logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
0
0
Filmy LGBT

Zaklęte rewiry (1975)

Młody chłopak ze wsi rozpoczyna pracę jako pomywacz w restauracji. Szybko awansuje i przechodzi kolejne szczeble kariery.

Początek lat 30. XX wieku. Roman Boryczko, młody chłopak przybyły ze wsi w poszukiwaniu pracy, zostaje zatrudniony jako pomywacz w restauracji renomowanego hotelu „Pacyfik”. Bystry i chętny, szybko uczy się zdobywając sympatię otoczenia i dzięki koledze Frycowi awansuje do obsługi sali. Chłopca prześladuje jednak brutalny i złośliwy kelner Fornalski. Również sam kierownik restauracji poddaje go ciężkim próbom. Mimo upokorzeń i stałego konfliktu z Fornalskim, Boryczko stopniowo zdobywa potrzebne doświadczenie i w końcu zostaje kelnerem z możliwościami dalszego awansu. Równocześnie zyskuje też pierwsze doświadczenia w stosunkach z kobietami i nieśmiało próbuje nawiązywać związki uczuciowe, w czym jednak spotykają go kolejne niepowodzenia.

Intrygująca postać - homoseksualny baron, bywalec restauracji, do którego cyniczni koledzy posyłają młodego kelnera to klasyczny przykład kreowania postaci homoseksualnych w ówczesnym kinie.

Zwiastun
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (2)

Oryginalny tytuł: Zaklęte rewiry

Reżyseria: Janusz Majewski

Występują: Marek Kondrat, Roman Wilhelmi, Roman Skamene, Čestmír Řandam, Stanisława Celińska


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku