Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Środa, 02.10.2002 00:00

Czy można znaleźć wielką miłość?

Podziel się Tweetnij Skomentuj (11)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (11)

Kilka praktycznych rad na nową drogę życia...

W głębi serca, największy nawet Casanova marzy o wielkiej miłości. A chłopak uczuciowy o nikim bardziej nie myśli jak o tym jednym, jedynym i niezastąpionym. Tylko gdzie on jest? Jak go znaleźć? Czy poszukiwanie miłości ma w ogóle sens? Samotność jest uczuciem bardzo przykrym - nikt jej nie lubi. A samotnym można się czuć niekiedy nawet w wielkim tłumie. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że nikt tak usilnie nie poszukuje miłości jak geje. Służą im do tego chat'y internetowe, ogłoszenia na Innej Stronie i w branżowej prasie, spotkania w dyskotekach i lokalach. Kiedyś tego wszystkiego nie było, a ludzie jakoś się poznawali i zakochiwali. Myślicie że dziś łatwiej znaleźć miłość?

Mój znajomy, człowiek mocno starszy i bardziej doświadczony niż ja, zwykł mawiać: "Nie szukaj!! Znajdź!" I jest to najlepsza rada, jaką można dać zrozpaczonym, poszukującym wielkiego uczucia. Przestańcie szukać, to czysta strata czasu. Miłość to nie grzyb w lesie. Ale gdzieś jest, czeka na każdego w odpowiednim miejscu i czasie. Może to być dyskoteka, ale równie dobrze tramwaj, biblioteka lub nawet górski szczyt, na którym spotka się dwoje ludzi. Najważniejsze, by być przygotowanym na jej przyjęcie gdy się pojawi. Zgorzknienie, zniechęcenie, rezygnacja, brak humoru, to najgorsze opcje, jakie można wybrać w życiu. Miłość nie znosi żadnych wątpliwości, ponieważ związana jest z wiarą w uczucie, którego nie można zdefiniować ani zracjonalizować. A wiara - wiadomo - nie stawia pytań. Przyjdzie na nie czas później.

Szukającym "księcia" trzeba jasno powiedzieć, że postacie takie pojawiają się tylko w bajkach. Zaś w świecie rzeczywistym spotykamy zwykłych ludzi, którzy obok zalet obciążeni są też warami i przywarami. Odwołując się znów do doświadczeń ludzi starszych powiedzieć można, że miłość jest umiejętnością cierpliwego znoszenia tych wad i przywar. Ba! Kochania ich! Uwielbiania! (w umiarkowanych dawkach). Książe - to produkt wyobraźni. Kto jej zaufa, uschnie na chorobę zwaną "wybredność". Jest ona rodzoną siostrą arogancji, która nakazuje nam myśleć, że jesteśmy lepsi, piękniejsi i mądrzejsi niż wszyscy inni. A po co kochać człowieka, który już jest zakochany w samym sobie?

Niezadowoleni z życia, obładowani problemami, niech wiedzą, że związek z drugim człowiekiem nie może być lekarstwem na wszystkie nie załatwione problemy. Oczekiwanie, że partner jest po to, by wypełniać czystym szczęściem czarne dziury, prowadzi w prostej linii do katastrofy. Podobnie jak przekonanie, że spoiwem związku może być zazdrość. Nikt nie lubi być ograniczany, podejrzewany, śledzony. Ty to lubisz? Jesteś pewnie masochistą... Ludzie wiążą się z drugim człowiekiem po to, by było im dobrze. A przynajmniej lepiej niż w samotności. Jeśli NIE czują się dobrze - odchodzą.

Gotowość do przyjęcia miłości, to także gotowość do cierpienia. Twoje serce będzie krwawić nie jeden raz. Czy to nie piękne uczucie? Poeci poświęcili mu najwspanialsze wiersze! Katusze, jakie sprawia nieodwzajemniona lub wzgardzona miłość należą do najintensywniejszych emocji, jakie jesteśmy w stanie przeżyć! Na pocieszenie: Złamanie komuś serca jest całkowicie bezbolesne. Oczywiście dla tego, kto je łamie...

Jeśli się zakochałeś - słuchaj przyjaciół. Zakochani są ślepi i nigdy nie przyjmują żadnych rad, nawet tych najlepszych. Wierzą wyłącznie w własne uczucia, nawet jeśli miałyby kłamać w żywe oczy. Jeśli zaś marzenie o miłości legnie w gruzach, wiedz, że każdy z nas jest niepoprawnym romantykiem. Wbrew wszelkiemu rozsądkowi jesteśmy gotowi zakochać się jeszcze raz. I jeszcze. I jeszcze... W miłości każdy ma szansę. Nikt nie jest za stary, zbyt gruby, zbyt brzydki. Jak mówi przysłowie: "każda potwora znajdzie swego amatora". Decydujące jest tylko indywidualne nastawienie. Jeśli ktoś jest gotowy na przyjęcie miłości - zjawi się ona nieuchronnie. Miłości nie należy oczywiście mylić z zadurzeniem a tym bardziej z seksem. Chociaż najczęściej nie ma jednego bez drugiego...

Na dobrą sprawę, miłość to ciężka praca, wymagająca wytrzymałości, cierpliwości i wytrwałości. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania i pokusy. Czy naprawdę myślałeś, że miłość to tort z kremem który można jeść do woli? I co znaczy formułka "na zawsze" lub "na stałe", która tak często pojawia się w ogłoszeniach zatytułowanych "szukam miłości"... Ciągle jeszcze chcesz znaleźć miłość twojego życia? Na pewno będziesz szczęśliwy.

Janusz Marchwiński

OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (1)
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (11)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
23.09.2012 8:01 Olka
http://ZapisaniSobie.pl - katolicki portal randkowy - istnieje ponad 5 lat -
od początku jest DARMOWY! - jest w nim ok 20 tyś aktywnych użytkowników -
jest moderowany
cytuj zgłoś 0 0
niezwykly87
11.06.2012 12:02 niezwykly87 (38) Wrocław
tekst tak naprawdę nic nie wnosi nowego, przedstawia tylko oględne przekonania o miłości. Większość z was(komentujących) jest żałosna bo myli MIŁOŚĆ z zauroczeniem :D
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
05.05.2012 8:29 fenix
ktoś wiedział o czym pisze ....
Gdzie jesteś ?...
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
09.04.2010 17:15 :(
Jestem zakochany w koledze z klasy:(
Wydaje mi się że jest gejem :D
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
08.03.2010 16:34 jakubkapusta
Ja od ponad roku jestem zakochany w koledze z pracy. Marzę o nim i bardzo cierpię. Zastanawiam się co powinienem zrobić , aby zwrócił na mnie uwagę.
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
07.02.2007 7:28 rayman
szukam gejów
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
03.06.2003 9:31 przyroda
Wiem o tym, tylko że mam dopiero 20 lat a jestem po 6 związkach. W tym 4 w ciągu ostatniego roku. I bardzo mnie to już męczy, bo wszystkich moich byłych łączy jedno, gdy zaczynało mi zależeć oni nagle odchodzili, nudzili się sam nie wiem o co chodzi. niedawno rozstałem się z kimś kogo kocham inaczej, niż kochałem do tej pory. Od chwili rozstania nie przestałem o nim myśleć, a z reguły jestem silnym człowiekiem (psychicznie) - jak to mówią przyroda ;)
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
17.05.2003 0:24 Martin Marquoise
buuuuuu.... całkowicie bez sensu dla mnie. Nie dowiedziałem się niczego nowego. Cały czas cierpie z powodu nieszczęśliwej miłości i mam to robić dalej bo na siłe szukać nie mogę. :-///
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
18.11.2002 15:13 ahdi
ciekawe to
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
09.10.2002 6:54 robert
dla tych szukaja i dla tych ktorzy znalezli w odpowiedzi polecam ksiazke 'psychologia miłości' bogdana wojciszke wydane przez gpw. psychologiem nie jestem.
cytuj zgłoś 0 0
  • 1
  • 2
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
Inne tematy
Pierwsze gejowskie małżeństwo w Bundestagu - nie zgadniecie w jakiej partii ... Środa, 24.06.2026 Pierwsze gejowskie małżeństwo w Bundestagu - nie zgadniecie w jakiej partii ...
Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli Piątek, 12.06.2026 Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli
KyivPride 2026: rekordowa frekwencja w cieniu rosyjskich dronów Poniedziałek, 22.06.2026 KyivPride 2026: rekordowa frekwencja w cieniu rosyjskich dronów
Leviticus: Queerowy horror o religijnej homofobii wchodzi do kin Wtorek, 23.06.2026 Leviticus: Queerowy horror o religijnej homofobii wchodzi do kin
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się