Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Czwartek, 05.09.2019, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Niemcy: od września refundacja na PrEP

Podziel się Tweetnij Skomentuj (4)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (4)

"To kamień milowy w prewencji HIV"

Od września Niemcy refundują PrEP. Z darmowego dostępu do leków, które przyczyniają się do zmniejszenia ilości zakażeń wirusem HIV, będzie mogła skorzystać każda osoba w wieku 16 lat wzwyż, u której istnieje znaczne ryzyko infekcji. "Objęcie PrEP publicznym ubezpieczeniem zdrowotnym jest kamieniem milowym w prewencji HIV" - mówi Holger Wicht z Deutsche Aidshilfe.

Profilaktyka przedekspozycyjna w Niemczech weszła na kolejny poziom. Od 1 września PrEP jest refundowany. Z takiej opcji skorzystać będzie mogła każda osoba od 16 roku życia, u której występuje wysokie ryzyko ekspozycji na HIV. 


Jak donosi portal aidsactioneurope.org, to wielki postęp w kraju, w którym jeszcze dwa lata temu dyskutowano nad kontrowersyjnością samej metody, a co dopiero objęciem jej refundacją. Deutsche Aidshilfe (DAH), jedna z niemieckich organizacji działających na rzecz osób żyjących z HIV i AIDS ogłosiła wrzesień miesiącem świadomości PrEP. DAH uruchomiło kampanię społeczną, która ma ułatwić ludziom dostęp do informacji o korzyściach płynących ze stosowania profilaktyki przedekspozycyjnej oraz innych metod zabezpieczających przed transmisją wirusa (prezerwatywy i działanie leków obniżających wiremię).

ZOBACZ TEŻ Projekt Test: zacznijmy traktować test na HIV jako stały element związku Zachęcają Fundacja Edukacji Społecznej oraz Gąsiu


"Objęcie PrEP publicznym ubezpieczeniem zdrowotnym jest kamieniem milowym w prewencji HIV: zapewni dostęp do kolejnej metody prewencji każdemu, kto tego potrzebuje. Naszym zadaniem jest teraz uświadamianie istotności profilaktyki przedekspozycyjnej" - mówi Holger Wicht z  Deutsche Aidshilfe.

(pk)

OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (15)
adrian-jasinski sasunaru onchybaas arthurblue a_who filip-barabasz matshine koci-doktor whitetail28
Nie podoba mi się (1)
jaruzaki
Komentarze (4)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
07.09.2019 12:29 GJB
Obawiam się, że geje (żeby nie było że atakuje gejów bo sam jestem gejem) wykorzystają to jako "teraz wszystko mi wolno" i nie dość, że seks będzie jeszcze bardziej traktowany jako sposób na spędzanie wolnego czasu to jeszcze, dojdzie do tego seks bez zabezpieczeń, i bez głowy. Niby dobrze, że wprowadza się coś takiego ale z drugiej strony... Hmm... Mam mieszane uczucia!
cytuj zgłoś 0 0
OnchybaAs
05.09.2019 22:18 OnchybaAs (41)
*mir*:
Mam mieszane odczucia w stosunku do samej terapii. Z jednej strony jest w stanie w pewnym stopniu ograniczyć ilość zakażeń ale jakoś odnoszę wrażenie że to głównie nowy sposób koncernów farmaceutycznych na wyciągnięcie naprawdę dużej kasy.


Tak, możliwe
cytuj zgłoś 1 0
*mir*
05.09.2019 13:07 *mir* (40) Metropolia Silesia
Mam mieszane odczucia w stosunku do samej terapii. Z jednej strony jest w stanie w pewnym stopniu ograniczyć ilość zakażeń ale jakoś odnoszę wrażenie że to głównie nowy sposób koncernów farmaceutycznych na wyciągnięcie naprawdę dużej kasy.
cytuj zgłoś 2 0
Ikona
05.09.2019 12:45 G
To bardzo dobrze.Moim zdaniem taka profilaktyka jest ważna i potrzebna.
cytuj zgłoś 1 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Deutsche Aidshilfe HIV Holger Wicht Niemcy PrEP profilaktyka refundacja leków Refundacja PrEP w Niemczech Społeczeństwo Zdrowie
Powiązane
Obraz Czwartek, 29.11.2018 Australia wprowadza zestawy do samodzielnego wykrywania HIV Obraz Poniedziałek, 26.11.2001 AIDS w Niemczech Obraz Czwartek, 20.12.2007 "Pozzen" - ochota na AIDS Obraz Środa, 01.12.2021 Światowy Dzień Walki z AIDS - pokazujemy gdzie bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania można zrobić test na HIV Obraz Środa, 30.01.2019 Wielka Brytania: do 2030 roku osiągniemy zerowy procent zakażeń HIV
Inne tematy
Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli Piątek, 12.06.2026 Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się