logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
142
200
486

Obowiązki pedalskie

Siedem grzechów głównych

Dodano: 24.08.2011, Aktualizacja: 24.08.2011

Jestem pedałem i mam obowiązki pedalskie" - głosił jeden z transparentów na tegorocznej Paradzie Równości. Koniec wakacji i wybory za pasem nastrajają do poważniejszych refleksji - może więc czas zastanowić się, jakie właściwie są te "obowiązki pedalskie" (gejowskie, lesbijskie, transowe czy biseksualne...)

"Jestem pedałem i mam obowiązki pedalskie" - głosił jeden z transparentów na tegorocznej Paradzie Równości. Koniec wakacji i wybory za pasem nastrajają do poważniejszych refleksji - może więc czas zastanowić się, jakie właściwie są te "obowiązki pedalskie" (gejowskie, lesbijskie, transowe czy biseksualne...) Kochać Madonnę (względnie Lady Gagę, Kylie, Cher...itd.)? Być trendy, czyściutko się ubierać i ładnie pachnieć? Nie musieć wstawać w sobotę rano, bo dzieci przecież (raczej) nie płaczą? Korzystać z darkroomów? Uwielbiać Shane ze "Słowa na "L"? Z dumą prezentować fryzurę na Justina Biebera i coolowe bojówy? Nie, kochani i kochane, to nie obowiązki, to są przyjemności bycia pedałem/lesbą - zresztą przyjemności niekoniecznie wszystkich z nas. Sytuację mamy taką, że sorry - są też obowiązki. I jest ich w ch... Poniżej przedstawiam z grubsza mój autorski katalog. Sam jestem ciekaw Waszych. Obowiązek nr 1: być wyoutowanym Być wyoutowanym - nie znaczy powiedzieć o swym gejostwie (lesbijstwie itd.) dwóm kumplom gejom oraz ewentualnie mamie, tudzież siostrze - i na tym proces wyjścia z szafy z gracją zakończyć. Być wyoutowanym to znaczy nie ukrywać swego gejostwa NIGDY - wyoutować się nie tylko wśród przyjaciół i rodziny, ale również w szkole/na uczelni/w pracy oraz w setkach codziennych sytuacji nie do przewidzenia. Przykład? Aktor Michał Sieczkowski mówił dwa lata temu w wywiadzie dla "Repliki": Jak ostatnio byłem w Żabce, pan zapytał: „A co, dzisiaj bez brata?”. I ja odpowiedziałem jakoś automatycznie: „Tak, tak, bez brata”. A potem zrobiło mi się strasznie głupio, bo znam tego sprzedawcę, rzeczywiście często robimy tam zakupy z moim chłopakiem i przecież mogłem po prostu powiedzieć choćby: „To nie brat”. Znacie takie sytuacje? Sam miałem ich mnóstwo i niestety, zdarz...   ( Pozostało znaków: 7660 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187021   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Obowiązki pedalskie Parada Równości 2011 (fot. jarekch.com)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku