logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
51
1
1

Wsparcie dla osób LGBT

Adresy i numery telefonów dla gejów, lesbijek i osób transpłciowych potrzebujących pomocy

Dodano: 04.09.2015, Aktualizacja: 23.09.2016

Przedstawiamy miejsca i instytucje, które zapewniają pomoc dla osób LGBT, pozostających w ciężkiej lub skomplikowanej sytuacji życiowej.

GDAŃSK

TOLERADO
Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado we współpracy z Poradnią Zdrowia Psychoseksualnego BezTabu oraz Gabinetem Wsparcia Psychologicznego i Psychoseksualnego zaprasza osoby LGBTQ oraz ich rodziny do skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych.
Rejestracja czynna w godzinach 10.00-17.00 od wtorku do piątku, psycholog@tolerado.org lub 731 019 833

KRAKÓW

CENTRUM DOBREJ TERAPII
Grupa wsparcia adresowana jest do osób, które identyfikują się jako osoby homoseksualne, biseksualne lub queer. Celem grupy jest rozwój i wsparcie uczestników. Praca w grupie ma charakter warsztatowy i psychoedukacyjny.
Najbliższa grupa startuje 24 października 2016. Spotkania będą odbywać się w poniedziałki o godzinie 18.30.

Oferta komercyjna: koszt uczestnictwa w całości kursu (10 spotkań) to 750 zł. Kurs poprzedza nieodpłatne indywidualne spotkanie konsultacyjne.
Kontakt: (12) 264 17 4, kom: 668 230 869

Stowarzyszenie Profilaktyki i Wsparcia w Zakresie HIV/AIDS "Jeden Świat”
W Krakowie anonimowe i bezpłatne testy można wykonać między innymi w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym prowadzonym przez Stowarzyszenie „Jeden Świat” we wtorki i czwartki od 16.00 do 19.00 (ul. Kopernika 19). W punkcie dostępna jest fachowa i profesjonalna kadra, która odpowie na każde pytanie. Punkt działa dzięki niezwykle konstruktywnej współpracy Stowarzyszenia ze Szpitalem Uniwersyteckim oraz dzięki wsparciu finansowemu Krajowego Centrum ds. AIDS i Gminy Miejskiej Kraków. Dodatkowo w związku z corocznym Europejskim Tygodniem Testowania w kierunku HIV będzie otwarty codziennie w dniach 23-27 listopada w swoich zwykłych godzinach przyjęć (16-19).
Kontakt: pkd.kopernika@gmail.com

ŁÓDŹ

FABRYKA RÓWNOŚCI
Grupa wsparcia, która pozwoli odpowiedzieć na takie i podobne pytania: "Masz problem, który wymaga pomocy? Czujesz się zagubiony, będąc osobą nieheteroseksualną? Doświadczyłeś/łaś homofobicznej przemocy?"
Porad udziela Cecylia Przybyszewska (psycholożka) indywidualnie (po uprzednim umówieniu) oraz przez Internet.
Kontakt: e-mail: psycholog@fabrykarownosci.com

LUBLIN

FUNDACJA TRANS-FUZJA
Spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbywają się w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca o godz. 18.00 w siedzibie biur poselskich Twojego Ruchu przy ul. Krakowskie Przedmieście 10 lok. 5 (wejście od ul. Przechodniej). Organizowane są pod auspicjami Fundacji Trans-Fuzja. Spotkania prowadzi Jonasz Wethacz, absolwent psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

TORUŃ

STOWARZYSZENIE PRACOWNIA RÓŻNORODNOŚCI
- Od 21 października 2015 ruszają spotkania samopomocowej grupy wsparcia dla lesbijek, gejów osób biseksualnych, trans i queer. Spotkania planowane są co dwa tygodnie w środy o godz. 18:30. Zapisy do grupy: wsparciespr@gmail.com.
- Bezpłatne porady prawne. Jeśli czujesz, że Twoje prawa są łamane, jesteś dyskryminowany/dyskryminowana albo jesteś ofiarą przestępstwa z nienawiści – skontaktuj się z prawnikiem Przemkiem Szczepłockim.
Kontakt: pracowniaroznorodnosci@gmail.com lub +48 668 876 075.

WARSZAWA

LAMBDA WARSZAWA
Doświadczyłeś/aś dyskryminacji? Masz poczucie, ze zostałeś/zostałaś nierówno potraktowany/a ze względu na swoją orientację seksualną lub tożsamość płciową? Potrzebujesz wsparcia psychologicznego lub/i prawnego? Jeżeli tak, to zgłoś się do nas! Oferujemy:– pomoc psychologiczną (poradnictwo psychologiczne) w każdą środę w godz. 16:00 – 21:00 i czwartek w godz. 18:30 – 20:20.

NOWE GRUPY
Wsparcie dla osób DDA (dorosłe dzieci alkoholików) i DDD (dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych) - zgłoszenia przyjmowane pod numerem telefonu: 22 628 52 22 w godz. 18–21, od poniedziałku do piątku, e-mail: awiciak@lambdawarszawa.org Terminy spotkań: poniedziałki w godz. 18:30 - 20:30. Uczestnictwo jest bezpłatne.

KAMPANIA PRZECIW HOMOFOBII
Jeżeli dotyka Cię dyskryminacja na tle orientacji seksualnej lub tożsamości/ekspresji płciowej, a w szczególności: przemoc, nękanie w szkole na uczelni, trudności w funkcjonowaniu/braku akceptacji w rodzinie, trudności w samoakceptacji, zrozumieniu swojej orientacji, seksualnej, umów się na spotkanie z psychologiem w budynku KPH ul. Solec 30a w Warszawie. KPH udziela pomocy ofiarom dyskryminacji także w zakresie: prawa pracy, prawa karnego, prawa cywilnego, prawa administracyjnego
Kontakt: tel. 22 423 64 38, bezpieczniej@kph.org.pl

TELEFON ZAUFANIA
Lambda Warszawa
Centrala telefoniczna udziela anonimowych porad za pośrednictwem tradycyjnego telefonu oraz komunikatora skype w sprawach dotyczących problemów powiązanych z orientacją i tożsamością seksualną: trudności w związku, samotności, problemów z samoakceptacją, trudności w nawiązywaniu relacji, obniżonego nastroju, bezpieczniejszego seksu i dyskryminacji, a także udziela informacji na temat placówek pomocowych na terenie Warszawy. W ‘Telefonie zaufania’ można także uzyskać informację o ofercie porad psychologicznych, seksuologicznych i prawnych w Lambdzie Warszawa oraz umówić się na wizytę. Godziny pracy: poniedziałek – piątek w godz. 18:00 – 21:00
Kontakt: tel. 22 628 52 22, skype: My status, e-mail: kkliszczynski@lambdawarszawa.org

TELEFON ANTYPRZEMOCOWY
Feminoteka
Telefon antyprzemocowy Feminoteki jest przeznaczony dla kobiet doświadczających przemocy ekonomicznej, fizycznej, psychologicznej i seksualnej. Pomoc wszystkim kobietom – w tym transpłciowym.
Kontakt: Telefon antyprzemocowy Feminoteki to 731 731 551. Jest czynny we wtorki, środy i czwartki od godziny 13:00 do 19:00.

HOSTEL INTERWENCYJNY DLA OSÓB LGBT
Lambda Warszawa & Trans-Fuzja
Lambda Warszawa na terenie Warszawy prowadzi hostel interwencyjny, umożliwiający rozwiązanie problemów osobistych osób LGBT, pomagając jednocześnie przygotować się do przyszłego samodzielnego funkcjonowania. Oprócz bezpiecznego schronienia hostel oferuje możliwość uporządkowania sytuacji prawnej, socjalnej, emocjonalnej i życiowej, dzięki czemu po udzieleniu wsparcia osoba korzystająca z hostelu będzie gotowa do dalszego samodzielnego funkcjonowania.
Całodobowy kontakt z hostelem: tel. 513 56 89 34, e-mail: hostel@lambdawarszawa.org

Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Andyk (39) Trójmiasto 05.11.2016 14:40
Witam
Czy ktoś może polecić dobrego notariusza w Trójmieście u którego można spisać wszystkie dokumenty dotyczące zalegalizowania związku partnerskiego?
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wsparcie dla osób LGBT   credits CC-BY-SA 2.0 fot. Karen Eliot, https://www.flickr.com/photos/kareneliot/
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku