Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Wtorek, 29.05.2018, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Nie mógł wygłosić przemowy w szkole, wziął sprawy w swoje ręce

Podziel się Tweetnij Skomentuj (2)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (2)

Ujawniony uczeń apeluje do młodych

Christian Bales ukończył katolicką szkołę w Covington w stanie Kentucky z doskonałymi wynikami. Tradycją jest, że najlepszy uczeń wygłasza potem mowę na zakończenie nauki, ale... Christianowi tego odmówiono, albowiem uznano, że jest ona "zbyt polityczna" i "niespójna z naukami w katolickiej szkole". Co zrobił więc uczeń? I tak ją wygłosił! Dzięki temu usłyszeli ja nie tylko uczniowie i uczennice szkoły, ale cały świat.

Holy Cross High School to katolicka szkoła w Covington w stanie Kentucky. Christian Bales ukończył ją z doskonałymi wynikami - i zgodnie ze szkolną tradycją, powinien dać przemowę z tej okazji. Okazało się jednak, że szkoła odebrała uczniowi głos. Dlaczego? Jego przemówienie uznano za zbyt polityczne i "niespójne z naukami w katolickiej szkole". Sam Christian podkreśla, że nie wie, czy wpływ na to miało jego ujawnione życie.

Chłopak wziął jednak sprawy w swoje ręce i wygłosił mowę przed szkołą przez megafon. Spotkała się ona z dużym zainteresowaniem i została entuzjastycznie przyjęta przez koleżanki i kolegów.

Co więc takiego politycznego i "niekatolickiego" się w niej znalazło? Chłopak nie ukrywał, że mocno inspirował się Emmą Gonzalez, która przeżyła strzelaninę w Parkland i stała się jedną z twarzy ruchu na rzecz ograniczenia dostępu do broni w USA.
ZOBACZ TEŻ Jak bycie aktywistką LGBT dało jej odwagę do walki Emma Gonzalez o swojej biseksualności

Christian skierował swoje słowa do młodych ludzi, podkreślając, że mają oni wielką moc. "Gdy wkraczamy w prawdziwy świat musimy pamiętać, że mamy głos. Przez ostatnie cztery lata w szkole nauczyłem się jak wykorzystywać mój głos, by wspierać to, w co wierzę i co jest dla mnie etyczne. Stworzyłem wiele scenariuszy, w których ścierałem się z tymi, którzy byli do mnie w opozycji, ale im bardziej mnie nie popierali, tym mój głos stawał się silniejszy. I dlatego zamiast pozwalać się naszym oponentom uciszać - wykorzystajmy to do wzmocnienia" - mówił chłopak.


Na uroczystości zakończenia szkoły pojawiła się też mama Christiana - z tęczową przypinką. "Gdy jesteś rodzicem, a twoje dziecko cierpi - ty cierpisz razem z nim" - mówiła w rozmowie z lokalną telewizją, 

Całą przemowę można obejrzeć na YouTube.



(md)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (52)
lucyyy agaba111 lucyferin hulajnogapieklaniema blazej-smok ziom night-thinker camren tarja7 aliz777
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (2)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
sasunaru
29.05.2018 22:33 sasunaru (35) Warszawa
Naprawdę człowiek rośnie jak wokół widzi tyle zrozumienia i tolerancji wśród młodzieży. Dobrze rokuje to na przyszłość!
cytuj zgłoś 2 0
Ikona
29.05.2018 16:30 Biszkoptualista
Brawo :) !
cytuj zgłoś 1 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
aktywizm młodzieżowy Christian Bales Covington Emma Gonzalez Holy Cross High School LGBTQ+ Polityka Przemowa Christiana Balesa Społeczeństwo szkoła katolicka USA wolność słowa
Powiązane
Obraz Wtorek, 27.03.2018 Emma Gonzalez ofiarą trolli? Obraz Poniedziałek, 26.02.2018 Młodzież i LGBTQ za ograniczeniem dostępu do broni Obraz Wtorek, 11.03.2025 Sąd Najwyższy USA rozpatrzy skargę na zakaz terapii konwersyjnej w Kolorado Obraz Piątek, 14.02.2025 Google usuwa Miesiąc Dumy i inne wydarzenia tożsamościowe z kalendarza. Powód? "Brak skalowalności" Obraz Poniedziałek, 13.01.2025 Meta pod ostrzałem: mniej ingerencji w treści i zakończenie programów na rzecz różnorodności
Inne tematy
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się