logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
57
5
12

Jestem gejem i żyję z HIV

Jak się w Polsce żyje z wirusem HIV? (rozmowa)

Dodano: 07.11.2016, Aktualizacja: 08.11.2016

Już za kilkanaście dni, 1 grudnia, będziemy obchodzić Światowy Dzień HIV/AIDS. O tym, jak w Polsce wygląda testowanie HIV, co, gdy już wiadomo, że będzie się żyło z wirusem, jak reaguje otoczenie i jak się randkuje opowiada w szczerej rozmowie z Jej Perfekcyjnością gej z HIV.

Jakiś czas temu powiedziałeś mi, że masz HIV. Nasza rozmowa sprawiła, że mam świadomość, jak wiele wiem w teorii na temat HIV/AIDS a jak małą mam wiedzę w praktyce. Pamiętam, że w szkole (gdzieś tam w liceum) też uważałem, że dużo wiem. Były jakieś konkursy na ten temat, w których brałem udział… Dziś, gdy „bujam się” z tym tematem świadomie półtora roku, to zdaję sobie sprawę, jak mało wiedziałem o HIV. Od mojej przeprowadzki do Warszawy co najmniej dwa razy w roku badałem się na HIV, było to dla mnie oczywiste. I wiem, że ludzie też tak naprawdę gówno wiedzą o wirusie. Ale nie sądzisz, że osoby nie żyjące z wirusem bagatelizują trochę zagrożenie? Że HIV/AIDS straciły trochę siłę rażenia? Trochę tak jest… Ile bierzesz tabletek dziennie? Jedną. No właśnie! I ta jedna tabletka dziennie sprawia – tak przynajmniej mówi się w mediach zagranicznych, bo u nas temat przecież nie istnieje – że ludzie nie obawiają się wirusa HIV. Tak, trochę tak. Patrząc na moje życie z boku: rzeczywiście, to co wygląda inaczej w sumie od samego początku, to ta jedna tabletka dziennie, którą muszę brać. Z fizycznego punktu widzenia – i wiem to, bo jestem pod ciągłą kontrolą różnych lekarzy – nic więcej się nie zmieniło. Jasne, miałem gorsze i lepsze momenty psychicznie po tym, jak się dowiedziałem ale jednak w praktyce różnica jest tylko w tej porannej tabletce. No dobrze ale mówimy już o lekach zamiast w sumie zacząć od samego początku historii. Od dnia, gdy się dowiadujesz. Albo jeszcze wcześniej: od dnia zakażenia. Wiesz, kiedy to było? Tak prawdę mówiąc, to nie wiem. Chciałbyś wiedzieć? Nie, chyba nie. Dużo nad tym myślałem… Jeśli nie zaraziłeś się intencjonalnie, to n...   ( Pozostało znaków: 7284 )
Jej Perfekcyjność Autor: Jej Perfekcyjność Socjolożka, medioznawca, bloggerka, dziennikarz Rzecznik prasowy Parady Równości, Prezesa Fundacji Pro Diversity, członek Zarządu Fundacji Wolontariat Równości, Prezesa Queer UW, imprezowiczka, organizatorka Spotkań Gejów Nastoletnich i inicjatywy WHATEVER. Więcej na: facebook.com/JejPerfekcyjnosc oraz JejPerfekcyjnosc.pl

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 198336   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jestem gejem i żyję z HIV   credits CC BY-SA 2.0 Fot. Andrea, za: flickr.com/photos/andreuccio1986
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku