logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
8
45
34

Pedofilia, kazirodztwo, homoseksualizm

Homofobia w podręcznikach?

Dodano: 23.09.2010, Aktualizacja: 23.09.2010

Początek roku szkolnego już za nami, w mediach trwa walka o religię i etykę, a tymczasem dowiadujemy się, że młodzież uczy się w szkole o dorosłości pod kątem homofobicznych treści.

Początek roku szkolnego już za nami, w mediach trwa walka o religię i etykę, a tymczasem dowiadujemy się, że młodzież uczy się w szkole o dorosłości pod kątem homofobicznych treści. Wędrując ku homofobii Kilka tygodni temu nasza czytelniczka doniosła nam o podręczniku, z którego o życiu w rodzinie uczy się jej młodsza siostra – "Wędrując ku dorosłości" Teresy Król, wydanym przez Rubikon. Z dopuszczonego w 1999 roku podręcznika, mogliśmy się m.in. dowiedzieć, że "homoseksualizm to zaburzenie popędu płciowego, wyrażające się w kierowaniu pożądania seksualnego do osób tej samej płci". Okazało się także, że trwająca od lat dyskusja o źródłach homoseksualności dla wydawcy podręcznika jest zakończona: "Przyczyny tego zaburzenia tkwią w nieprawidłowo ukształtowanej osobowości, co może się wiązać ze źle funkcjonującym układem rodzinnym lub zaburzeniami hormonalnymi w okresie płodowym". To jeszcze nie koniec rubikonowych rewelacji – w podręczniku pani Król homoseksualność znajduje się w rozdziale "Zaburzenia rozwoju psychoseksualnego" i wymieniona jest obok pedofilii, kazirodztwa, ekshibicjonizmu. MEN wie najlepiej Po kilku tygodniach i wielu telefonach uzyskaliśmy odpowiedź Ministerstwa Edukacji Narodowej na pytanie – jak to się stało, że w XXI wieku, w środku Europy, dopuszcza się do młodzieży takie treści? MEN zrzuca odpowiedzialność na procedurę, według której za dopuszczenie podręczników odpowiada tak naprawdę... wnioskodawca ubiegający się o dopuszczenie podręcznika do użytku szkolnego. Biuro prasowe Ministerstwa...   ( Pozostało znaków: 6537 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186925   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Pedofilia, kazirodztwo, homoseksualizm Okładka podręcznika Teresy Król
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku