logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
461
170
145

Piękna pani z brodą wygrała!

Conchita Wurst rozwaliła system

Dodano: 09.05.2014, Aktualizacja: 12.03.2015

Aktualizacja:
no i stało się. Europa wybrała otwartość, tolerancję i świetną piosenkę: "Królowa Austrii" - tak Conchita Wurst została nazwana przez szwajcarskiego jurora - zdeklasowała konkurencję. Co ciekawe, gdyby tylko widzowie decydowali o wynikach, to wygrana Conchity byłaby jeszcze wyraźniejsza, jednak jurorzy wielu krajów - w tym z Polski - bardzo nisko ocenili jej występ.


Trudno wyobrazić sobie większy kontrast: z jednej strony polskie dziewczyny dumnie prezentujące kobiece wdzięki, z drugiej austriacka drag queen równie dumnie prezentująca... brodę.

Tegoroczny Eurovision Song Contest to wyjątkowe wydarzenie. W Polsce cieszymy się, że nasze reprezentantki zakwalifikowały się do finału przełamując serię nieudanych występów wyjców znad Wisły. Cleo ma szansę na bardzo wysoką lokatę w 59. edycji konkursu, jednak prawdziwą gwiazdą została nie kształtna Słowianka lecz urocza, brodata Austriaczka: Conchita Wurst. Pani Wurst (niem. kiełbasa) - 26-letni chłopak z Gmunden w Austrii - to postać pod każdym względem wyjątkowa, przy czym jej broda czy jego suknia to tylko wisienka na tym uroczym, brokatowym torcie (u nas...   ( Pozostało znaków: 2392 )
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194709   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Piękna pani z brodą wygrała! Conchita Wurst (C) Andres Putting (EBU)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku