logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
44
5
2

"Mandarynka" na święta

W kinach od 11 grudnia

Dodano: 11.12.2015, Aktualizacja: 11.12.2015

Film, którego trudno szukać w głównym nurcie produkcji wprost z USA. Film intensywny, kolorowy, niepoprawnie zabawny, co więcej w całości nakręcony iPhonami, stąd też nasycony barwami obraz mocno kontrastuje z tematyką produkcji i miejscem akcji. Mowa o "Mandarynce" Seana Bakera, która właśnie wchodzi na ekrany naszych kin.

- Kuba Wojtaszczyk - "Mandarynka" mogłaby być dokumentem o jednym dniu z życia transseksualistek z dzielnicy czerwonych latarni, gdzieś w zapomnianej części Hollywoodu, skąd też pochodzą naturszczycy, grający główne bohaterki. Oto Sin-Dee Rella (dobra Kitana Kiki Rodriguez) po dwudziestu ośmiu dniach wychodzi z więzienia, by dowiedzieć się, że jej alfons i facet w jednej osobie (James Ransone) zdradził ją z dziewczyną o imieniu Dinah (Mickey O'Hagan). Akcja rozgrywa się w wigilię Bożego Narodzenia, jednak Sin-Dee nie ma zamiaru świętować, jest żądna zemsty. Dlatego też w poszukiwaniu Dinah przemierza zapuszczone i szemrane uliczki, a towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka Alexandra (fantastyczna Mya Taylor). Przemarszowi bohaterek towarzyszą muzyczne beaty, do których takt wybijany jest przez odgłosy obcasów, sugerujących zaanektowanie ulicy przez Sin-Dee i Alexandrę. One tu rządzą – ulica to jest ich dom i miejsce pracy; znają tu każdy kąt i wiedzą do kogo się zwrócić o przysługę...   ( Pozostało znaków: 4192 )
Kuba Wojtaszczyk Autor: Kuba Wojtaszczyk rocznik '86, pisarz, kulturoznawca, absolwent Gender Studies UAM Publikował i publikuje m.in. w „enter the ROOM”, „Czasie Kultury”, „Blizie”, „Lampie”, antologii „Nowe Marzy” 10. MFO. W 2014 r. debiutował powieścią „Portret trumienny”. W 2016 r. ukazała się jego druga książka „Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzeć”. Tłumaczony na niemiecki, węgierski i ukraiński. Stypendysta Prezydent m.st. Warszawy, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. W kwietniu 2017 r. ukaże się jego najnowsza powieść „Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica?”.

Fot. Kamila Szuba


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196688   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku