logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
10

Wolimy wyzwania niż wyzywanie

O Paradzie Równości (prawie) wszystko

Dodano: 11.01.2008, Aktualizacja: 11.01.2008

Na przełomie grudnia i stycznia wszyscy podsumowują mijający rok i snują plany na nowy. Większość komentatorów twierdzi, że w minionym roku nastąpił jakiś przełom w sprawach, które nas dotyczą. Jeżeli taki rzeczywiście nastąpił, to na pewno Fundacja Równości miała w nim swój malutki udział. Organizowane przez nas Dni Równości i Parada Równości okazały się największym jak do tej pory świętem społeczności LGBT w Polsce...

- Tomasz Bączkowski (Fundacja Równości) - Na przełomie grudnia i stycznia wszyscy podsumowują mijający rok i snują plany na nowy. Większość komentatorów twierdzi, że w minionym roku nastąpił jakiś przełom w sprawach, które nas dotyczą. Jeżeli taki rzeczywiście nastąpił, to na pewno Fundacja Równości miała w nim swój malutki udział. Organizowane przez nas Dni Równości i Parada Równości okazały się największym jak do tej pory świętem społeczności LGBT w Polsce. Tak jak co roku w "sezonie paradowym" rozgorzała medialna dyskusja i debata, która tym razem była chyba najbardziej rzeczowa i merytoryczna ze wszystkich poprzednich. Nie pozwalaliśmy sobie już na oszczerstwa, brutalną i chamską argumentację o dewiacjach, publiczne nas opluwania. Ci, którzy jeszcze próbowali korzystać z wyświechtanych argumentów, ponieśli polityczną klęskę. Nasz wysiłek i strategia okazała się skuteczna. Po prawie dwuletnim procesie prowadzonym z inicjatywy Fundacji Równości wygraliśmy sprawę przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Sztrasburgu w sprawie zakazu Parady z 2005 roku. Ten precedensowy wyrok gwarantuje, że już nigdy w Polsce nikt nie będzie mógł zakazać Parady z pobudek ideologicznych. Polska została dodatkowo zobowiązana do zmiany swojego prawa o zgromadzeniach, tak aby każda pokojowa demonstracja mogła się odbyć i być bezpieczna. Nie pozwoliliśmy już sobie na to aby duża firma ubezpieczeniowa dyskryminowała nasze imprezy tylko dlatego, że jakiś jej pracownik jest homofobem. Po zainicjowanym przez nas bojkocie polityka tej firmy (przynajmniej na zewnątrz) uległa zmianie, a pisma od prezesów z przeprosinami i wyjaśnieniami zawalały n...   ( Pozostało znaków: 6970 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186688   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku