logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
11

O "braterstwie" Spartiatów

Erotyczne napięcie x 300

Dodano: 03.04.2007, Aktualizacja: 03.04.2007

Trzystu umięśnionych, wysokich, skąpo odzianych i niezwykle przystojnych tytanów przez ponad dwie godziny biega, skacze, tnie, nadziewa, rżnie i morduje. W przerwach między jednym a drugim starciem z hordami Kserksesa, żołnierze bohaterskiego Leonidasa poklepują się po plecach, wspierają słowem, uśmiechają i patrzą. Jedno spojrzenie mówi więcej niż tysiąc słów. A słowa są takie przecież niemęskie. Podczas walki, w trakcie odpoczynku, w ostatnich chwilach, tuż przed nadejściem śmierci - są blisko, są obok siebie. Ciało przy ciele.

- Bartek Lis - Trzystu umięśnionych, wysokich, skąpo odzianych i niezwykle przystojnych tytanów przez ponad dwie godziny biega, skacze, tnie, nadziewa, rżnie i morduje. W przerwach między jednym a drugim starciem z hordami Kserksesa, żołnierze bohaterskiego Leonidasa poklepują się po plecach, wspierają słowem, uśmiechają i patrzą. Jedno spojrzenie mówi więcej niż tysiąc słów. A słowa są takie przecież niemęskie. Podczas walki, w trakcie odpoczynku, w ostatnich chwilach, tuż przed nadejściem śmierci - są blisko, są obok siebie. Ciało przy ciele. "300" to niemal świat bez kobiet. Poza odważną i aktywną żoną króla Sparty (postępującą i zachowującą się jak kulturowy mężczyzna, stąd pewnie zainteresowanie kamery tą postacią), praktycznie nie ma w nim ról kobiecych. Taka jednak była struktura społeczna tego polis (zresztą w opiewanej jako kolebka demokracji - Atenach, pozycja kobiet była nie wiele lepsza - pozbawione praw obywatelskich, wyłączone z sfery publicznej, istniały o tyle o ile występowały u boku zacnego męża). Patriarchalny ustrój Sparty, ustanowił wolnego mężczyznę jako miarę wszechrzeczy, ceniąc te cechy które kulturowo i całkiem arbitralnie zostały przypisane tylko anatomicznym mężczyznom (choć trzeba zaznaczyć, że także kobiety w tej monarchii militarnej mogły bardziej swobodnie rozwijać także inne swoje potencjalności - które w innej rzeczywistości i w innych kulturach zostały dla nich zastrzeżone. Historia Joanna D'Arc najlepszym tego przykładem). Siła, sprawność fizyczna, ...   ( Pozostało znaków: 6427 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186609   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku