logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
53
5

Jestem gejem, jestem kryminalistą?

18 żołnierzy przed sądem z powodu homoseksualności

Dodano: 29.09.2017, Aktualizacja: 29.09.2017

W Korei Południowej służba wojskowa jest obowiązkowa. Kontakty homoseksualne są zakazane, grożą za nie nawet dwa lata więzienia. Ostatnio głośno było o "polowaniach" w armii na gejów. Jeden z nich, w sprawie którego niedługo ruszy proces, anonimowo udzielił wywiadu BBC. "To prawo istnieje, by zabić homoseksualistów" - mówi.

Armię Korei Południowej, o której ostatnio coraz głośniej z powodu sytuacji na Półwyspie Koreańskim, uważa się za jedną z największych. Służba wojskowa jest obowiązkowa, co jeszcze bardziej utrudnia sytuację gejów: kontakty homoseksualne są zakazane, grożą za nie nawet dwa lata więzienia.

Niedawno głośno było w mediach o "polowaniach" na gejów w południowokoreańskiej armii - za pomocą aplikacji randkowych. 18 osób stanie przed sądem. Jedna z nich, zawodowy żołnierz, anonimowo udzieliła wywiadu stacji BBC. "Czy muszę żyć jako kryminalista tylko dlatego, że jestem gejem?" - pyta mężczyzna i dodaje, że wspomniane prawo istnieje, by "zabić homoseksualistów".
ZOBACZ TEŻ Jestem gejem, jestem lesbijką - mogę iść do wojska? Rozmawiamy z rzecznikiem prasowym Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Mężczyzna opowiada, że śledczy przyszli do niego, zabrali mu telefon i zadawali pytania o to, z kim się spotykał w wojsku i co robił. "Byłem zawstydzony, a teraz jestem w strachu, że moi koledzy z batalionu się dowiedzą. Boję się też procesu i tego - ile będę musiał spędzić w więzieniu" - mówi żołnierz.

Rozmówca mówi też o tym, że ludzie w Korei Południowej patrzą na homoseksualność negatywnie, więc on sam się ukrywa, także przed rodziną - chociaż zamierza się ujawnić po procesie.

"Ciągle żyję w strachu. Boję się też, że będę musiał porzucić moje marzenia o pracy w wojsku i opuścić armię. Czuję się zdradzony przez armię i mój własny kraj" - mówi.
ZOBACZ TEŻ Korea Południowa: rośnie poparcie dla postulatów LGBT Poparcie dla małżeństw większe niż w Polsce

Przypomnijmy, że chociaż akceptacja względem homoseksualności w Korei Południowej rośnie - to wciąż bardzo konserwatywny kraj.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
bartekkamil (27) Warszawa 01.10.2017 19:28
No, pożyjemy, zobaczymy czy Zbyszek Ziobro nie szykuje jakiegoś zaostrzenia prawa w tej kwestii i u nas :-(
Marek   dodane przez Facebooka 01.10.2017 0:35
Nie kupie Samsunga tylko iPhone X
Anastazja   dodane przez Facebooka 30.09.2017 14:19
Dziwi mnie to, że akurat gejowski fan service wśród koreańskich boysbandów jest zajebiście popularny. Chyba geje są spoko tylko wtedy, kody na nich można zarobić. Obrzydliwe.
Dominik   dodane przez Facebooka 30.09.2017 13:49
Korea Południowa, mentalnie staje się jeszcze bardziej spierdolona niż ich bracia z Północy. Praca i wymagania estetyczne przyćmiewają im umysły. Co zresztą widać po młodszych Koreańczykach, gotowych zamordować żeby zwrócić na siebie uwagę. Co już się zdarzyło nie raz.
Dominik   dodane przez Facebooka 30.09.2017 13:02
Myślałem, że to Chiny czy Rosja, zresztą Korea Południowa ostatnio jest mentalnością bardziej chińsko-rosyjska niż japońska

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jestem gejem, jestem kryminalistą? Fot. za: BBC
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku