Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Miejsca Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
Tematy Marsze Równości 2026 "Pillion" w kinach Wyrok TSUE Związki partnerskie Kino LGBT
Środa, 29.05.2019 14:50

Nowa kampania społeczno - edukacyjna: "Po prostu reaguj"

Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)

Prawie 70% osób LGBT+ doświadczyło przemocy w ciągu ostatnich dwóch lat

"68,9% osób LGBT+ doświadczyło przemocy motywowanej uprzedzeniami w ciągu dwóch lat poprzedzających badanie" - dowiadujemy się ze strony nowej kampanii społecznej: "Po prostu reaguj". W jaki sposób i kiedy należy pomóc osobie LGBT doświadczającej pomocy dowiecie się na stronie poprostureaguj.pl

"Po prostu reaguj" to nowa kampania społeczna, która ma na celu uwrażliwić ludzi na problem przemocy wobec osób LGBTQ. Jak możemy przeczytać na stronie kampanii, prawie 70% osób LGBT+ w przeciągu ostatnich dwóch lat było ofiarą przemocy. 


Oprócz tego, z badań przeprowadzonych w ramach tej inicjatywy możemy dowiedzieć się, że pomimo tak dużego odsetka osób ze społeczności LGBT, które doświadczyły przemocy w przeciągu ostatnich dwóch lat, jedynie co czwarta osoba byłaby skora do jakiejkolwiek reakcji widząc sytuację przemocową, w której ofiarą jest osoba LGBTQ. 

Dlaczego ludziom jest ciężko zareagować w takiej sytuacji? Powodów może być kilka, a jednym z nich jest brak wiedzy. Na stronie poprostureaguj.pl dowiemy się jak skutecznie pomóc osobie LGBTQ, która doświadczyła przemocy i równocześnie samemu nie narażać się na zagrożenie. 

(pk)

OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (25)
roman71 walentynka-biseksualna-wbi marek-michalczak iwonka03 tuan nissidaste wiolka-srolka nazwy-nie-ma-uciekla kierownik2 monika21jak
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (0)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
29.05.2019 21:02 G
Bardzo dobra kampania,może dzięki niej coś się zmieni na lepsze w tej sprawie.Bardzo chcę w to wierzyć i nie tracę nadziei.
cytuj zgłoś 1 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
kampania społeczna lambda warszawa miłość nie wyklucza po prostu reaguj
Powiązane
Obraz Środa, 21.11.2018 Karta LGBT+ w Warszawie? Trzaskowski ją podpisze, ale w... Obraz Wtorek, 16.10.2018 Trzaskowski wspiera, ale programu dla LGBT nie podpisze Obraz Poniedziałek, 04.08.2014 Jest lepiej? 1 procent dla LGBT Obraz Wtorek, 04.03.2014 Pomagaj i przekaż 1 procent podatku Obraz Środa, 18.03.2026 Archiwalne wywiady i rozmowy o życiu lesbijek. Kolejna LES*ŚRODA w QueerMuzeum
Inne tematy
"Kochający inaczej mają miejsce w kościele" - kardynał Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim Wtorek, 17.03.2026 "Kochający inaczej mają miejsce w kościele" - kardynał Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim
Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek Wtorek, 10.03.2026 Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek
Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia? Środa, 11.03.2026 Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatności