logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
20

Homoseksualizm u mężczyzn

Aspekty psychologiczne, psychiatryczne i ewolucyjne

Dodano: 22.12.2008, Aktualizacja: 22.12.2008

Rodzime piśmiennictwo medyczne dotyczące homoseksualności jest wciąż ubogie, a opracowane dotychczas monografie naukowe autorstwa wybitnych autorów (Boczkowski, Lew-Starowicz) oraz prace z zakresu seksuologii, w tym seksuologii medycznej (Imieliński), wciąż nie wyczerpują wielu aspektów prezentowanego zjawiska...

Rodzime piśmiennictwo medyczne dotyczące homoseksualności jest wciąż ubogie, a opracowane dotychczas monografie naukowe autorstwa wybitnych autorów (Boczkowski, Lew-Starowicz) oraz prace z zakresu seksuologii, w tym seksuologii medycznej (Imieliński), wciąż nie wyczerpują wielu aspektów prezentowanego zjawiska. Równocześnie nadzwyczajnie szybki postęp wiedzy, choćby w obszarze samej tzw. psychiatrii biologicznej i nauk podstawowych oraz ciągłe przemiany kulturowo-społeczne sprzyjają dezaktualizacji starych i narodzinom nowych poglądów na istotę zjawisk związanych z seksualnością i orientacją seksualną. Recenzent, sam będąc lekarzem psychiatrą, zdaje sobie sprawę, iż recenzje o typowo specjalistycznym, fachowym charakterze znajdzie Czytelnik w odpowiednich periodykach. Tutaj, na potrzeby Czytelnika nie-fachowca, postanowił ograniczyć się do omówienia niektórych kwestii formalnych i merytorycznych, które mogą ułatwić decyzję sięgnięcia po prezentowaną pracę. Książka w założeniu przyjmuje za cel omówienie aktualnego stanowiska nauki w...   ( Pozostało znaków: 4414 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186753   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku