logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.10.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
12
112
35

Że miał inną orientację, że inaczej się ubiera...

Samobójstwo 14-letniego Kacpra

Dodano: 18.09.2017, Aktualizacja: 18.09.2017

14-letni Kacper mieszkał pod Łodzią. Odebrał sobie życie, bo był prześladowany w szkole. O historii Kacpra donosi NOWA TV.

Stacja NOWA TV donosi o samobójstwie 14-letniego Kacpra, który mieszkał w Gorczynie pod Łodzią. Chłopak był prześladowany przez rówieśników - jak podkreśla jego mama - z powodu tego, że "miał inną orientację, że inaczej się ubierał". Jak to się stało, że nikt nie zauważył homofobicznego nękania? - zastanawia się reporterka stacji.

Chłopak miał zacząć naukę w nowej szkole - gdzie przeniosła go mama z gimnazjum w Łasku. To tam był szykanowany i był obiektem drwin. Dyrektorka szkoły nie chciała udzielić stacji komentarza.

"Moje dziecko było za wrażliwe na te czasy, nie dawał sobie rady dokuczali mu w szkole, wyzywali go" - mówi NOWA TV mama Kacpra, dodając, że synowi grożono m.in. pobiciem.



Przypomnijmy, że w lipcu 2015 roku media nagłośniły tragiczną śmierć 14-letniego Dominika z Bieżunia. Chłopak, nękany zarówno przez uczniów jak i nauczycieli, popełnił samobójstwo.

Przypominamy: według ostatniego raportu Lambdy i KPH aż 63 proc. nastolatków LGB myślało o samobójstwie. „Chciałbym nam wszystkim przypomnieć, że nie żyjemy w kapsułkach i jesteśmy po to, żeby sobie wzajemnie pomagać. Zbyt często brakuje nam wrażliwości, która jest niezbędna, żeby dostrzec cierpienie innych. Najgorsza wiadomość, jaką możemy dostać na naszą skrzynkę pocztową to prośba o usunięcie profilu użytkownika portalu, który odebrał sobie życie. Uważajcie na siebie i swoich bliskich” – pisał kilka lat temu w tekście „Nie pozwólmy im odchodzić” Radek Oliwa.

Gdzie szukać pomocy?
Telefon zaufania Lambdy Warszawa: lambdawarszawa.org/lambdawarszawa/aktualnosci/telefon-zaufania
Pomoc psychologiczna (lista psychologów na stronie KPH): kph.org.pl/pomoc/pomoc-psychologiczna
Pomoc psychologiczna (Fundacja Trans-Fuzja): transfuzja.org/pl/artykuly/pomoc_psychologiczna
(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (35)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
madi (?) 07.10.2017 12:01
Błażej Smok:
To był mój przyjaciel :\
czemu nie pomogłeś?
Bog Jaroslaw honor ojczyzna (?) 20.09.2017 14:14
Piszecie tutaj jak wam jest przykro a wychodzicie na ulice i robicie to samo. Nawet tego nie zauwazacie bo tacy jestesmy, my polacy.
rk71 (46) x 20.09.2017 0:44
Błażej Smok:
To był mój przyjaciel :\


współczuję bardzo :-(
Ktoś (?) 19.09.2017 21:24
Czy małoletnim bandytom grozi odpowiedzialność, pewnie nie. Prześladowcy, macie krew na rękach, niech wam los zadośćuczyni.
Błażej Smok (17) Warszawa 19.09.2017 17:10
To był mój przyjaciel :\
notker7 (39) 19.09.2017 13:57
tak wygląda prawdziwa twarz homofoba: milcząca satysfakcja z cierpienia człowieka, który śmie być inny niż idealny JA! odrażające...
lilianne_blaze (100) Warszawa 19.09.2017 12:26
Nie ma zadnego "nikt nie zauwazyl". Po wiekszosci samobojcow widac wczesniej. Tylko w tym kraju zawsze prawie wszyscy maja wszystko z calego serca w dupie.
Ci ktorzy zaszczuli tego dzieciaka nie dzialali w prozni. Dzialali w otoczeniu rowiesnikow, nauczycieli, etc, ktorzy beztrosko udawali ze nic sie nie dzieje i tworzyli atmosfere przyzwolenia i praktycznie gwarancje bezkarnosci.
To nie jest nic specyficznego dla gimnazjum, schemat jest uniwersalny, jest agresor/agresorzy, jest cel, jest masa beztroskich obserwatorow, to samo dotyczy szkol, to samo dotyczy przemocy domowej, z na przyklad kobietami bitymi i gwalconymi przez mezow-pijakow jest dokladnie to samo, nikt nic nie widzi, nikt nic nie slyszy, daja bezposrednim sprawcom przyzwolenie i bezkarnosc na srebrnej tacy z wisienka na czubku a skonfrontowani z faktami udaja swiete zdziwienie, reaguja niedowierzaniem lub agresja, i oczywiscie probuja przerzucic odpowiedzialnosc na ofiare, a przez mysl im nie przejdzie ze gdyby ktos mial jaja reagowac to wielu takich sytuacji by nie bylo lub konczylyby sie wczesniej / mniej zle. Bardzo nie lubie operowac slowami typu "empatia" czy "znieczulica", ale do tego nawet nie potrzeba jakiejs wielkiej "empatii", wystarczy odrobina wyobrazni i jakis podstawowy sprzeciw wobec zla i przede wszystkim niechowanie glowy we wlasnym odbycie.
Obserwatorka (?) 19.09.2017 11:27
STAĆ NAS na zmianę tej patologii i przekaz od Miłości.
Stać nas, więc reagujcie!

Ludzie Miłości- do dzieła.
Obserwatorka (?) 19.09.2017 11:25
Przestańcie Ludzie.
Przestańcie!!!
Kochajcie, szanujcie, wspierajcie, miłujcie.
Nie pozwalajcie na zło.
Reagujcie!
Uczcie Dzieci dobra, a nie zła, ale najpierw sami ogarnijcie różnicę....

Nie stać Was na to???
Wrrrr....
shingao (31) Szczecin 19.09.2017 8:15
Smoczuś07:
Jest teraz w lepszym miejscu, wolny od śmieciów, jakich spotykał na co dzień w szkole, wolny od nienawiści i wolny od bólu. Już więcej nie ucierpi, przynajmniej tyle


Bzdury. Twój tekst jest pochwałą samobójstwa. Umniejszasz tylko tragedię.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran