logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
67
8
8

Chałupy welcome to

"Nieznajomy nad jeziorem" w kinach

Dodano: 28.02.2014, Aktualizacja: 28.02.2014

Cruising jako metafora przesilenia. Obowiązujące reguły znają wszyscy. Trzeba wykorzystać cieleśnie co się da, dotykowo, zmysłami, spermą i potem. Nie myśleć o przyszłości, tej najbliższej, wczesnojesiennej. Letnia wyprzedaż dopiero przed nami.

- Łukasz Maciejewski - Franc (Pierre de Ladonchamps) większość czasu spędza na plaży. Bohater „Nieznajomego nad jeziorem” mógłby powtórzyć za Andre Gide'em: „Nie wiem kim jestem, nie wiem kim chcę być, ale wiem że trzeba wybierać”. Prawo wyboru w wypadku Franca nie jest żadną rozpaczliwą kodą. Nie czas na podsumowania. Chwilo trwaj, wciąż bywasz piękna. Opalone, napalone ciała, kilka banałów na rozgrzewkę, ale słowo i tak przegrywa ze spojrzeniem, biologią. I dlatego słów w filmie Alaina Guiraudie nie ma wiele, dominuje fonosfera, od spazmu rozkoszy po orgiastyczny ptasi świergot. Wspólnota zmysłów. „Słabł, zamierał, pozostawiając za sobą nieruchomą gorącą noc, noc pełną ostatnich nawołań cykad, jakby i one zdawały sobie spraw...   ( Pozostało znaków: 3206 )
Łukasz Maciejewski Autor: Łukasz Maciejewski Filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych ("AICT") oraz Federacji Krytyków Filmowych ("Fipresci").

Dyrektor programowy festiwalu "Kino na Granicy" w Cieszynie. Wykładowca na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi oraz na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS.

Autor wielu książek, ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, telewizji HBO, stały komentator „Tygodnika Kulturalnego” w TVP Kultura.


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194537   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Chałupy welcome to Fot. Gutek Film
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku