logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
7

Polacy we Frankfurcie

Relacja z CSD 2007

Dodano: 31.07.2007, Aktualizacja: 31.07.2007

Do Frankfurtu nad Menem wybrałam się wraz z kilkunastoma osobami z Warszawy nocnym pociągiem "Jan Kiepura" - na Dw. Centralnym okazało się właśnie, iż jest nas ładnych parę osób. Po raz drugi już na CSD (czyli niemiecką paradę lesbijsko-gejowską) zaprosiła polskich uczestników grupa "Tęczowa Polska" (Regenbogen Polen). Jest to grupa nieformalna Polaków bądź Niemców polskiego pochodzenia, którzy postanowili wpleść nieco polskich akcentów do parady frankfurckiej...

- Yga Kostrzewa - Do Frankfurtu nad Menem wybrałam się wraz z kilkunastoma osobami z Warszawy nocnym pociągiem "Jan Kiepura" - na Dw. Centralnym okazało się właśnie, iż jest nas ładnych parę osób. Po raz drugi już na CSD (czyli niemiecką paradę lesbijsko-gejowską) zaprosiła polskich uczestników grupa "Tęczowa Polska" (Regenbogen Polen). Jest to grupa nieformalna Polaków bądź Niemców polskiego pochodzenia, którzy postanowili wpleść nieco polskich akcentów do parady frankfurckiej. W zeszłym roku na zaproszenie tej grupy przybyło ok. 15-20 osób z Polski (wszyscy deklarowali, iż bawili się świetnie), a w tym roku - 42. I wciąż za mało - miejsc było bowiem na osób 100. Organizatorzy pokrywali wszelkie koszta związane z pobytem - tj. nocleg, wyżywienie, dodatkowe atrakcje; samej/samemu należało tylko opłacić przejazd w obie strony - okazuje się, iż być może i taka oferta jest zbyt mało atrakcyjna dla naszych rodaków... Zastanawialiśmy się wspólnie, co mogło spowodować niechęć do skorzystania z takiej propozycji - brak paszportu? (potrzebny tylko dowód osobisty), nieznajomość języka (można porozumieć się po angielsku a w razie czego gospodarze i tak wszystko przetłumaczą), a może brak pozytywnej identyfikacji do bycia na tak otwartej paradzie jaką są parady niemieckie? Zaplanowane w inny sposób wakacje? Zapewne po trochu każdego z czynników. W przyszłym roku już nie będzie tak różowo - projekt zmieni nieco granicę i skieruje się w stronę Węgier, Łotwy, może Rosji - gdzie również są kłopoty z paradami i zapewnieniem podstawowych demokratycznych praw. Cały nasz po...   ( Pozostało znaków: 6694 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186639   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Polacy we Frankfurcie Polska platforma (fot. Yga Kostrzewa)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku