logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
224
1
22

Pilne: w środę czytanie ustawy o związkach partnerskich

Podpisz list poparcia

Dodano: 21.07.2011

27 lipca, o godz. 13.00, odbędzie się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o umowie związku partnerskiego. Przed Komisją Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisją Polityki Społecznej i Rodziny, projekt uzasadniać będzie Ryszard Kalisz. "Pierwsze czytanie na Komisji jest następnym etapem procesu legislacyjnego - będę dokładał starań, aby ustawa została uchwalona jeszcze w tej kadencji Sejmu" - powiedział polityk SLD naszemu portalowi. "Prawo powinno porządkować, a nie utrudniać życie. SLD jest za związkami partnerskimi, nie negujemy instytucji związku małżeńskiego. Dlatego to prawo powinno być uchwalone najszybciej" - dodał. Komisje mogą projekt przyjąć, odrzucić bądź zaproponować zmiany - w tym ostatnim przypadku - projekt trafia, wraz z uwagami i zmianami komisji, do drugiego czytania w Sejmie. Katarzyna Formela zachęca do pisania listów do członków Komisji z apelem o pilne procedowanie ustawy o związkach partnerskich: "Pisząc do członków Komisji pokazujmy swoje żywe zainteresowanie tą projektowaną zmianą w polskim prawie. Pokazujmy swoją determinację związaną z pragnieniem życia w związkach formalnych. Wyrażamy żądanie wprowadzenia cywilnych związków partnerskich w Polsce" - podkreśla w rozmowie z nami Katarzyna Formela.

W zeszłym tygodniu, o czytaniu projektu ustawy na posiedzeniu Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, poinformował na swoim profilu facebookowym Ryszard Kalisz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Równocześnie Marszałek Sejmu, Grzegorz Schetyna, dał do zrozumienia, że szanse na uchwalenie ustawy w tej kadencji są znikome: "Związki partnerskie przekażę do pracy w komisji. Czasu jest mało, a sprawa jest bardzo dyskusyjna" - powiedział na antenie radia TOK FM.

Już ponad 170 osób - skrzykniętych przez Facebook - napisało do Kancelarii Sejmu z wyrazami poparcia dla wprowadzenia w Polsce systemowych regulacji prawych dla par niemałżeńskich w naszym kraju. Nikt lepiej i owocniej od nas samych - osób bezpośrednio zaintresowanych sprawą - nie doprowadzi do zmian w naszej wspólnej ojczyźnie. Zatem działajmy! Naciskajmy na polityków, piszmy, dzwońmy, manifestujmy. W naszym wspólnym działaniu jest siła. Wspólnie zrobimy dużo dobrego" - namawia Katarzyna Formela i proponuje przykładową treść listu:


Sejm RP
Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Dotyczy: Poselskiego projektu ustawy o umowie związku partnerskiego - druk nr 4418

Kierujemy swoje poparcie dla wprowadzenia do polskiego ustawodawstwa Ustawy o umowie związku partnerskiego.

Apelujemy do Komisji o jak najszybszy tryb procedowania legislacyjnego w wypadku ww. projektu poselskiego tak, aby Ustawa ta została przyjęta przez Parlament RP jeszcze w bieżącej kadencji Sejmu.

W pełni popieramy wprowadzenie do polskiego porządku prawnego regulacji umożliwiających formalizację związków partnerskich w Polsce!

/tu można dodatkowo wpisać uzasadnienie od siebie/

Pozostajemy z poważaniem

List wysłać można do kancelarii Sejmu poprzez formularz.

Można także wysyłać maile bezpośrednio do poszczególnych członków Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Wydarzenie na Facebooku.


(md)


Projekt ustawy został przygotowany przez Grupę Inicjatywną ds. związków partnerskich we współpracy z SLD a następnie złożony w Sejmie przez Klub Parlamentarny SLD w drugiej połowie maja 2011 r.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (22)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
menelstwo (27) Gliwice/Katowice/Cały świat... 23.07.2011 10:54
Już dawno wysłane :)
kafor (51) polskie 23.07.2011 7:45
Na FB już 350 osób zadeklarowało, że napisały do Sejmu w sprawie ww. projektu. :)
Zostało kilka dni do czytania, bardzo mało czasu do końca kadencji tego Sejmu. Jeśli teraz się nie uda będziemy ponownie naciskać na kolejny Parlament by jak najszybciej przyjęto tą tak ważną ustawę.
piotrmiko (47) Brighton and Hove 22.07.2011 14:53
podpisane wyslane...dawno temu. :))))
frrrytaaa123 (?) 22.07.2011 13:23
No z takim nastawieniem napewno nic nie zdziałamy , piszmy i módlmy się za to wszyscy xD
satanicus1991 (26) Wrocław 22.07.2011 11:32
Kurde, jak to zapierdala. To znaczy, jeszce z pięć lat temu bałem się ludziom powiedzieć, że jestem gejem- nie że nie chciałem, ale środowisko było- powiedzmy- nieprzychylne. A teraz projekty ustaw o związkach partnerskich się sypią .___.
ja napisałem lista i trzymam kciuki. chociaż wiem, że to raczej nie przejdzie- jeszcze.
pół Sejmu wstanie i krzyknie jednogłośnie 'Liberum Veto!' xDD
amiccus (34) Wrocław 22.07.2011 10:46
łudzić się zawsze można , ale szanse są znikome :)
conja (27) Wrocław 22.07.2011 8:34
ciekawe jak zmienia sens i tresc projektu w trakcie.
wojtek89 (?) 21.07.2011 23:01
mydlimy oczy dalej:)
tak, głosujmy na PełO
georg80 (?) 21.07.2011 22:45
napisane i wysłane :)))
ghadi (?) 21.07.2011 22:42
Why does it rain, rain, rain down on Utopia? ( Dlaczego deszcz, deszcz, deszcz spada na Utopię? )

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku