logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
61
0
11

The Show Must Go On

Czyli felieton pamięci Freddiego Mercur'ego

Dodano: 20.11.2009, Aktualizacja: 20.11.2009

W tym roku Freddie Mercury, lider zespołu Queen miałby 63 lata. Jednak 18 lat temu, 24 listopada 1991 roku, przegrał walkę z AIDS. Pytanie brzmi: czy to faktycznie była walka, skoro o swojej chorobie poinformował opinię publiczną zaledwie dzień przed śmiercią. Pamięć o Freddim nabiera zupełnie nowego znaczenia w związku z zbliżającym się dniem walki z AIDS, który obchodzony jest 1 grudnia.

- Hubert Zięba - W tym roku Freddie Mercury, lider zespołu Queen miałby 63 lata. Jednak 18 lat temu, 24 listopada 1991 roku, przegrał walkę z AIDS. Zastanawia mnie dlaczego o swojej chorobie poinformował opinię publiczną zaledwie dzień przed śmiercią. Pamięć o Freddim nabiera zupełnie nowego znaczenia w związku z zbliżającym się dniem walki z AIDS, który obchodzony jest 1 grudnia. Nie chcę się zastanawiać, czy wokalista Queen miał jakąkolwiek szansę na przedłużenie życia. Fakt natomiast jest taki, że jego partner, Jim Hutton, z którym spędził ostatnie 5 lat życia żyje do dzisiaj, pomimo tego, że sam został zarażony wirusem przez Mercurego. Poznali się w marcu 1985 roku w londyńskim barze Heaven. Ich pierwsza rozmowa była krótka. Na pytanie Freddiego czy postawić mu drinka, Jim odpowiedział: "Nie, czego TY się napijesz"? Mercury poprosił o podwójn...   ( Pozostało znaków: 3647 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186832   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
The Show Must Go On Freddy Mercury
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku