logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
66
4
36

Epitafium dla Matthew Sheparda

Hate crimes - przestępstwa z nienawiści

Dodano: 01.03.2010, Aktualizacja: 01.03.2010

Zdarzyło się to ponad 11 lat temu: W Laramie w stanie Wyoming dokonano bestialskiego mordu, którego ofiarą padł 21letni student Matthew Shepard. Wszystko wskazuje, iż przyczyną zbrodni była homoseksualna orientacja ofiary. Tak beznamiętnie relacjonowała prasa zdarzenie, które podobnie jak morderstwo radnego Milka, wstrząsnęło Ameryką.

Zdarzyło się to ponad 11 lat temu: W Laramie w stanie Wyoming dokonano bestialskiego mordu, którego ofiarą padł 21-letni student Matthew Shepard. Wszystko wskazuje, iż przyczyną zbrodni była homoseksualna orientacja ofiary. Tak beznamiętnie relacjonowała prasa zdarzenie, które podobnie jak morderstwo radnego Milka, wstrząsnęło Ameryką. Laramie - typowe amerykańskie, prowincjonalne miasteczko. To nie jest kraj dla homoseksualnych ludzi. To nie jest ziemia dla gejów. Laramie brzmi jak Kansas City i kojarzyć się może z kowbojami wkraczającymi do salonu, zamawiającymi butelkę whiskey i ciągnącymi dwie panienki do pokoju na piętrze. Pewnie pachnie tam alkoholem i bydłem, a nad miastem powiewa gwiaździsta, a nie tęczowa flaga. Ameryka to przecież raj dla gejów ale tylko w Nowym Jorku czy San Francisco. W swym sercu Ameryka pozostaje homofobiczna. W takich miasteczkach żyją jednak ludzie, chłopcy, mężczyźni, faceci, dziewczyny, kobiety i babki, które są inne niż pozostali. Próbują dostosować się do wrogiego im świata, próbując jednocześnie być sobą. Żyć i współżyć. Współżycie jednak, może okazać się zbyt trudne, a panująca dokoła nienawiść może je wykluczyć. Bo nienawiść jest zaraźliwa. Jak dżuma. Matthew Shepard próbował żyć normalnie. Miał przyjaciół, studiował, chadzał do baru. Do zwykłego baru, bo gej-barów w Laramie i w promieniu kilkuset mil nie było. Gdzie więc miał pójść by się zabawić, porozmawiać, kogoś poznać? W takim barze zagadnęli go dwaj rówieśnicy. Uwagę ich przykuł młody, wesoły chłopak, o którym krążyły pogłoski, że może być... pedałem, ciotą, pederastą. Idealna ofiara. Wystarczyło się podać za geja i wywabić go, wywieźć za miasto a potem... McKinney - jeden z oprawców wyciągnął magnum 357 i powiedział: nie jesteśmy ciotami - a ty jesteś. Pobiwszy Sheparda do nieprzytomności, bandyci zadowolili się 20 dolarami, przywiązali żyjącego jeszcze chłopaka do płotu oddzielającego kilometrami ciągnące si...   ( Pozostało znaków: 8313 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186864   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Epitafium dla Matthew Sheparda Matthew Shepard, (c) Wikipedia
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku