Informacje z queerowego świata
Co tydzień publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 17.
Na początek smutna wiadomość. Dwa dni temu pisaliśmy o tym, że serial „Sense8” może nie mieć trzeciego sezonu – i tak się właśnie stało. Netflix zrezygnował z kontynuowania serialu.
Thank you for being a part of our journey. Sensates forever. pic.twitter.com/SClwiY3rwy— Sense8 (@sense8) 1 czerwca 2017
Jeżeli jednak chcecie, by serial miał kolejny sezon, możecie podpisać petycję.
ZWIASTUNY:
Trochę już staroci:
Moana:
All over the guy:
I nowości:
The Deuce:
Pride And Prejudice:
The Fabulous Allan Carr:
Wonder:
The Mountain Between Us:
Krótki metraż, warty zobaczenia:
TROCHĘ MUZYKI NA WEEKEND:
Eivør:
CupcakKe:
Kochamy, bardzo kochamy - Benjamin Clementine:
FIRST HATE:
Bleachers:
Carly Rae Jepsen:
Greg Gould:
Prince Airick:
Martin Garrix & Troye Sivan:
Mary Lambert:
Halsey:
L.U.C, BISZ, MELA KOTELUK, WÖYZA FEAT. JAN:
Męskie granie:
WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA:
Niemcy. W Berlinie gej został zaatakowany przez swoją rodzinę w dzielnicy Neukölln. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Nie znasz miejsca ni godziny…
Węgry. Viktor Orbán gościł antygejowską organizację „International Organisation of the Family”. Ściągnęło to na niego falę krytyki całego świata. Konferencja nosiła tytuł: ‘Building Family-Friendly Nations: Making Families Great Again’. Trochę Trumpa, trochę bełkotu.
Wielka Brytania. BBC wyemitowało program o osobach transpłciowych – o ich doświadczeniach i traumach. My dla Was mamy fragment o transpłciowej dziewczynie:
Irlandia Północna. Walka o równość małżeńską trwa - dosłownie okupuje się Stromont, tajmtejszy parlament:
What a powerful image. Comhghairdeas chomrádaithe! #MarriageEquality pic.twitter.com/0ZGmHt0GGb— Aodhán Hamill (@HamillOSF) 22 maja 2017
Stany Zjednoczone. Drużyna NFL Los Angeles Rams, została pierwszą na świecie, która będzie sponsorować eventy pridowe. Cieszymy się.
45-letnia Carol poślubiła dworzec kolejowy i upiera się, że to dokładnie to samo, co małżeństwa gejowskie. Wszystko dzieje się w San Diego. Wspieramy.
Chile. Prezydentka Michelle Bachelet chce jak najszybciej wprowadzić równość małżeńską. Pięknie! Trzymamy kciuki.
RPA. Sytuacja osób LGBT się pogarsza. Tamtejsze organizacje apelują o wsparcie rządu i służb. Liczba przestępstw na tym tle rośnie. Przemoc staje się codziennością.
Japonia. Miasto Sapporo jako pierwsze w kraju wydaje certyfikaty zawarcia związku partnerskiego. Mało tego – wydaje odpowiednie papiery dla osób agenderowych. Wszystkie idzie w dobrą stronę.
Tajlandia. W ślady Tajwanu chce iść kolejny kraj. Tym razem rząd zapowiada intensywną pracę nad zmianą prawodawstwa. Czyżby małżeństwa jednopłciowe na Tajwanie były zaczątkiem kuli śnieżnej w całej Azji? Oby.
Bangladesz. Społeczność LGBT krytykuje rząd i media – zarzuca im szerzenie homofobii i promocję dyskryminacji. To efekt polityki, która skupia się na silnej religijności i milczeniu na temat kwestii LGBT. Xulhaz Mannan i Mahbub Rabbi Tonoy zostali ostatnio zamordowani przez grupę ekstremistów religijnych, a odpowiedzialni nie zostali do dzisiaj postawieni przed wymiarem sprawiedliwości.
Indonezja. Ciąg dalszy historii. Organizacje walczące o prawa człowieka krytykują tamtejszą policję za wszczęcie „histerii antygejowskiej”. Zwracają uwagę, że prezydent Joko ‘Jokowi’ Widodo powinien działać na fali jego przemówienia z zeszłego roku, kiedy mówił o wzroście homo- i transfobii w kraju i zamiarze przeciwdziałaniu im. Jeden z policjantów z zachodniej Javy, Anton Charliyan, mówi, że homoseksualność nie będzie akceptowana.
Kambodża. Tamtejsza parada zakończyła się tęczowym wyścigiem 64 tuk tuków. To czwarta edycja marszu równości. Według badań, społeczeństwo jest podzielone, jeżeli chodzi o homoseksualizm i akceptację związków czy ... ( Pozostało znaków: 16056 )
Ten artykuł został przeniesiony do archiwum
Możesz uzystkać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem usługi Przyjaciel Queer.pl Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu Queer.pl.