logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
17
58
19

Nie wszyscy chcą zabijać zwyrodnialców

Homofobia w muzyce reggae?

Dodano: 06.05.2011, Aktualizacja: 06.05.2011

W połowie kwietnia poruszyliśmy problem homofobii w utworach rapera reggae – Bas Tajpana. "Strzał, strzał, ulica będzie wolna, sodomitom śmierć i sodomitom wojna" – tekst m.in. tego utworu zbulwersował nie tylko nas, sprawą zainteresowały się inne polskie media – przez parę dni temat elektryzował opinię publiczną, zwłaszcza w kontekście braku w naszym kodeksie karnym penalizacji przestępstw motywowanych nienawiścią wobec mniejszości seksualnych. "Jest to niewątpliwie nawoływanie do nienawiści wobec mniejszości seksualnej. Ale w polskim kodeksie karnym takiego przestępstwa nie ma" – podkreślała "Gazeta Wyborcza".

W połowie kwietnia poruszyliśmy problem homofobii w utworach rapera reggae – Bas Tajpana. "Strzał, strzał, ulica będzie wolna, sodomitom śmierć i sodomitom wojna" – tekst m.in. tego utworu zbulwersował nie tylko nas, sprawą zainteresowały się inne polskie media – przez parę dni temat elektryzował opinię publiczną, zwłaszcza w kontekście braku w naszym kodeksie karnym penalizacji przestępstw motywowanych nienawiścią wobec mniejszości seksualnych. "Jest to niewątpliwie nawoływanie do nienawiści wobec mniejszości seksualnej. Ale w polskim kodeksie karnym takiego przestępstwa nie ma" – podkreślała "Gazeta Wyborcza". Nasi czytelnicy – wielbiciele muzyki reggae, nie kryli w komentarzach swojego oburzenia, a Kampania Przeciw Homofobii złożyła doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. "Każdy sodomita spalić się musi, wymordować ich, zarazę tę wydusić" Zapytaliśmy organ...   ( Pozostało znaków: 3759 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186987   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nie wszyscy chcą zabijać zwyrodnialców Bas Tajpan, kadr z klipu "Korzenie i kultura" (youtube.com)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku