Właśnie trwa najbardziej tęczowy festiwal w Polsce - Poznań Pride Week! Poznaniacy i Poznaniaczki mogą brać udział w wielu ciekawych wydarzeniach - od pokazów filmowych, prelekcji i warsztatów, po pokazy drag queen, gdzie główną atrakcję stanowi Aja, uczestniczka "RuPaul's Drag Race". Wydarzenie zwieńczy Marsz Równości, który przejdzie ulicami Poznania w sobotę. Gotowi i gotowe?
Poza tym, prelekcje związane z seksualnością prowadziła Proseksualna, można też było wziąć udział w warsztatach związanych z drag queens i coming outem, a każdy wieczór kończył się pokazem filmowym.
Sobota - ostatni dzień festiwalu - rozpocznie się nabożeństwem ekumenicznym, podczas którego uczestnicy i uczestniczki będą modlić się za ofiary przestępstw i zbrodni kierowanych homofobią i transfobią. Do wzięcia udziału zaproszeni są wszyscy, nie tylko osoby wierzące, ale również ci, którzy chcą się zjednoczyć w tym szczególnym momencie.
Po Marszu Równości organizatorzy zapraszają na after party: aż dwie imprezy, które odbędą się w KontenerART oraz w HAHu.
Dla uczestników i uczestniczek jest także dostępna specjalna aplikacja na smartfona, która ułatwia poruszanie się po wydarzeniach festiwalu.
- Marsz Równości w Poznaniu - wydarzenie na Facebooku
- Harmonogram festiwalu do harmonogramu festiwalu
Kto z Was się wybiera? Jak zawsze przypominamy o oznaczaniu nas na zdjęciach w mediach społecznościowych i życzymy cudownej zabawy!
QUEER.PL na Twitterze
QUEER.PL na Instagramie
QUEER.PL na Facebooku
(kb)
Środa, 23.01.2019 Marsze i Parada Równości 2019
Piątek, 04.10.2019 Pierwszy Marsz Równości w Nowym Sączu już jutro
Piątek, 04.10.2019 Już jutro jedenasty Marsz Równości we Wrocławiu
Środa, 02.10.2019 Aresztowano parę, która przyniosła bombę na Marsz Równości w Lublinie
Czwartek, 12.09.2019 Radny PiS i narodowcy będą "środkami do dezynfekcji usuwać ideologię LGBT z ulic"