logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
394
104
48
Filmy LGBT

Płynące wieżowce (2013)

Zdobywca nagród m.in. na Festiwalu Filmowym w Gdyni, wrocławskim festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, czy festiwalu w Karlowych Warach, nazywany jest pierwszym w Polsce "gejowskim romansem".

Kuba (Mateusz Banasiuk) mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Chłopak trenuje pływanie – jest świetnie zapowiadającym się sportowcem. Pozornie poukładane życie Kuby i jego bliskich komplikuje się, gdy na imprezie poznaje Michała (Bartosz Gelner). Ich wzajemna fascynacja nieoczekiwanie przeradza się w uczucie. Miłość Sylwii do Kuby zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Rozmowa z Tomaszem Wasilewskim.

Premiera filmu na DVD i BLU-RAY 11 kwietnia!

Zwiastun
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (48)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Podpis (?) 29.11.2015 20:46
Gdzie mogę oglądnąć cały film?
Tristis97 (?) 26.11.2015 21:44
Według mnie film wypadł słabo, a szkoda, bo miałem nadzieję na coś lepszego od strony polskiego kina... :P
Gay32Simpatico (?) 07.02.2015 3:10
"Płynące wieżowce" to, bardzo ciekawy film, ponieważ łączy bardzo dobrą grę aktorską, ze złym scenariuszem i jeszcze gorszą reżyserią i dla przykładu - pierwsze 2/3 filmu zostało podzielone na kilkanaście osobnych epizodów, które, nie są ze sobą ściśle powiązane i nie układają się w logiczną opowieść o czymkolwiek i dzięki temu, jak zauważył mój przedmówca - SuicideLove, wydaje się, że film jest nudny, a już na pewno, jego pierwsza połowa! Poza tym, właśnie w pierwszej części niektóre z epizodów mają kiepską fabułę - na tyle kiepską, że widz, zamiast obserwować, jak się rozwija akcja filmu, musi zastanawiać się - o co chodziło w tej scenie, która przed chwilą minęła?!

Jednakże, to nie scenariusz, tylko reżyseria, jest największą porażką tego filmu!!! I żeby, nie wdawać się w szczegółową analizę, przywołam jeden, za to, bardzo jaskrawy przykład - otóż, w połowie filmu, widzimy głównego bohatera, jak stoi na korytarzu jakiegoś eleganckiego budynku, a że słychać rozsuwające się automatyczne drzwi od windy, więc pewnie, jest to jakiś biurowiec - w pierwszym ujęciu, widzimy, jak główny bohater chowa się za jakimś filarem stojącym na tym korytarzu i nie chce, aby ktoś go zza tego filara widział, natomiast, w drugim ujęciu - ni z tego, ni z owego, widzimy drugiego bohatera filmu ale, o dziwo, stojącego na balkonie jakiegoś nowoczesnego budynku - chyba hotelu, a w trzeciej scenie, znów widzimy głównego bohatera, który nadal chowa się za tym samym filarem, zza którego nadal zerka i... i dopiero wtedy - po trzecim ujęciu, zaczyna dochodzi do nas, logiczne wytłumaczenie tej sceny - to nie jest żaden biurowiec, ani hotel, tylko nowoczesny blok mieszkalny, a główny bohater, nie chowa się za jakimś filarem tylko, za ścianą, w której jest okno, przez które dyskretnie podgląda tego drugiego chłopaka, stojącego na balkonie! A błąd polega na tym, że już po pierwszym ujęciu powinno być jasne jak słońce, że główny bohater jest w budynku mieszkalnym i zerka przez okno, a w drugim ujęciu, powinno być widoczne, że patrzy przez szybę, lub otwarte okno i na kogo patrzy. Dlatego, opisana powyżej sekwencja trzech fatalnych ujęć, które dopiero za trzecim, pozwalają się domyśli o co w całej sekwencji chodzi to, kardynalny błąd reżysera!!! Bo filmy fabularne, to nie są jakieś łamigłówki, które trzeba - scena, po scenie, rozszyfrowywać, co reżyser miał na myśli, tylko, zwarte, logiczne i jasno opowiedziane historie, które ma zrozumieć każdy, przeciętnie rozgarnięty widz!!! Dlatego, patrząc na opisany powyżej, żenujący błąd reżysera, aż trudno uwierzyć, że facet, który wyreżyserował ten film, kiedykolwiek chodził do szkoły filmowej!!!

Ale, żeby było śmieszniej - wytknięte powyżej scenarzyście i reżyserowi, to tylko część błędów popełnionych przy produkcji tego filmu i dla przykładu, należy jeszcze wytknąć dźwiękowcom, że ten film ma fatalną ścieżkę dźwiękową (!) i w kilku miejscach, w ogóle, nie wiadomo co, aktorzy do siebie mówią, ponieważ, jedyne co można usłyszeć to, jak seplenią!!!

Natomiast, jedyna, pozytywna strona tego filmu to, jak mówiłem na wstępie - wspaniała gra aktorów!!! Bardzo dobra i przekonywująca - szczególnie chłopaków (!) i dlatego, jestem pewien, że gdyby, z tą obsadą, ten sam film, został wyreżyserowany wg dobrego scenariusza, przez dobrego reżysera to, byłby prawdziwą perłą kinematografii!!! Niestety, wziął się za niego, podrzędny reżyser, który, na domiar, napisał słabiutki scenariusz i wyszła mu z tego produkcja, którą, pomimo świetnej gry aktorskiej, za kilka lat, wszyscy zapomnimy. Dlatego, zważywszy wszystkie minusy i jedyny plus w postaci gry aktorskiej, jedyny powód, aby obejrzeć ten film, który mogę z czystym sumieniem podać to, fakt, że "Płynące wieżowce" są uważane za pierwszy polski "romans gejowski" i dlatego "wypada" go, zobaczyć.
SuicideLove (?) 27.12.2014 19:38
Film jak dla mnie był strasznie nudny i potwierdzał tylko stereotypy że homoseksualistom tylko jedno na myśli... Te sceny seksu.. Każdy z każdym... I postać Kuby który bzyka się z innym facetem , a swojej dziewczyny pyta się czy go kocha.. Gdzie jest jakaś moralność ludzka ? Jakieś wyrzuty sumienia chociaż ? Nie rozumiem jak tak można. I Kuba który sprowadził miłość do seksu... Naprawdę NIE POLECAM tego filmu, jak dla mnie to tylko strata czasu.
Magdalena Nowakowska (?) 12.11.2014 19:23
rewelacja
zs#Karol (17) Olsztyn 03.11.2014 16:19
Mi się film bardzo podobał i wzbudził we mnie wiele emocji
zelka78 (39) Świecie obecnie,,, 31.10.2014 16:49
jak dlamnie kiepski myślalam że bedzie lepszy.nic szegulnego...
Merkah (31) ***** 03.09.2014 13:18
Film super, ale scena seksu pod bramą .. ;)
manboy (24) Sz-n 15.07.2014 1:42
Nie spodziewałem się niczego wybitnego po polskim kinie, którego poziom jest na wysokości krawężnika, a mimo to i tak się zawiodłem. Film od samego początku jest nudny, akcja w ogóle się nie ma, dialogi jakieś wybitnie prymitywne niby o niczym, gdyby nie postać Matki to chyba nic ciekawego w filmie by się nie wydarzyło. Aktorzy też jakoś wizualnie nie wpadają w oko. Jeśli ktoś nie widział tego filmu nic nie stracił, dno i wodorosty.
ademade (?) 01.07.2014 12:28
patryk2529:
Niestety w moim mieście ni puścili tego filmu, wiecie może gdzie mogę go zobaczyć? Z góry dziękuje :)


Nie masz czego żałować, bo film jest beznadziejny ! ;D .
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
4/5 (498)

Oryginalny tytuł: Płynące wieżowce

Reżyseria: Tomasz Wasilewski

Występują: Mateusz Banasiuk, Bartosz Gelner, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Herman

Strona filmu: http://queer.pl/artykul/1…

UŻYTKOWNICY POLECAJĄ TAKŻE
julczik
poleca Służąca
cyprian-wild2
poleca Akron
liv2001
poleca Pocałuj mnie

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku