Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Środa, 31.03.2004, Aktualizacja: Czwartek, 02.04.2026

Londyn: Rząd proponuje legalizację partnerstwa

Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)

Szeroki zakres praw i obowiązków

Rząd brytyjski opublikował pierwsze w Wielkiej Brytanii propozycje przyznania parom homoseksualnym statusu prawnego i praw podobnych do tych, z których korzystają małżeństwa heteroseksualne. Propozycje są zawarte w projekcie ustawy o partnerstwie cywilnym.

Przedstawiciele władz zastrzegają jednak, że status prawny homoseksualnych związków partnerskich nie byłby równoznaczny z "homoseksualnymi małżeństwami".

Propozycje rządu przewidują zawarcie "partnerstwa cywilnego" przez wpisanie się do rejestru w obecności urzędnika i dwóch świadków. Przewidziano też sądową procedurę rozwiązania takiego partnerstwa.

W zalegalizowanych związkach homoseksualnych przysługiwałoby m.in. prawo do korzystania ze świadczeń socjalnych i emerytalnych partnera oraz istniałaby możliwość uzyskania "rodzicielskiej odpowiedzialności" za dzieci partnera. Ponadto, proponowana ustawa nakłada na partnerów w związkach homoseksualnych obowiązek zapewniania sobie nawzajem i dzieciom należytej opieki.

(PAP)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (0)
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (0)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Londyn opieka nad dziećmi partnerstwa cywilne Polityka prawa socjalne Prawo Projekt ustawy o partnerstwie cywilnym rejestracja związków Społeczeństwo Wielka Brytania związki partnerskie
Powiązane
Obraz Czwartek, 10.01.2002 Londyn: Związki gejowskie jako "partnerstwo cywilne" Obraz Poniedziałek, 05.03.2001 Małżeństwa gejowskie w Londynie Obraz Środa, 11.06.2025 Czy Karol Nawrocki poparłby ustawę o związkach partnerskich? Jest deklaracja Obraz Wtorek, 02.10.2018 Ludwik Dorn o... związkach partnerskich Obraz Wtorek, 21.02.2017 Związki partnerskie nie dla hetero
Inne tematy
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się