logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
171
8
20

Ricky Martin

Przed i po coming oucie

Dodano: 05.05.2010, Aktualizacja: 05.05.2010

Ricky Martin wyszedł z szafy ni stąd ni zowąd. U szczytu sławy był często pytany o seksualność. Unikał jednoznacznej odpowiedzi, kręcił, czasami zaprzeczał. W mediach więc spekulowano, sugerowano, czasami ironicznie komentowano. Gdy jego popularność trochę przygasła, kwestia, czy jest gejem, czy nie, przestała elektryzować.

Ricky Martin wyszedł z szafy ni stąd ni zowąd. U szczytu sławy był często pytany o seksualność. Unikał jednoznacznej odpowiedzi, kręcił, czasami zaprzeczał. W mediach więc spekulowano, sugerowano, czasami ironicznie komentowano. Gdy jego popularność trochę przygasła, kwestia, czy jest gejem, czy nie, przestała elektryzować. Tymczasem Ricky dojrzewał we własnym tempie i 29 marca br. udało mu się zajść dziennikarzy od tylu. Przez nikogo nie nagabywany opublikował na swej stronie internetowej list, który zakończył słowami: „Dziś akceptuję mój homoseksualizm jako dar, który życie mi dało. Być, kim jestem – to dla mnie błogosławieństwo”. 1 maja br. na wręczeniu Latin Music Awards w swym ojczystym Puerto Rico pokazał się publicznie pierwszy raz od coming outu. Dostał owację na stojąco. Złośliwi machną ręką, że ten coming out jest pewnie obliczony na jakiś komercyjny come back. Warto jednak zwrócić uwagę, że jeszcze niedawno homoseksualne ujawnienie było uważane za najlepszą receptę na odejście w niebyt, a nie na odświeżenie kariery. Nawet jeśli Martin wyszedł z szafy wyczuwając koniunkturę, to raczej powinno cieszyć, że mamy teraz właśnie taką koniunkturę, a nie inną. Jarred Barrios, prezes GLAAD, największej amerykańskiej organizacji LGBT przyjął coming out Martina słowami: „Gdy outuje się ktoś taki jak Ricky Martin, miliony ludzi na świecie odczuwają kulturową więź z artystą, celebrytą i – co chyba najważniejsze – z ojcem, który – tak się zdarzyło - jest gejem. Jego otwartość i uczciwość mogą prowadzić tylko do większej akceptacji osób homoseksualnych nie tylko w Ameryce Północnej i Łacińskiej, a...   ( Pozostało znaków: 6970 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186885   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku