logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
63
4
12

Lublin: PiS i narodowcy przeciwko branżowym filmom

LGBT Film Festival w roku Jana Pawła II to "skandal"

Dodano: 13.04.2015, Aktualizacja: 13.04.2015

Radny Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie oraz Ruch Narodowy chcą odwołania w miejskim Centrum Kultury szóstej odsłony LGBT Film Festivalu, który już za kilka dni odbędzie się w kilku miastach Polski. Zastępca dyrektora CK ds. artystycznych, Janusz Opryński nie pozostawia jednak złudzeń: "Festiwal się odbędzie. Mogą tu być pikiety tysiąca osób, nie odwołamy żadnej imprezy, żadnego koncertu, żadnego spektaklu" - podkreśla w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", a organizator LGBT Film Festival dziękuje protestującym za... darmową reklamę.

Festiwal już po raz szósty odbędzie się w kilku polskich miastach: Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Krakowie i - po raz pierwszy - w Lublinie. W tegorocznym programie znalazły się m.in. "PPPasolini", "My Guys", "Papilio Buddha", pokazywany na Sundance "Fire in the Blood", czy film dokumentalny przedstawiający życie homoseksualnej młodzieży w Rosji - "Children 404".

Program festiwalu nie spodobał się jednak Sylwestrowi Tułajewowi, przewodniczącemu klubu radnych PiS w Lublinie - bo rok 2015 to w mieście rok Jana Pawła II. "Fundamentem nauczania Jana Pawła II jest rodzina i małżeństwo, rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny", a LGBT Film Festival to - "demoralizujące wydarzenie", które "stoi w całkowitej sprzeczności z nauczaniem św. Jana Pawła II. Godzi w instytucję rodziny i małżeństwa" - dowiadujemy się z interpelacji polityka do prezydenta miasta. Tułajew chce, by miasto wycofało festiwal z programu Centrum Kultury. Jeszcze dalej poszedł Ruch Narodowi, który zapowiedział pikiety i protesty. "Festiwal się odbędzie. Mogą tu być pikiety tysiąca osób, nie odwołamy żadnej imprezy, żadnego koncertu, żadnego spektaklu" - podkreśla w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" zastępca dyrektora CK ds. artystycznych, Janusz Opryński.

"W odniesieniu do medialnego szumu jaki pojawił się w Lublinie wokół 6 edycji LGBT Film Festival 2015, który pierwszy raz odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie w dniach 15-21 kwietnia, chcielibyśmy serdecznie podziękować wielu osobom nieświadomie zaangażowanym i aktywnie promującym nasze wydarzenie. Dziękujemy lubelskiemu oddziałowi Ruchu Narodowego, Panu Marianowi Kowalskiemu - kandydatowi na Urząd Prezydenta RP, radnym PiS - zasiadającym w Radzie Miasta Lublin, wszystkim którzy w proteście stali się naszymi sprzymierzeńcami. Festiwal organizowany i finansowany jest przez spółkę Imago Film i nigdy do tej pory (6 lat) nie otrzymaliśmy w prezencie takiej promocji, takich działań Public Relations jak od Państwa" - podkreślają w mediach społecznościowych organizatorzy LGBT Film Festival.

Więcej o festiwalu na oficjalnej stronie i na Facebooku.

Portal Queer.pl objął wydarzenie patronatem.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (12)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
ajgored (?) 08.05.2015 18:21
Oi działo się ^^
jadowitamalinka (28) Łódź 25.04.2015 9:06
uwielbiam te prawicowe hasła "godzi w instytucję rodziny i małżeństwa"
związki partnerskie-godzisz
in vitro- godzisz
Biedroń nakazał oszczędności-godzisz
jakiś celebryta z branży pierdnie na imprezie-godzisz
ludzie chcą coś fajnego zorganizować- godzisz
chcesz iść za rękę ze swoją miłością- godzisz
generalnie wszystko jest atakiem na rodzinę i instytucję małżeństwa
bleh....niedobrze się robi
matboy93 (24) Katowice 16.04.2015 0:27
Jak się "narodowcom" takie filmy nie podobają, to przecież nie muszą iść na ten festiwal, nikt ich do tego nie zmusza. Ale Ci "inteligentni" chłopcy z łysymi głowami chyba o tym nie pomyśleli...
zenik (87) ... 15.04.2015 15:04
Uwielbiam, kiedy P. Tułajew i cały PiS zasłaniają się JPII, nauczaniem Kościoła i czym się tam jeszcze da w obronie wartości, o których sami nie mają pojęcia.
deng zgao ping (?) 13.04.2015 21:44
Bardzo lubię te festiwale. Jeden z najprzyjemniejszych festiwali w roku! Czekam kiedy będzie! zawsze chodzę.
Nilition (21) Poznań 13.04.2015 20:38
Nadęta dzicz. Niech spadają
Rzep (23) wśród pól rzepaku... 13.04.2015 19:38
Na wypowiedzi Ruchu Narodowego i przewodniczącego klubu radnych PiS w Lublinie szkoda czasu, łap i klawiatury.

Skupię się zatem na odpowiedzi organizatora. Genialna! Kąśliwa, kulturalna, na poziomie. Tak jakby pstryknięciem palca strącili kanister pełen benzyny prosto w rozżarzone jak węgielki oczy działaczy PiSu i Ruchu. Teraz dopiero zapłoną ;)

Właśnie tak powinno się odpowiadać. Nieznośnie kulturalnie i w sposób, który u tych mniej kulturalnych powoduje solidną gorączkę i długotrwały ślinotok przekleństw. Nerwy ludzkie mają swoją wytrzymałość, więc może doprowadźmy ich do szaleństwa? ;> Może wtedy jakieś tryby zwoje mózgowe w głowie przestawią się na tryb "myślenie logiczne".

Ruch Narodowy i PiS to naprawdę spece od PR! Cobyśmy bez nich zrobili? No - co? :)
BARAKIEL (24) Warszawa 13.04.2015 19:16
Nie wiedziałem o tym festiwalu, a teraz chętnie się na niego wybiorę :P
oldschoolowy (?) 13.04.2015 19:14
Sylwester Tułajewo niech sobie wbije do główki że orientacji nie da się "nauczać", a swoimi tekstami wyrządza krzywdę wielu osobom, w tym m.in. mnie. Ale co ja go obchodzę. Liczą się tylko heterycy, ich rodziny, dzieci i szczęście. Tacy jak ja mogą nie istnieć.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku