logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
8

Komisja ds. mediów

Niewidzialna stopa rynku

Dodano: 21.12.2007, Aktualizacja: 21.12.2007

Nie będę ani za grosz oryginalny. Zapytany o wydarzenie, które zaważy w mojej głowie na obrazie, jaki pozostawi po sobie dobiegający końca rok 2007, powiem krótko: "Berek". Oto na naszych oczach za pomocą jednego czytadła dokonuje się medialnie i społecznie coś w rodzaju atłasowej rewolucji.

- Marcin Pietras - Nie będę ani za grosz oryginalny. Zapytany o wydarzenie, które zaważy w mojej głowie na obrazie, jaki pozostawi po sobie dobiegający końca rok 2007, powiem krótko: "Berek". Nie w kontekście artystycznym, do którego wobec opinii tak znamienitych przedmówców-recenzentów jak Warkocki, Halama,Krzeszowiec czy Kochanowski nie będę się w tym miejscu odnosił. Dość powiedzieć, że ta - z założenia i realizacji - rozrywkowa literatura wzbudziła w środowisku całą gamę emocji i (co ważniejsze) refleksji, co samo w sobie nadaje jej rangi wydarzenia. Żadna z innych, licznych przecież ostatnio publikacji, nie sprowokowała tak ożywionej dyskusji. Tymczasem kwestia jest dużo poważniejsza, bo i sprawa głębsza, niż popartowe wyklejki na okładkach: oto na naszych oczach za pomocą jednego czytadła dokonuje się medialnie i społecznie coś w rodzaju atłasowej rewolucji. Doczekaliśmy pierwszej polskiej pary homoseksualnych celebrytów. Rzecz nie do przecenienia, bo w skali globalnej też wcale nie ma ich tak wiele. Mamy już nie tylko swojego dandysowatego Ruperta Everetta w osobie Jacka Poniedziałka czy innego Piroga, ale także - powiedzmy - Eltona Johna czy George'a Michaela, z których ka...   ( Pozostało znaków: 5031 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186682   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Komisja ds. mediów Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski
(fot. berek.net.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku