logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
74
2
11

Słuchajmy seniorów LGBT

Rozmowa 13-latka z 78-latkiem

Dodano: 10.07.2017, Aktualizacja: 10.07.2017

50 lat temu w Wielkiej Brytanii homoseksualność przestała być przestępstwem - o tej rocznicy nie zapomnieli organizatorzy i organizatorki tegorocznego Pride in London. I dzięki współpracy z różnymi podmiotami przypomnieli nam trochę historii LGBT. Posłuchajcie rozmowy 13-letniego geja z 78-letniem: jak różniło się ich życie, jak wyglądał coming out? I jak wiele zmieniło się w tej kwestii w zachodnim świecie. Warto słuchać naszych seniorów.

W przygotowanym z okazji parady w Londynie klipie 13-letni Louis rozmawia z 78-letnim Percy'm, który przypomina młodemu chłopakowi, że za czasów jego młodości pary jednopłciowe mogły trafić do więzienia. Mężczyzna zaznacza też, że nie mógł się ujawnić.

Dla Percy'ego to niezwykłe, że Louis może być po prostu sobą, wspiera go rodzina i jest akceptowany.
ZOBACZ TEŻ Nie chcę ułaskawienia, chcę przeprosin! "Najstarszy gej w wiosce" zbiera podpisy

78-latek ma też wiadomość dla młodzieńca, ale przede wszystkim do wszystkich młodych ludzi:

"Bądźcie szczerzy ze sobą. Stańcie naprzeciw tego, że jesteście gejami lub lesbijkami i uświadamiajcie ludziom, że najważniejsze jest to, iż możecie kochać kogo chcecie i nie ma znaczenia kto to jest".

Zobaczcie rozmowę Louisa i Percy'ego.



(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (11)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Emil   dodane przez Facebooka 11.07.2017 15:41
Zastanawiam sie skąd 13-letni dzieciak wie już napewno, jakiej jest orientacji...? Ale poza tym ciekawa sprawa.
Mario   dodane przez Facebooka 11.07.2017 14:46
Bardzo pouczająca rozmowa! Wielki szacunek dla młodego!
Andrzej   dodane przez Facebooka 11.07.2017 11:41
Kto jest obywatelem to nie inny Sekt nie wolno robic ani z okazji katastrofy lub z okazji przegranego meczu Czlowiek o odmiennych pogladach i odmiennym troche trybie zycia ma prawo do wiary do wiedzy
Rafał   dodane przez Facebooka 11.07.2017 0:04
Tzn, że teraz w PL jest karany? :v
Jurek   dodane przez Facebooka 10.07.2017 23:57
W Polsce nie było to karalne do 1932 roku. Oczywiście mam na myśli osoby dorosłe.
Rodzaj kary jest zróżnicowany, w zależności od kraju. Najwyższym wymiarem kary za kontakty homoseksualne jest kara śmierci, zapisana w systemach prawnych następujących krajów: Afganistan[2], Arabia Saudyjska, Czeczenia, Iran, Jemen, Mauretania, Somalia, Sudan, Zjednoczone Emiraty Arabskie (z wyjątkiem emiratu Dubaj, gdzie za stosunek homoseksualny grozi 10 lat więzienia), w Nigerii (12 stanów). Amnesty International notuje także tortury, okrutne i nieludzkie traktowanie (w tym kary cielesne, gwałty i przymusowe terapie) .

Ale w stanie wojennym była akcja 'Hiacynt" https://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_%E2%80%9EHiacynt%(...)E2%80%9D
Golf (26) Gdynia 10.07.2017 23:28
"13 letniego geja":.. Dzieci w tym wieku ( tak DZIECI) NIE MAJĄ wyrobionej tożsamości seksualnej-to pierwsza kwestia.To są dzieci i dorastają, nie można więc mówić o zjawisku takim jak "13 letni gej" gdyż~takie coś nie istnieje! Jeżeli mówimy o kimś, możemy posłuchać wypowiedzi jakiejś persony iż w wieku 13 lat był pewien że jest gejem ( chociaż nie miał prawa w tak młodym wieku być tego pewien) i z czasem faktycznie gejem, pełnoprawnym,świadomym i dojrzałym został, natomiast dzieci, którym hormony buzują ...no sorry very ale dla mnie ten artykuł jest śmieszny i zwyczajnie niepoprawny merytorycznie, gdyż, tak jak pisałem dzieci nie mają określonej orientacji seksualnej- kształtuje się ona na przestrzeni lat i ok- od urodzenia " wiadomo" kto kim będzie, lecz w tak młodym wieku nie sposób tego wyłapaćc, dlatego też w mojej ocenie "13 letni gej" to zwyczajne dziecko wykorzystane w niecnymcelu
shingao (31) Szczecin 10.07.2017 22:13
Fajne chłopaki.
Łukasz   dodane przez Facebooka 10.07.2017 16:36
Nie sposób się nie wzruszyć.
Robert   dodane przez Facebooka 10.07.2017 15:23
jeszcze w latach 80 tych niejaka Margaret Taczer kazala palowac parardy rownosci
Podpis (?) 10.07.2017 14:47
wy powinniście się zajmować polską i polakami a nie obcokrajowcami, czy polityką; w polsce osoby LGBT w wieku emerytalnym mieli przez ścierwo policyjne zakładane karty homoseksualisty - o tym powinniście przypomnieć. do dzisiaj się wszystkiego boją.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Słuchajmy seniorów LGBT Fot. za: youtube.com