logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
58
0
34

Homo Waszyngton

"Kochamy nasz kraj, choć nasz kraj nas nie kocha"

Dodano: 26.02.2010, Aktualizacja: 26.02.2010

Stolica Stanów Zjednoczonych, gdzie rezyduje pierwszy czarnoskóry prezydent USA, nie była dotąd oazą równouprawnienia. Od 16 lutego 2010 roku, Waszyngton kojarzyć się nam będzie znacznie lepiej. Radni miejscy stosunkiem głosów 11: 2 zalegalizowali możliwość zawierania związku małżeńskiego przez pary homoseksualne.

Stolica Stanów Zjednoczonych, gdzie rezyduje pierwszy czarnoskóry prezydent USA, nie była dotąd oazą równouprawnienia. Od 16 lutego 2010 roku, Waszyngton kojarzyć się nam będzie znacznie lepiej. Radni miejscy stosunkiem głosów 11: 2 zalegalizowali możliwość zawierania związku małżeńskiego przez pary homoseksualne. Burmistrz Adrian Fenty z góry zapowiedział, że podpisze odpowiedni projekt ustawy, który następnie skierowany zostanie pod obrady Kongresu. Ten z kolei ma 30 dni na podjęcie ostatecznej decyzji, po której decyzja radnych Waszyngtonu stanie się obowiązującym prawem. Teoretycznie Kongres mógłby ustawę odrzucić. Jest to jednak mało prawdopodobne, ponieważ większość w amerykańskim parlamencie mają demokraci, czyli partia, z której wywodzi się czarnoskóry prezydent Barack Obama. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Washington D.C. będzie szóstym stanem USA, którego autonomiczne prawodawstwo zrównuje partnerstwo homoseksualne z małżeństwem heteros...   ( Pozostało znaków: 4055 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186863   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Homo Waszyngton (c) Dreamstime.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku