Bajkowy ślub w "mieście złota" - Johannesburgu? Do tego namawia firma
eGoli, która specjalizuje się w ekskluzywnych i kompleksowych usługach organizacji ślubów, w tym jednopłciowych, w
Republice Południowej Afryki. "Jestem Polką mieszkającą w RPA od wielu lat, mam wieloletnie doświadczenie w turystyce i hotelarstwie. Uważam, że pomysł jest cudowny, ale przede wszystkim potrzebny, dlatego skierowałam ofertę także do moich rodaków" - mówi naszemu portalowi
Katarina Rodrigues, szefowa eGoli. Ze strony firmy dowiadujemy się, że młode pary są lokowane w najlepszych hotelach i mają zapewnioną kompleksową opiekę. O tym zapewnia nas też Rodrigues, która jest do dyspozycji gości na miejscu.
"Nie robię 'spędów' po kilkanaście lub kilkadziesiąt osób. Chcę, aby pary naprawdę były zadowolone z kameralnej i intymnej atmosfery" - mówi nam Rodrigues.
Ze strony firmy dowiemy się też jakie dokumenty będą nam potrzebne do wstąpienia w związek małżeński w RPA.
Małżeństwa jednopłciowe zostały zalegalizowane w RPA w 2006 roku. Chociaż uważa się, że mieszkańcy tego kraju są tolerancyjni wobec mniejszości seksualnych - w kraju szaleje homofobia, popularne są zwłaszcza tzw.
"gwałty naprawcze" na lesbijkach. Rodrigues przyznaje, że ludzie codziennie się pytają o bezpieczeństwo w RPA:
"W czarnej społeczności zdarzają się 'gwałty naprawcze' ponieważ ich kultura nie uznaje mniejszości seksualnych. Generalnie w RPA jest jakaś okropna, czasami bezpodstawna i sztucznie wywołana eskalacja strachu, która szczególnie źle wpływa na turystykę i rekreację. Gwarantuję swoim gościom poczucie pełnego bezpieczeństwa!" - mówi IS, dodając, że ogromna tolerancja widoczna jest zwłaszcza w Kapsztadzie, który jest najczęściej odwiedzanym miejscem przez społeczność LGBT. W tym roku Rodrigues planuje włączyć w swoją ofertę gay-friendly wycieczki:
"Czekam z niecierpliwością na gości z Polski!" - podkreśla.
W 2010 roku
pisaliśmy o Robercie i Franku, którzy zawarli związek partnerski w Szkocji. Niedługo po tym wydarzeniu panowie
opublikowali na naszym portalu instrukcję oraz zaoferowali pomoc polskim parom jednopłciowym, które także chciałyby sformalizować swój związek. W Wielkiej Brytanii dużą popularnością cieszą się agencje turystyczne, które organizują "małżeńskie" wycieczki. Co sądzicie o "homomałżeńskiej turystyce"? Zdecydowalibyście się na ślub w RPA? Związki partnerskie oraz małżeństwa jednopłciowe zawarte za granicą ciągle nie mają w Polsce mocy prawnej.
(md)
po kto żeby ktoś miał z tego kasę.
To było pytanie retoryczne. Nie musiałeś walic takim truizmem... Jeśli już to oczekiwałem odpowiedzi od osób, które korzystały z takich usług.
po kto żeby ktoś miał z tego kasę.