logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
12
3
4

Dragowy kącik Aldony i Charlotte

Jak one się malują!

Dodano: 15.03.2017, Aktualizacja: 30.03.2017

Dla każdej drag queen makijaż znaczy coś innego. Każda podchodzi do niego inaczej, jedne lubią bardziej subtelny make-up, drugie bardziej przerysowany. Dla mnie makijaż drag queen to przerysowana wersja makijażu scenicznego - podkreśla Aldona Relax, a my zapraszamy do krótkiego makijażowego poradnika Aldony!

Początków makijażu scenicznego można szukać w antycznej Grecji, gdy mężczyźni wcielali się w kobiece role. Obecnie dragowy makijaż ma wiele form, w zależności od źródła inspiracji danej performerki. Makijaż może być subtelny i bardzo kobiecy, jak również bardzo przerysowany, wręcz kampowy. Ja osobiście lubię wypośrodkować. Tak, ma być przerysowany, ale zarazem, w miarę możliwości, kobiecy. Jak zrobić makijaż, który przetrwa całonocną imprezę w klubie? Twarz należy potraktować jak płótno, na którym będziemy malować obraz – po pierwsze trzeba ją starannie przygotować do malowania. Dlatego niezbędną rzeczą jest oczyszczenie i nawilżenie twarzy. Wystarczy tonizować twarz tonikiem bez alkoholu oraz nałożyć krem odpowiedni do naszego rodzaju skóry, który ją nawilży. Istnieje sporo tzw. „primerów”, baz pod makijaż, które mogą zmniejszać widoczność porów, korygować kolor oraz niedoskonałości skóry. Obecnie jest sporo specyfików tego typu na rynku i jeśli Two...   ( Pozostało znaków: 4181 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199224   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku