logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
17
0
1

Poznajmy drag queen

Kampowa lekcja historii

Dodano: 21.12.2016, Aktualizacja: 21.12.2016

Środa okazuje się lekko kampowa, więc pozostając w temacie, przedstawiamy Dorian Electrę, która w swoich klipach dosłownie wyśpiewuje historię – sztuki drag queen i butów na wysokim obcasie.

Artystka znana jest ze swoich produkcji, które zawsze są na wysokim poziomie, przygotowane i dopieszczone do ostatniego szczegółu. Tym razem – udziela nam lekcji historii:Klip „2000 Years of Drag” to współpraca z czołowymi dragami chicagowskiej sceny LGBTQ: Imp Queen, The Vixen, Lucy Stoole, London Jade i Evą Young. Czy to nie nudne? Otóż okazuje się, że nie – i to od samego początku, już od starożytnego Rzymu.

„Czułam, że to odpowiedni czas, by zebrać dragi i trans, i spróbować opowiedzieć naszą historię, opowiedzieć o naszej kulturze” - mówi Imp Queen, współreżyserka teledysku.

Electra wypuściła również utwór o historii butów na wysokim obcasie, które od zawsze były atrybutem drag:Mało tego, w październiku również Vanity Fair, amerykański magazyn o kulturze, polityce, modzie i celebrytach, wypuściło klip „103 Years of Drag Queen Fashion”. To zaproszenie do poznania historii drag queen i ich kultury, przekrój w trendach modowych i makijażu aż do dziś!(ar)
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ardat-Yakshi (19) Sosnowiec/Katowice 22.12.2016 21:34
KOCHAM! ♥ Niesamowity teledysk ♥

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Poznajmy drag queen Fot.: http://dorianelectra.com/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku