Już w najbliższą sobotę w pierwszym odcinku na żywo najnowszej edycji programu "The Voice of Poland" wystąpi brytyjski zespół Years & Years, którego liderem jest ujawniony gej - Olly Alexander. Muzyka grupy porusza kwestie związane m.in. z seksualnością i religią, a na ich koncertach tęczowa flaga jest częstym widokiem - również na scenie. Czy jest szansa, że zobaczymy ją w TVP2? My na pewno Olly'ego o to poprosimy! A Wy?
Olly Alexander i jego zespół poruszają w swoich piosenkach tematy związane z seksualnością i religią, a podczas występów na żywo nie stronią od pokazywania tęczowej flagi. Artysta angażuje się też w aktywizm na rzecz praw osób LGBTQ - niedawno wziął udział w akcji mającej na celu zapobieganie podejmowaniu prób samobójczych przez młode osoby nieheteroseksualne i niecispłciowe.Wyświetl ten post na Instagramie.Post udostępniony przez The Voice of Poland (@voiceofpoland)
Aaaa! @yearsandyears in @TVP this Saturday! Sending love from Polish LGBTQ community. We'd love to see a rainbow on our national TV, can we count on you @alexander_olly? :) @TheVoicePoland @PinkNews @gaystarnews @AttitudeMag @outmagazine @Independent https://t.co/qE1fekZVMH
— Queer.pl (@queerpl) 15 listopada 2018
Czwartek, 30.12.2021 Podsumowanie 2021: Najciekawsze wydarzenia społeczności LGBTQ+ tego roku - pamiętacie je wszystkie?
Środa, 14.07.2021 Tęczowa flaga na antenie TVP2 w programie "Pytanie na śniadanie". Jak do tego doszło?
Sobota, 17.11.2018 Tęczowy Olly w TVP!
Poniedziałek, 03.12.2018 Olly Alexander: nie nazywajcie mnie twinkiem
Wtorek, 27.11.2018 Olly Alexander: bycie LGBTQ w Polsce to odwaga