logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
64
4
11

Tatuaże przeciw homofobii!

Wyjątkowy benefit KPH

Dodano: 11.08.2017, Aktualizacja: 11.08.2017

Czy wiesz, że robiąc sobie tatuaż możesz wesprzeć walkę z homofobią? Brzmi nierealnie? A jednak! 20 sierpnia w warszawskim klubie Pogłos Kampania Przeciw Homofobii organizuje imprezę benefitową „Tatuaże przeciw homofobii – benefit Ramię w ramię Tattoo”. Przyjdź do Pogłosu, zrób sobie tęczowy tatuaż i dorzuć swoją cegiełkę do walki o równość osób LGBT.

Wspierani przez czołowych tatuatorów z Warszawy, takich jak Leszek i Roma z Zakładu Tatuatorskiego Syrena, Karolina Skrzyniarz, Paweł Bobrowicz, Renton ze Stara Baba Tattoo, Kris Too Late czy Paweł i Remi z Róży, klub Pogłos, magazyn VICE Polska i Dobry Materiał, w przedostatnią niedzielę sierpnia KPH organizuje całodzienną imprezę „Tatuaże przeciw homofobii – benefit Ramię w ramię Tattoo”.

Zasada jest prosta: tatuatorzy przygotowują flashe, wy się tatuujecie, a cały dochód zostaje przeznaczony na Kampanię Przeciw Homofobii.

Wszyscy zaangażowani w imprezę tatuatorzy będą dziarać tęczowe wzory nie biorąc za swoją pracę ani złotówki. Pieniądze zebrane z tatuaży (200 zł za wzór) w całości zostaną przekazane KPH. Dlaczego to robią? O tym mówi m.in. Kris Too Late: „Każdy ma czuć się swobodnie i bezpiecznie na wszystkich możliwych płaszczyznach. Na tych emocjonalnych również. Nie chce czuć zagrożenia od innych ludzi w związku z moją orientacją i jak postawie się na miejscu kogoś innego, to ten ktoś też powinien mieć taką swobodę, którą ja mam. Dlatego w taki skromny tatuatorski sposób zdecydowałem się wesprzeć KPH”.

O powodach dołączenia do akcji „Tatuaże przeciw homofobii” mówi też Renton Stelmach: „Wszyscy jesteśmy różni i to nas łączy. Każdy ma prawo do wyrażania się na swój, prawdziwy sposób. Można tego nie lubić, ale powinniśmy to szanować”.

Tatuaże to nie wszystko, co szykuje KPH W planie benefitu również sety djskie (wystąpią m.in. Aldona Relax i Avtomat), turniej ping ponga i wegański bufet. 20 sierpnia rusza współpraca z Dobrym Materiałem, który część dochodu ze sprzedaży napojów Mijo Mate (będą dostępne na imprezie) postanowił przekazywać na KPH. I jeszcze jedna atrakcja – loteria! Kupując los za 5 złotych możesz wziąć udział w losowaniu tatuażu u Sick Rose w wybranym przez zwycięzcę terminie.

Na tym nie koniec. Dzień po beneficie, 21 sierpnia akcja „Ramię w ramię Tattoo” przeniesie się do 8 studiów tatuażu zlokalizowanych w 8 miastach Polski – Ink Miners w Katowicach, Stocznia Tattoo w Szczecinie, That’s All Folks w Krakowie, Hard to forget w Łodzi, Arbuz Tattoo we Wrocławiu, Dziarczyńcy w Poznaniu, Demolki w Bydgoszczy i Zakładu Tatuatorskiego Syrena w Warszawie. W każdym w tych miejsc do końca sierpnia będzie można dostać przypinkę ze znakiem ruchu sojuszniczego i broszurę, w której w 6 prostych krokach opisane została sposoby w jakie na co dzień można wspierać osoby LGBT.

Tatuaże przeciw homofobii – benefit Ramię w ramię Tattoo | Klub Pogłos (ul. Burakowska 12, Warszawa) | 20 sierpnia (niedziela) | godz. 12:00 – 20:00

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Lubicie tatuaże? Macie jakieś? A może tęczowe? Pochwalcie się!

Szukasz ciekawych wydarzeń LGBT i LGBT-friendly? Zapraszamy do zapoznania się z naszym QUEEROWYM ROZKŁADEM JAZDY!

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (11)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
~Foxy~Sky~ (18) Koszalin/Tokio 15.08.2017 13:10
Tęczowe tatuaże to już przesada :/ Rozumiem inne wzory, bo sam mam tatuaż, ale tęcza? :./ Znudzi się i potem bolesne usuwanie. ;) A teraz czekam, aż ponownie nazwiecie mnie homofobem.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 2
Yashihimi (23) Warszawa 14.08.2017 18:17
Mam nadzieję, że będą kolejne edycje, bo na tę się nie wyrobię z pieniążkami, a skoro i tak planuję taki tatuaż, to chciałbym żeby KPH też na tym skorzystała. ♥
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
MorskiKot (18) Poznań 11.08.2017 23:58
Świetna sprawa! Mam nadzieję, że za rok będzie znów podobna akcja.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
shingao (31) Szczecin 16.08.2017 18:42
Stokrotka:
Nikt w to nie wątpi na tym portalu. Twoje wpisy są pełne zawziętości.


To Ty? Kiedyś Piwonia, a obecnie Pelargonia? Za często nie zmieniaj ksywek, bo ludzie jeszcze pomyślą, żeś jakiś troll.
Stokrotka (?) 16.08.2017 3:28
shingao:[quote. Preferuję przemoc słowną niż fizyczną ;)

Nikt w to nie wątpi na tym portalu. Twoje wpisy są pełne zawziętości.
~Foxy~Sky~ (18) Koszalin/Tokio 15.08.2017 19:13
shingao
Elo >..> wiedziałem, że skomentujesz. Co do zabawy, to podziękuję.
shingao (31) Szczecin 15.08.2017 14:15
~Foxy~Sky~:
(...) A teraz czekam, aż ponownie nazwiecie mnie homofobem.


Jeśli to zadowoli Twoje masochistyczne ciągoty, to ja mogę Ciebie powyzywać. Poprzestać tylko na homofobie, czy też użyć ostrzejszych określeń? Od razu zaznaczam, że nie bawię się w żadne biczowanie czy polewanie woskiem. Preferuję przemoc słowną niż fizyczną ;)
shingao (31) Szczecin 14.08.2017 22:02
@Pelargonia

Coś mi się wydaje, że gdyby chodziło o wytatuowanie sobie miłości do D. Trumpa, to pierwsza byś pobiegła na taki benefit ;)
opiniakrytyka (?) 12.08.2017 23:45
W Polsce to nie przejdzie. No chyba że w formie "zmywalnej" żeby szybko zetrzeć po zakończeniu...corocznego dnia parady.
meteorite (19) Ostrołęka 12.08.2017 21:25
Pelargonia:
Osoby, które wybierają się do szkół mundurowych mogą być zdyskwalifikowane przez komisję z powodu tatuaży...
Psychiatrzy uważają tatuaże za samokaleczenie.Mogą one świadczyć o jakiś zaburzeniach psychicznych..
Ja osobiście uważam osoby w tatuażach za niepoważne i z kimś takim nie chciałabym się zaprzyjaźnić, w ogóle zadawać. .

Jak dobrze, że nie wybieram się do szkoły mundurowej.
Jak dobrze, że się nie przyjaźnimy!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku