logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
53
2
8

Dzień Flagi i Dzień Polonii

Czekamy na Wasze historie!

Dodano: 02.05.2016, Aktualizacja: 02.05.2016

Dziś obchodzimy Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Z tej okazji zapraszamy Was do dzielenia się Waszymi historiami i przemyśleniami: czym dla Was jest bycie Polakiem lub Polką? Czy jesteście dumni i dumne i z biało-czerwonych barw? Jeżeli mieszkacie za granicami Polski to kiedy i dlaczego wyjechaliście?

Dzień Flagi obchodzimy w naszym kraju od 2004 roku, dwa lata wcześniej polski Sejm ustanowił Dzień Polonii i Polaków za Granicą - "w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc Krajowi w najtrudniejszych momentach".

Dlatego właśnie dziś, 2 maja, na QUEER.PL nie brakuje polskiej flagi. Zachęcamy Was też do dyskusji o polskości i patriotyzmie, zwłaszcza w czasach, gdy patriotyczne symbole łatwo zagarniane są przez środowiska radykalne.

Tysiące naszych użytkowników i użytkowniczek mieszka w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Irlandii, Norwegii, czy nawet USA. Z okazji także i Waszego święta oddajemy Wam miejsce do opowiedzenia o sobie: kiedy i dlaczego wyjechaliście? Jak Wam się żyje za granicą? Czy myślicie o powrocie? Czym dla Was jest bycie Polką lub Polakiem, także LGBT? Piszcie w komentarzach, na naszego redakcyjnego maila, czy na Facebooku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (8)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
damiangdynia (19) Gdynia 02.05.2016 14:20
Dla każdej Polki i każdego Polaka powiewa ta sama biało-czerwona flaga. Nie dajmy zawłaszczyć narodowych symboli nacjonalistom i radykalnej prawicy. Świętować powinniśmy radośnie, bo są to wesołe święta. Wczoraj 1 maja- 12. rocznica wejścia Polski do UE, dzisiaj Dzień Flagi, jutro wspominamy pierwszą europejską Konstytucję. Na balkonie zawiesiłem flagę Polski i flagę Unii Europejskiej, bo jestem Polakiem i Europejczykiem.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 2
VU2X7IfV (?) 05.05.2016 20:17
DunkelEngel:
no ale pojechales tak jakbys był z Białegostoku czy innej wylegarni skrajnej prawicy.


to że małopolandia jest bardziej prawicowa żadna nowość. jednak przypadki samobójstw nastolatków wśród ofiar przesladowań LGBTQ wskazują na całą polandię jako środowisko nie przyjazne dla zdrowej egzystencji osób LGBTQ, jak widzę teraz te matki z dziećmi na rękach czy w wózkach w parkach, to mi ich nawet żal.
DunkelEngel (?) 04.05.2016 9:19
VU2X7IfV:
@DunkelEngel

cały czas piszę o polandii bo chyba to tu się dotyczy ta cała debata??

Czyli jeszcze do niedawna miejsce mojego zamieszkania. Pomimo że pochodze ze wschodniej Polski nikt mi ani nikomu kogo kojarze krzywdy za wygląd znaczki zachowanie czy jakieś inne kryteria nie zrobił. Może nie jest w niej jakoś super ale nie rob od razu z całej Polski Auschwitz-Birkenau. Miedzy wschodem a zachodem jest dużą przepaść ale Polska to jeszcze nie Rosja. Wiadomo ze czasem można usłyszeć jakiś nieprzyjemny przytyk czy poczuć negatywne spojrzenie no ale pojechales tak jakbys był z Białegostoku czy innej wylegarni skrajnej prawicy.
VU2X7IfV (?) 03.05.2016 13:09
@DunkelEngel

cały czas piszę o polandii bo chyba to tu się dotyczy ta cała debata??
DunkelEngel (?) 03.05.2016 11:57
VU2X7IfV:
Polką/lub polakiem jest dla mnie bycie obywatelem 3-ciej kategorii, żyjącym na łasce pełnoprawnych obywateli hetero stanowiących co jest "normą" a co nie. Wyobraźmy sobie teraz wywieszenie tu flagi tęczy za oknem własnego mieszkania. Kto zaryzykuje? Kto ściągnie na siebie śmierć w imię godności? Wiedziałem. Wszyscy. W imię poprawności, jak jest na Zachodzie z imigrantami ISIS, śmiało dalej. Nie bądźmy gorsi.

Dobra mogę wywiesic jak do Polski wrócę tylko mi daj bo nie mam, a w planach mam ważniejsze rzeczy, chociażby w końcu zrobić swoja wymarzoną kolekcje noży i bagnetów :D Chce tez pozbierać wiatrówki wzorowane na broni II wojny światowej, Lugera juz mam. Flagę polska zwykle wywieszam ale powieszenie obok flagi UE pomimo ze mieszkam za granica to lekka przeginka. Swoja droga z chęcią wtwiesze tez węgierska w dniu przyjaźni polskowegierskiej,ale tu poluje na flagę z herbem. Nie wiem gdzie mieszkasz ale watpie żeby za 1 razowe wywieszenie flagi ktoś np wybił szybę czy cos. Zauważyć ze ataki są zwykle albo na ludzi jakoś związanych z aktywizmem różnych organizacji albo jakoś medialnych. U mnie na osiedlu często widziałam torbę z tęczowa przypinka i jakoś nikt z tego problemu nie robił. Była tez para gejów o której każdy wiedział i jakoś nikt nic nie zrobił a na osiedlu było trochę kibicow trochę ludzi lazacych na marsze onru. Z reszta łazac z fryzem ala irokez, glanach, oliwkowej kurtce czasem natykalam się na skinow w koszulkach z celtykami czy Hitlerem i jakoś wciąż żyje. Mogę wiec spróbować z flaga.
VU2X7IfV (?) 02.05.2016 23:49
Polką/lub polakiem jest dla mnie bycie obywatelem 3-ciej kategorii, żyjącym na łasce pełnoprawnych obywateli hetero stanowiących co jest "normą" a co nie. Wyobraźmy sobie teraz wywieszenie tu flagi tęczy za oknem własnego mieszkania. Kto zaryzykuje? Kto ściągnie na siebie śmierć w imię godności? Wiedziałem. Wszyscy. W imię poprawności, jak jest na Zachodzie z imigrantami ISIS, śmiało dalej. Nie bądźmy gorsi.
Nilition (21) Poznań 02.05.2016 15:10
damiangdynia:
Dla każdej Polki i każdego Polaka powiewa ta sama biało-czerwona flaga. Nie dajmy zawłaszczyć narodowych symboli nacjonalistom i radykalnej prawicy. Świętować powinniśmy radośnie, bo są to wesołe święta. Wczoraj 1 maja- 12. rocznica wejścia Polski do UE, dzisiaj Dzień Flagi, jutro wspominamy pierwszą europejską Konstytucję. Na balkonie zawiesiłem flagę Polski i flagę Unii Europejskiej, bo jestem Polakiem i Europejczykiem.


podpisuję się rękami i nogami :)
Wysublimowana_ (25) Poznań 02.05.2016 12:35
To ja korzystając z prawa do dyskusji przypomnę, że wypowiadałam się na ten temat przed dwoma laty:
http://www.nalewoinaprawo.pl/wojna-polsko-polska-pod-tec(...)mbolach/

Tęcza w Warszawie jako symbol przechodziła trudne chwile, ale my jako mniejszość musimy dać przykład poszanowania dla symboli. Polska to nasze miejsce bez względu na wierzenia, orientację seksualną czy tożsamość płciową.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dzień Flagi i Dzień Polonii Parada Równości 2012 (Fot. au)