logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
202
8
14

Wywiady Queer.pl: Conchita Wurst

Wszystko stało się prostsze, gdy przestałam w siebie wątpić

Dodano: 29.06.2015, Aktualizacja: 01.07.2015

Co Conchitę fascynuje w czarnych charakterach, kto "dziedziczy" jej garderobę i czy zaśpiewa piosenkę do nowego "Bonda". O wszystkim dowiecie się z rozmowy, którą przeprowadziliśmy z artystką przed jej występem w Kielcach!

Gdy w 2014 roku stanęła na scenie Eurovision Song Contest, telewidzowie w całej Europie zaniemówili. Media przekrzykiwały się newsami o "kobiecie z brodą". Przez kolejny rok Conchita Wurst - sceniczne wcielenie 26-letniego Toma Neuwirtha - podbijała świat występując m.in. przed Parlamentem Europejskim, czy sekretarzem generalnym ONZ. Austriacka drag queen nie schodziła z pierwszych stron najpopularniejszych czasopism i rok po zwycięstwie w Danii wydała swoją pierwszą długogrającą płytę. W maju gruchnęła wiadomość, że Conchita wystąpi w Kielcach. Nie obyło się bez protestów radnych niektórych partii i grupy mieszkańców. Regionalna Organizacja Turystyczna - organizator 6. Sabatu Czarownic - dostała jednak wolną rękę i 27. czerwca austriacka gwiazda wystąpiła obok polskich wykonawców w Amfiteatrze Kadzielnia. Choć organizatorzy obawiali się negatywnej reakcji kieleckiej publiczności, przypominając przed koncertem regularnie o tym, że "ogląda ich cała Polska" i powinni okazać szacunek wszystkim artystom, publiczność w przepięknym amfiteatrze była zachwycona występem Conchity. Nawet zniesmaczony "kobietą z brodą" pracownik służby porządkowej przyznał mi rację: "no śpiewać to ona faktycznie potrafi". Udało nam się porozmawiać z artystką przed jej występem na kieleckiej scenie. Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę to fakt, że Conchita nawet bez "fotoszopa" wygląda perfekcyjnie. Potwierdziły się także przypuszczenia, że to wyjątkowo elokwentna a zarazem ciepła i przyjazna osoba. Queer.pl: Podobno jako dziecko oglądałaś z mamą Eurovision Song Contest i widziałaś się oczami wyobraźni na scenie. Czy uczucie, które Ci towarzyszy, gdy występujesz jest podobne do tego wymarzonego? Conchita Wurst: To co widzę występując przed publicznością i to co robię na scenie, to mniej więcej to, co wtedy sobie wyobrażałam. Natomiast jeśli chodzi o sam konkurs, to marzyłam, że kiedyś wezmę w nim udział, ale nigdy bym nie pomyślała, że mogę go wygrać. A jak wyobrażałaś sobie Polskę? Jakie są Twoje wrażenia? Nigdy tu wcześniej nie byłam. Jestem człowiekiem, który stara się reagować spontanicznie na nowe sytuacje i nie ma zbyt precyzyjnych o...   ( Pozostało znaków: 9194 )
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196152   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady Queer.pl: Conchita Wurst fot. R. Oliwa
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku