Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Piątek, 04.12.2015, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Gorzko-słodka opowieść wigilijna

Podziel się Tweetnij Skomentuj (5)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (5)

"Mandarynka" za tydzień w kinach

"Mandarynka" to daleka od tradycyjnej, ale równie poruszająca opowieść wigilijna o prawdziwej przyjaźni i poszukiwaniu miłości - w kinach od 11 grudnia. Mamy dla Was wejściówki na pokaz filmu w warszawskiej Kinotece!

Transseksualna prostytutka Sin-Dee wychodzi z aresztu i dowiaduje się od swojej najlepszej przyjaciółki, że jej chłopak ją zdradził, w dodatku z biologiczną kobietą. Wściekła, ale cały czas na wysokich szpilkach, dumnie przemierza zakazane ulice Los Angeles aby go odnaleźć i zawalczyć o swój związek. Jest Wigilia Bożego Narodzenia.



"Mandarynka" to niskobudżetowy, niezależny film, który nakręcony został bez użycia profesjonalnej kamery. W zdjęciach wykorzystano tylko trzy iPhone'y 5 ze stabilizatorem i tanim oprogramowaniem, a jedynym zaawansowanym sprzętem były wypożyczone, prototypowe obiektywy. Z dokumentalną autentycznością, ale i z humorem rodem ze świata Quentina Tarantino, film Seana Baker'a pokazuje szalone, uliczne życie uboższej części mieszkańców Los Angeles. Tytuł nawiązuje do silnego, intensywnego i słodkiego wrażenia, które daje zarówno owoc, jak i sam jego kolor. Reżyser wskazuje, że przymiotniki te równie dobrze odnoszą się też do głównych bohaterek, które mają wyjątkowo barwną osobowość. Gorzki posmak mandarynki, który zostaje niekiedy na języku przyrównuje z kolei do trudnej sytuacji osób transgenderowych, które wciąż znajdują się w bardzo trudnej sytuacji.

Film pod patronatem QUEER.PL

KONKURS!

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na poniedziałkowy (14.12.2015) pokaz filmu w Warszawie (Kinoteka, godz. 18.30). Co trzeba zrobić? Wystarczy wysłać nam na maila (za pomocą formularza) informację, że chcecie iść. Kto pierwszy ten lepszy!

Szukasz ciekawych wydarzeń LGBT i LGBT-friendly? Zapraszamy do zapoznania się z naszym QUEEROWYM ROZKŁADEM JAZDY!
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (39)
walentynka-biseksualna-wbi zaratustra kaytee kaaaasik vitriol frankieinc agakae malgosia-zurawska pinezka darkest-nebula
Nie podoba mi się (2)
rinnelis olk
Komentarze (5)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
09.12.2015 8:56 zelka78
film moze byc ciekawy,,
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
06.12.2015 1:33 nielubieczekolady
jeszcze szybsze mogły być te przeskoki scen. -.-
cytuj zgłoś 0 0
stanley.
05.12.2015 14:49 stanley. (38) Silesia
jak dla mnie zapowiada się nieźle.
cytuj zgłoś 2 0
Ikona
04.12.2015 15:14 Joanna
Transseksualna prostytutka? No po prostu kur... Piękny obraz osób trans. Nie róbcie nic dla ts, a zrobicie więcej...
cytuj zgłoś 10 6
Ikona
04.12.2015 15:02 VU2X7IfV
znowu tej aj-szrot..
cytuj zgłoś 1 3
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
film kino konkurs Kultura Los Angeles Mandarynka (film) Sean Baker transpłciowość USA Warszawa
Powiązane
Obraz Czwartek, 01.09.2016 Gwiazdy kłócą się o Matta Bomera, który ma zagrać trans kobietę Obraz Piątek, 11.12.2015 "Mandarynka" na święta Obraz Wtorek, 30.10.2012 Konkurs: "Na zawsze Laurence" od 9 listopada w kinach! Obraz Środa, 15.04.2026 Widzowie wychodzili z kina. Czy to najbardziej kontrowersyjny queerowy film? Obraz Wtorek, 08.11.2022 “BROS” Nicholasa Stollera zadebiutował w ostatni weekend w polskich kinach. Oceniamy gejowską komedię od Universal Studios.
Inne tematy
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się