logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
12
0
7

Bloginie i Blogowie: Anna Krystowczyk (1)

Cała Polska czyta gejów...

Dodano: 03.06.2009, Aktualizacja: 03.06.2009

"Ciekawa jest ta gejowska literatura- taka w sam raz na nudę" stwierdziła jedna z moich znajomych oddając pożyczonego wcześniej "Berka" Marcina Szczygielskiego. Nagle poczułam się jak gdybym miała do czynienia z literaturą typu harlequin, przy której chcąc nie chcąc każdy czeka jedynie na kolejne intrygi i pikantną serię łóżkowych wygibasów. Nie wiedzieć czemu poczułam się odpowiedzialna za to, jak wypada literacka i poetycka strona środowiska LGBT w oczach innych...

"Ciekawa jest ta gejowska literatura- taka w sam raz na nudę" stwierdziła jedna z moich znajomych oddając pożyczonego wcześniej "Berka" Marcina Szczygielskiego. Nagle poczułam się jak gdybym miała do czynienia z literaturą typu harlequin, przy której chcąc nie chcąc każdy czeka jedynie na kolejne intrygi i pikantną serię łóżkowych wygibasów. Nie wiedzieć czemu poczułam się odpowiedzialna za to, jak wypada literacka i poetycka strona środowiska LGBT w oczach innych. "Wiesz, jest jeszcze Lechoń, Iwaszkiewicz, Szekspir..." na co znajoma z wielkim zdziwieniem odparła "To Szekspir był gejem?!" Łapy precz od literatury Zawsze twierdziłam, iż nie wiedzieć czemu, łatwiej jest społeczeństwu przyjąć do świadomości homoseksualną orientację jakiegoś malarza niż pogodzić się z faktem, że ich ulubiony pisarz jest gejem. Lepiej bowiem przełknąć gorycz rozczarowania malarzem pedałem powtarzając za Platonem " Człowiek zupełnie nie tknięty szałem nie wejdzie do świątyni muz" twierdząc, że do malarzy słowa te jakoś "lepiej" pasują. Zadziwiające jest, jak wielu rodziców do dziś nie wie, że "Muminki" zostały stworzone przez lesbijkę. Zaś jeszcze bardziej zadziwiające jest to, że wielu z nich, po odkryciu ów faktu, odkłada ich przygody na półkę aby, nie daj Boże, "macki tego zboczeństwa nie dosięgły ich latorośli". Zawsze znajdzie się grono osób, które uparcie będzie twierdzić, że żadne z dowodów dotyczących jakiegokolwiek pisarza, lub pisarki nie jest prawdziwe. Jak gdyby wielkie dzieła zarezerwowane były jedynie dla strony heteroseksualnej, bo w końcu dlaczego lesby i geje mają odbierać im ciężko zdobywane uznania dla "ICH" literatury. Szekspirowi nie wolno być gejem, to przecież zachwieje całą historię literatury światowej. A ...   ( Pozostało znaków: 7379 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186794   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Bloginie i Blogowie: Anna Krystowczyk (1) © stockxpert.com, queermedia.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku