobie coś co inni wiedzą już od jakiegoś czasu.

Sam zacząłeś porównywać nas do ludobójców czy wyznawców stalinistowskuch wartości więc nie oczekuj że zostaniesz inaczej potraktowany.
shingao (31) Szczecin 21.07.2014 22:05
BARAKIEL:
Jaki Ty musisz mieć zryty ten mózg. Wiesz dobrze, że nie przrkażesz dalej swoich genów.


No to teraz, to już dyskusja nie ma sensu. Nie mój poziom.
BARAKIEL (23) Warszawa 21.07.2014 21:59
Jaki Ty musisz mieć zryty ten mózg. Wiesz dobrze, że nie przrkażesz dalej swoich genów.

Aby coś oceniać trzeba mieć o tym pojęcie. Masz nikłe pojecie o Biblii, więc najpierw ją poznaj, przeanalizuj, zasiegnij, literatury przedmiotu i dopiero się wypowiadaj. Na tą chwilę żaden. z Cb ekspert. To Twoje zdanie a nie moje z komunistami marksizmem itd. Ja uważam że na dany temat powinny wypowiadać się osoby które mają o tym pojecie. Jest wielu świeckich teologów niezwiazanych z kościołem ktorych bardzo cenię za ich spojrzenie.
shingao (31) Szczecin 21.07.2014 21:34
lavender39:
Wchodzimy na tematy religijne a nie one są przedmiotem tego artykułu.
Spróbuj zrozumieć Biblię a może zrozumiesz dlaczego Bóg ukarał ludzi uśmiercając ich za pomocą potopu.


Usprawiedliwiając ludobójstwo stajesz się nie lepsza od kata.
Nie ma co się dziwić, że ludzie zaślepienie miłością do swoich bożków i guru są zdolni do najohydniejszych zbrodni. Ty jesteś na to dowodem. Dobry Wujek Stalin pewnie też miał słuszne powody do zabijania ludzi. Prawda?
shingao (31) Szczecin 21.07.2014 21:29
BARAKIEL:
O rozumieniu Biblii wypowiadają się teologowie, ojcowie kościoła m.in. św. Tomasz z Akwinu czy św. Augustyn. Wydaje mi sie ze mam jednak o tym większe pojęcie jako że do pewnego momentu swojego życia chodziłem do kosciola i otrzymalem święcenia lektoratu (osoba czytajacą czytania z Bibliin na mszach).Aby dostać. święcenia musisz przejść kurs ze znajomosci i rozumienia Biblii zakonczony egzaminem. Także mam podstawy sadzić że mam wieksze pojecie od Cb.


A więc Jahwe może oceniać tylko jego wyznawca, a Stalina tylko jego zwolennik?
Nie mam prawa oceniać poczynań Stalina i Lenina bo nie należałem do PZPR?
lavender39 (?) 21.07.2014 21:29
Wchodzimy na tematy religijne a nie one są przedmiotem tego artykułu.
Spróbuj zrozumieć Biblię a może zrozumiesz dlaczego Bóg ukarał ludzi uśmiercając ich za pomocą potopu.
shingao (31) Szczecin 21.07.2014 21:26
lavender39:
Może i zesłał potop ale nie bez winy byli tu sami ludzie-jesli nie znasz Biblii nie zabieraj,proszę,głosu gdyż możesz się bardzo zdziwić-zwłaszcza że wiele osób z naszego środowiska jest Świadkami Jehowy lub ta wiara jest im bliska.
Aby szafować osądami należy mieć kontrargumenty a jeśli się ich nie ma nie ma sensu pisać dla samego pisania.
Wyrządza się krzywdę i dyskryminuje-dokładnie tak:dyskryminuje-tych którzy wyznają daną religię.
Ja akurat nie jestem Świadkiem Jehowy ale poglądy tej religii są mi bliskie i w pewnym sensie poczułam się niekomfortowo czytając takie sądy.


A cóż takiego ludzie zrobili, że można było ich wymordować? Jakie przewinienia usprawiedliwiają ludobójstwo? Czy dobrze czujesz się z tym, że usprawiedliwiasz wymordowanie 99,99% ówczesnej ludzkości? To może idźmy dalej, odpuśćmy ludobójstwo Stalina i Pol Pota. W końcu wymordowali mniej ludzi, niż bóg w potopie.
lavender39 (?) 21.07.2014 21:26
BARAKIEL:
O rozumieniu Biblii wypowiadają się teologowie, ojcowie kościoła m.in. św. Tomasz z Akwinu czy św. Augustyn. Wydaje mi sie ze mam jednak o tym większe pojęcie jako że do pewnego momentu swojego życia chodziłem do kosciola i otrzymalem święcenia lektoratu (osoba czytajacą czytania z Bibliin na mszach).Aby dostać. święcenia musisz przejść kurs ze znajomosci i rozumienia Biblii zakonczony egzaminem. Także mam podstawy sadzić że mam wieksze pojecie od Cb.


Ok,nie będę się sprzeczać bo nie na ten temat jest ten artykuł-to po pierwsze.
Tak się dziwnie jednak składa,że również znam teksty św.Tomasza-np.traktat"De Trinitate Dei"i pisma św.Augustyna(to ze studiów choć nie studiowałam religioznawstwa ani filozofii,jednak musiałam poznać przyotczone powyżej dzieła ponieważ moim wykładowcą był późniejszy biskup poznański)ale nie stanowią one dla mnie żadnego wyznacznika mojej wiary-to po drugie.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dyskryminujące plakaty znikną z ulic Warszawy? Plakat w Warszawie i billboard w Poznaniu (Fot. za: Facebook)