logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0
Filmy LGBT

Lilie (1996)

Historia miłości, tragicznej, niespełnionej, opowiedziana w całkowicie inny, niezwykły nowatorski sposób.

Historia miłości, tragicznej, niespełnionej, opowiedziana w całkowicie inny, niezwykły nowatorski sposób.
Film zachwyca swoją oryginalnością i pomysłem. Opowiada o miłości dwóch młodych chłopców. Jeden jest piękny i pociąga do szaleństwa kobiety i mężczyzn. Drugi jest synem podupadłej finansowo, porzuconej przez męża baronowej z problemami psychicznym. W akcje wkracza piękna, bogata Francuzka która uwodzi urodziwego młodzieńca. Ulega jej, ponieważ przez jeden ze swoich pocałunków został wychłostany i wie że związek z drugim mężczyzną jest nie akceptowany, wręcz niemożliwy.

Akcja filmu rozwija się powoli, mamy cztery osoby wokół których toczy się wątek. Parę zakochanych w sobie przyjaciół, kolegę który jest do szaleństwa zakochany w tym pięknym, i jest także chorobliwie zazdrosny, oraz kobietę która przyjechała z Francji. Historia opowiedziana jest za pomocą sztuki teatralnej wystawianej przez więźniów. Jest to spowiedź jednego ze skazańców. Film jest zbudowany na podstawie reknspekcji. Spowiednikiem jest biskup, który jest winny pewnej śmierci, a spowiadającym się jest osoba która została skazana za niepopełnione przestępstwo. Skazaniec żył z wyrokiem za zabicie swojego przyjaciela w kłótni (a raczej ukochanego), ale aby zobaczyć jaka była cała prawda miłości i zabójstwa , jakie pobudki, i kogo kierowały, to trzeba po prostu zobaczyć film…

Zwiastun
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
0/5 (0)

Oryginalny tytuł: Lilies - Les feluettes

Reżyseria: John Greyson

Występują: Marcel Sabourin, Aubert Pallascio, Matthew Ferguson, Jason Cadieux, Danny Gilmore


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku