logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
90
4
10

Powstaje pierwszy polski krótkometrażowy film LGBT

Rozmowa z Kamilem Krawczyckim, twórcą filmu "Mój koniec świata"

Dodano: 04.08.2016, Aktualizacja: 09.08.2016

O polskim kinie LGBT, filmach krótkometrażowych i etykietkach rozmawialiśmy z Kamilem Krawczyckim, twórcą pierwszego w Polsce krótkometrażowego filmu LGBT, na który trwa właśnie zbiórka w serwisie POMAGAM.PL.

Skąd pomysł na film o takiej akurat tematyce? Nie będę ukrywał, że pomysł na film wziął się z osobistych powodów i przeżyć. Myślę, że wtedy łatwiej jest opowiedzieć historię, jeżeli samemu się coś takiego przeżyło. Wiadomo, nie jest to kalka z życia, ale jest inspirowana moimi własnymi przeżyciami. Wydaje mi się, że dzięki temu będę mógł oddać emocje, które towarzyszą przy rozstaniu. W filmie chciałbym pokazać etapami jak to wygląda, bohatera poznajemy kilka tygodni po rozpadzie związku. Mam wrażenie, że w kontekście kina LGBT jest tendencja do martyrologii, jak Ty do tego podchodzisz? Uderzają mnie stereotypy i nieprawdziwość w filmach LGBT, pokazywanie tylko dramatów związanych z orientacją seksualną. Ja właśnie nie chcę pokazywać tragedii związanej z homoseksualnością, ale tragedię z tego powodu, że się rozstali. Ich orientacja nie ma tu naprawdę znaczenia. Jest w ogóle Polsce kino LGBT? Myślę, że o nurcie queerowym w polskiej kinematografii jeszcze nie można mówić, ale to się zaczyna. Tu wielki szacunek dla Tomasza Wasilewskiego, który stworzył „Płynące wieżowce”, bo to był bardzo duży krok dla polskiego kina LGBT. Bardzo się cieszyłem, że ten ...   ( Pozostało znaków: 5064 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 197874   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Powstaje pierwszy polski krótkometrażowy film LGBT Kamil Krawczycki
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku