logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
47
2
12

LGBT w PE

Początek maratonu wyborczego

Dodano: 23.05.2014, Aktualizacja: 27.05.2014

Kończy się kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. Warto się jej przyjrzeć także pod kątem LGBT. Głosowanie już w najbliższą niedzielę, 25 maja.

- Krzysztof Tomasik - Trudno zaprzeczyć, że obecna kampania nie wywołuje wielkich emocji. Zewsząd słychać narzekania: głupio, niemerytorycznie, przewidywalnie. Brakuje wiary, że coś się zmieni, w sondażach znów przewodzą PO i PiS, a frekwencja szykuje się tak mała, że aż rekordowa. Nawet powtarzanie, że 60% krajowego prawa jest ustalane w Parlamencie Europejskim na nikim nie robi specjalnego wrażenia. Ogólny marazm udzielił się także społeczności LGBT, i to pomimo sporej liczby kandydatów i kandydatek reprezentujących mniejszości seksualne. Dość szybko przyzwyczailiśmy się do „efektu Palikota”, czyli wprowadzenia do polskiego Sejmu w 2011 r. Roberta Biedronia i Anny Grodzkiej. Tamten przełom wciąż procentuje, ale nie znaczy to, że tak będzie zawsze. Trudno też abstrahować od faktu, że właśnie zaczyna się tzw. maraton wyborczy, jeszcze w tym roku będą wybory samorządowe, a w przyszłym parlamentarne i prezydenckie. Tym samym zaczynamy wskazywanie ludzi, którzy będą nami rządzić do końca dekady, do lat 2019-2020. Nawet jeśli na co dzień nie myśli się o tym w ten sposób, warto mieć tego świadomość. NA „NIE”! W związku z powyższym, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie co jest teraz największym zagrożeniem dla polskiej sceny politycznej. Czy jest nim zablokowane ...   ( Pozostało znaków: 5474 )
Krzysztof Tomasik Autor: Krzysztof Tomasik Stały publicysta Queer.pl, badacz polskiego homoseksualizmu, biografista Autor książek "Homobiografie" (2008) i "Gejerel" (2012), redaktor zbioru PRL-owskich reportaży "Mulat w pegeerze" (2011). Na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej w Warszawie prowadzi zajęcia z cyklu "Inna strona polskiego kina", wraz z Mariuszem Kurcem współgospodarz programu "Lepiej późno niż wcale" w radiu Tok Fm.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194753   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
LGBT w PE © Nikolai Sorokin - Fotolia.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku