logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
94
1
14

Facebook usuwa zdjęcie Kuby i Dawida

Wystarczył pocałunek...

Dodano: 11.09.2017, Aktualizacja: 12.09.2017

Kiedyś walczyli pocałunkiem z homofobią, teraz homofobia dopadła ich za pocałunek. Zdjęcie całujących się Jakuba i Dawida zostało przez Facebooka usunięte. Sprawę opisali na swojej stronie i zapowiadają, że się nie ugną - tak jak Facebook ugiął się pod naciskiem homofobów. Tak trzymać!

Kuba i Dawid są autorami fanowskiego klipu do piosenki Roxette, który w zeszłym roku pokochała Europa, jak i sam zespół. W czerwcu wzięli ślub na Maderze, ledwie odebrali stamtąd rowery, ich prezenty ślubne, a znów mają sporo pracy w Polsce. Wracają, by walczyć z homofobią w sieci. 

Co się stało? Umieścili na Facebooku zdjęcie, na którym dają sobie buziaka - które ten usunął. Co zrobili Kuba i Dawid? Wrzucili zdjęcie raz jeszcze z opisem sytuacji.To nie pierwszy raz, kiedy Facebook ma problemy z moderacją zgłoszeń użytkowników. Wystarczy przypomnieć usunięte zdjęcie chłopaków z maja, na którym, analogicznie, dawali sobie buziaka, tym razem w górach. Pod zdjęciem wylała się fala hejtu i nienawiści.

Pod postem rozgorzała dyskusja, czy dobrze się stało, czy nie... A może po prostu jest tak, że miłość to miłość i nic tego nie zmieni.

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (14)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Krzysztof   dodane przez Facebooka 14.09.2017 19:30
FB usuwa zdjęcia, ok. Tylko przed usunięciem czyjegoś zdjęcia powinna być informacja że jest taki zamiar. Informacja ta powinna też mówić jaka część regulaminu jest złamana. Jeśli tylko usunąć zdjęcia bo całują się chłopaki, którzy są małżeństwem to co komu do tego. To znaczy tylko że jest miłość, i to jest najpiękniejsze. Powodzenia chłopaki.
Girls   dodane przez Facebooka 12.09.2017 18:49
Tomasz   dodane przez Facebooka 12.09.2017 15:01
Obawiam się, że nie do końca programują to ludzie. Tak się już nie do końca da. Tutaj wymowny przykład http://www.businessinsider.com/facebook-lifts-ban-on-nap(...)6-9?IR=T
crashoverride (100) Trójmiasto 12.09.2017 9:27
Miłość to miłość i nic tego nie zmieni. Facebook ma oczywiście swoje regulaminy i to on decyduje, co usunąć lub nie. Usuwają systemy, mniej ludzie. Wystarczy, że homofobiczne ścierwo w dużej liczbie zacznie zgłaszać zdjęcie jako nieodpowiednie, systemy zareagują.

Jakub i Dawid stali się ikonami środowiska LGBT i wtedy również w tym środowisku zaczęli wzbudzać niechęć, a niekiedy nawet agresję. Czego więc można się spodziewać po homofobach spoza środowiska LGBT, skoro nasze własne homofoby też działają przeciw nam w takich i podobnych sytuacjach?

A swoją drogą Facebook to ciekawy twór. Całkiem anonimowo skupia setki milionów ludzi. Pozostaje w cieniu, bo nie można się z nikim z tej firmy normalnie skontaktować. Tak widzę przyszły świat. Będą niedosięgłe rządy, a my-hołota będziemy na tę bandę cwaniaków pracować. Pierwsze oznaki tego już mamy. Chyba, że stanie się kolejna rewolucja i znowu łby na bruk polecą. Tylko, jak mówi historia: każda rewolucja pożera własne dzieci. Ale czasami nie ma wyjścia.

Jakubowi i Dawidowi życzę szczęścia i ich związku. Nie dajcie się Panowie! :)
vraios (25) Rzeszów 11.09.2017 17:21
ludzie zrozumcie że to nie człowiek usuwa takie zdjęcia/wpisy tylko algorytm, a ten może być czasem zawodny, jeśli odpowiednia ilość osób zrajduje dany profil (raid - zmasowany atak ludzi na jakiś profil). facebook nie jest homofobiczny, nie popadajmy w paranoję :P
Zahirek (19) Żory/ Katowice 11.09.2017 16:47
No nie wierze. Takie zdjęcia to facebook usuwa, a jak zgłaszam stronę "fanatycy psiego mięsa" i zdjęcia na którym są zabijane psy to jedynie cenzurują zdjęcia, ale nic z tym nie robią. A nie tylko Ja to zgłaszam.. Ech porażka.
QUEER   dodane przez Facebooka 11.09.2017 16:07
:-(
Janusz   dodane przez Facebooka 11.09.2017 14:35
Życzę wytrwałości. Ale jesteście przecież świadomi, że polskie społeczeństwo jest w stanie wielkiego wzmożenia ksenofobicznego, i obecnie zmierza w przeciwną stronę, niż byśmy chcieli. I Wy, i ja razem z Wami.
user (?) 11.09.2017 13:03
Zaraz się porzygam :(
-mike- (34) Warszawa 11.09.2017 13:02
Sugerowałbym chłopak, aby zgłosili sprawę do amerykańskiego facebooka, bo jak widać polski oddział nie działa zgodnie z polityką firmy

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Facebook usuwa zdjęcie Kuby i Dawida Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/jakubidawid/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku